Rejestracja | Logowanie »


Bezsilna złość

11 kwietnia 2010
11 kwietnia 2010 r. Podczas gdy w Polsce wybiło południe, w Afganistanie była godz. 14.30. Dokładnie w tym czasie żołnierze i pracownicy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie uczcili 2-minutową ciszą pamięć ofiar sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem/fot. Piotr Michrowski

11 kwietnia 2010 r. Podczas gdy w Polsce wybiło południe, w Afganistanie była godz. 14.30. Dokładnie w tym czasie żołnierze i pracownicy Polskiego Kontyngentu Wojskowego uczcili 2-minutową ciszą pamięć ofiar sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem/fot. Piotr Michrowski

W 2005 roku, gdy odbywała się II tura wyborów prezydenckich, byłem w Iraku. Co ciekawe, była tam wówczas m.in. brygada z Wesołej, która i tym razem – podczas najbliższych, przyśpieszonych wyborów – będzie poza krajem.

Swój obywatelski obowiązek wypełniłem wtedy w bazie Echo w Diwaniji.

W „Dywanowie”, odwrotnie niż w kraju, wygrał wówczas Donald Tusk. Gdy wieczorem dowiedzieliśmy się, że zwyciężył Lech Kaczyński, chyba nikt z nas – dziennikarzy i żołnierzy – nie podejrzewał, że ta kadencja skończy się tak tragicznie.

Nie głosowałem wówczas na Lecha Kaczyńskiego. Nie był on moim prezydentem, w takim sensie, w jakim był nim Aleksander Kwaśniewski – z jego poglądami na kwestie społeczne, obyczajowe, na stosunek do religii. I na zdolność do koncyliacji.

Nie przyłączę się więc do chóru, który teraz – bez cienia wstydu pławiąc się w zakłamaniu i fałszu – wznosi peany ku czci zmarłego.

Jakby nie wystarczył zwyczajny żal po śmierci człowieka. Ba, tylu ludzi…

Ale poza tym zwykłym żalem jest we mnie inne, żywe i autentyczne uczucie – Kaczyński nie był moim prezydentem, ale był prezydentem mojego kraju. W tym sensie odbieram tragedię pod Smoleńskiem jako coś osobistego. I gdy o tym myślę, czuję, że rozsadza mnie złość. Bezsilna złość.

Bo prezydent mojego kraju nie powinien umierać w taki sposób.

PS. W znakomitym serialu „Ekipa”, emitowanym ponad dwa lata temu, przewidziano coś na kształt smoleńskiej tragedii. Piszę o tym na blogu, gdyż akcja tego wątku toczyła się właśnie w Afganistanie. Filmowy prezydent został zestrzelony, lecąc śmigłowcem do bazy w Bagram.

Cóż, jak to wielokrotnie bywa, rzeczywistość okazała się dużo okrutniejsza niż fabularna fikcja…

fot. Piotr Michrowski

fot. Piotr Michrowski

fot. Piotr Michrowski

fot. Piotr Michrowski

fot. Piotr Michrowski

fot. Piotr Michrowski

88 komentarzy do “Bezsilna złość”

 1. Odszedł kwiat naszej armi jedni z najlepszych,czesc ich pamięci.


 2. W pełni zgadzam się z Tobą, Marcin. Nigdy nie byłam zwolenniczką opcji politycznej L. Kaczyńskiego, nawet Go nie lubiłam za bardzo jako człowieka (choć w sumie Go nie znałam osobiście, więc nie wiem, jaki był naprawdę – jak słusznie zauważyłeś, teraz nastąpiła zmiana o 180 st. w prezentowaniu Prezydenta i cholera wie, jaki On był).

  To wszystko jednak nie w tym momencie żadnego znaczenia. Mam głęboką świadomość przynależności państwowej, to nasz kraj i to był NASZ Prezydent, nawet jeśli nie mój i nie Twój.

  Żal mi głęboko wszystkich bez wyjątku, którzy odeszli w tak tragiczny sposób, naryczałam się bez wyjątku, choć jako żonie oficera chyba największy ból odczuwam z powodu mundurowych, którzy zginęli na posterunku. Głęboko współczuję też rodzinom zabitych, bo wiem, co to znaczy kiedy odchodzi ktoś bliski….


 3. Jest taka niepisana zasada że o zmarłych to “chwalebnie” albo wcale.


 4. +۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩ +۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩ +۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩+۩ Oto 96 zniczy


 5. Lech Kaczyński i komentarze.
  Czy to preludium?
  http://girzynski.salon24.pl/169020,lech-kaczynski-1949-2010

  Człowiek jest mieszaniną pychy i nikczemności, wielkości i nędzy; pragnie cnoty, a służy grzechowi; pragnie trwałego szczęścia, a goni za chwilowymi rozkoszami; pan ziemi i nędzny robak.
  Blaise Pascal

  Świecie nasz – daj nam,
  Daj nam wreszcie zgodę,
  Spokój daj – zgubę weź,
  Zabierz ją, odprowadź.

  http://www.youtube.com/watch?v=fcz7klh-qdI&feature=related


 6. Mi żal jest tych co pozostali, rodzin, przyjaciół tragicznie zmarłych, bo oni ze swoją tragedią będą żyć. Będą musieli żyć. Nie mogą pozostać ze swoim żalem i bólem w samotności, tak jak to zwykle wygląda.
  Nigdy nie byłam zwolenniczką PiS ale żal mi ich wszystkich jako ludzi.
  Zewsząd słychać rechot historii, że ci którzy żyli Katyniem, żyli przeszłością tam zginęli. Może ta tragedia skieruje nas do przyszłości, bez rozdrapywania ran. Oni pozostaną w pamięci i niech tak zostanie.


 7. W śmierci nie to jest smutne, że wszystko kończy, ale to, że niczego nie zaczyna. Każdy z nas umiera samotnie, można żyć wśród innych, ale w chwili śmierci jesteśmy już tylko duszą, zamkniętą w przerażone ciało.

  “Dulce et decorum est pro patria mori”


 8. “I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego… …a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy”
  - Nostradamus.


 9. @Ineska – to nie Nostradamus, to ktoś wymyślił wczoraj i wszyscy powtarza – tak się rodzą plotki, bo głupi internauci powtarzają każdą głupotę, która im się pojawi na monitorze.


 10. Prawda czy nie prawda, plotka czy wymysł … nie wierzę w przypadkowość tego zdarzenia.

  … i tyle !


 11. Szczerze współczuje rodzinom tragicznie zmarłych.

  Ale co do informacji nie jest ona ścisła w szczególności co do V zmiany naszego PKW w Iraku trzoonem tej zmiany była 21 Brygada a nie jak jest napisane 1 Brygada z Wesołej to wydaje mi się duże przekłamanie i w takim porządnym blogu nie powinno się znaleźć


 12. @cmc Jasne, biję się w pierś. Zwłaszcza, że byłem też w Hilli, gdzie był wówczas Rzeszów.
  Dzięki za zwrócenie uwagi, wpis oczywiście poprawiony.


 13. [*][*][*]


 14. Jeszcze jedna sprawa to jest taka że winę usilnie próbuję się zżucać na pilota. Nie wiemy co wydarzyło się w samolocie, ale pamiętamy zwolnienia pilotów którzy domówili wykonania polecenia w tibilisi. Czemu tylu ważnych leciało jednym samolotem? Samolot ten był nie dawno w remoncie u ruskich. Czemu ważne loty kieruje się na lotniska 2 kategorii? Gdzie ILS? Gdzie meto i planowanie lotu? Co z ludżmi którzy odebrali Tu-154 po remoncie od ruskich? Skąd takie oszczędności skoro mozliwy był dodatkowy lot? Gdzie zeznania światków “nierównej pracy silnika”? Czemu wieża w smoleńsku nie zna angielskiego skoro przyjmowane tam były samoloty wielu innych narodowości? Wiele jest pytań których się unika ale z tego co widzę i znam-lepiej jest poświęcić jednego człowieka -obarczyć go winą niż doszukać się bolesnej prawdy dla wielu, którzy by zostali delikatnie mówiąc co naoimniej wsadzeni za kratki. Ja rozumiem dążenie do poprawienie stosunków Polsko rsyjskich ale nie kosztem polskiego pilota. Wystarczy przyznać się do winy gdy takowa zostanie ujawnionai o ile zostanie ujawniona. Bo oskarża się ruskich o mataczenie ale naszym też nie wiele brakuje.


 15. Nastepna sprawa to media. zamist trochę przystopować to oni publikują najmniejsza plotkę – bo będą w razie czego pierwsi. Kurna ! sprawdzie ją naipierw bo zaraz się okaże ze wszyscy przeżyli!!!! Ale nie lepiej jest ludzi wprowadzać w błąd. Sępy !


 16. Jednego się dziś obawiam-zamachu terrorystycznego w dniu pogrzebu prezydenta. Tylu ważnych zadeklarowało swoją obecność….obym się mylił.


 17. Kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą…
  Odchodzą bo taka jest wola nieba.
  [*]


 18. cichy…jak Cię tubie tak Ci powiem,że Ciebie też troszkę ponosi…
  nie oczekuj od innych więcej niż od siebie a zobacz jakim językiem tu operujesz…
  …luzuj…
  patriotyzmu i poczucia przynależności narodowej nikomu ‘k***ą’ nie wpoisz!!!


 19. Nie ! nie będę luzował. Zawsze oczekiwałem więcej od siebie niż od innych. Powiadasz jakim językiem….może masz rację. Ja walę prosto z mostu choć i tak się jeszcze ograniczam.
  Nie mam zamiaru nikomu wpajać patryiotyzmu bo z tym to trzeba się urodzić i uszanować .
  Ja tylko proszę -skoro uważasz się za Polaka to czy jesteś mediami czy politykami czy zwykłym człowiekiem szarym…..to wstrzymaj se , przynajmniej do czasu póki nie pochowamy naszych Wodzów. Nie głosowałem na prezydenta , w wielu innych nominacjach się nie zgadzałem. Ale zpostali wybrani, więc jako mi patryiocie się należy i mam do tego prawo bedę ich szanował i cześć i pamięć po nich. Bo to moi rodacy i moi dowódcy prezydent senatorowie posłowie ..po prostu Polacy.Szanujmy się na wzajem a będzie dobrze. A tym pyskaczom i naganiaczom medialnym to odrazu bym zabrał obywatelstwo Polskie.


 20. Musimy teraz się zjednoczyć , przyjdzie czas na waśnie między Polakami. Musimy pomóc sami sobie. Ważny tu apel w tym temacie do mediów. By nie byli jak sępy w pogoni za sensacją i zyskiem.


 21. Farciarko ponosi mnie powiadasz? Masz umysł analityka , więc popatrz trochę w to co dzieje się w tv radiu etc a potem będziemy mówić gdzieś za tydzień o tym że mnie poniosło:)
  Z wyrazami szacunku
  Zibi


 22. Jestem pasierbem pilota wojskowego, po moich rozmowach z pilotami wniosek jest jeden- musiał być naciskany . Ja to rozumiem, ale cywile go oskarżą. Dam sobie kończyny obciąć że pilot tego samolotu nie jest winny tragedii!


 23. @marcin
  Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Teraz, po jego śmierci tak mówią.


 24. Kiedy usłyszałem o tragedi nie zdawalem sobie z tego sprawy, nie wiedzialme kto. Ale kiedy zobaczylem jak wymieniaja Ich w telewizji i pokazuja Ich portrety łza cisneła sie do oka, tylu ludzi. nawet widząc zdjecia w internecie, w kaplicy, twarze na ogromnych bilbordach zastanawiam sie, patrząc na ludzi ktorzy przechodą, – czy to wszystko nie staciło wartości, wszystkie rzeczy ktore nas otaczaja, są … ale tak jagby ich juz nie byloy.
  Zginął Prezydetn Rzeczpospolitej z Małżonką – zgineli…


 25. Po przeczytaniu ostatniego wpisu przestane czytać tego bloga!


 26. @29 Twój wybór


 27. Jesli KOGOS urazilem – to przepraszam


 28. Ogromna tragedia…….Ogromna strata dla Polski………Ogromna strata dla Wojska Polskiego…..
  Ciężko jest mi wykrzesać jakiekolwiek słowa, bo żadne nie oddadzą tego co czuję, gardło ściska mi żal, do oczu napływają łzy, a sercu gości smutek i strach. CO DALEJ????????


 29. W pełni zgadzam się z Twoją Marcinie opinią, którą wyraziłeś w ostatnim wpisie. Mam tylko nadzieję, że ta tragedia nie będzie pożywką do zbijania tzw. “kapitału politycznego” dla politykierów o niskiej etyce, choć o tym, że takich wg mnie nie brakuje, można poczytać za tym łączem: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7765175,Posel_Gorski_od_Obamy_orzekl__Rosja_mataczy.html

  Cześć pamięci poległym.


 30. to nie był wypadek.. to zamach na nasz kraj!! czekajcie tylko żałoba się skończy! i zobaczycie co się będzie dziać!


 31. Co się stanie ? PO rządzi … PiS stracił 18 osób …
  Marszałek na prawach prezydenta jest z PO … typy na prezydenta ? Sami sobie odpowiedzcie.
  Z PiS na prezydenta może zgłosić się Jarosław Kaczyński tylko czy to będzie miało sens ? Co gorsza … przy kandydaturze brata zmarłego tragicznie prezydenta będzie On miał spore szanse na wygraną. Dlaczego ? Bo polska to kraj emocjonalny …
  Lepiej na razie nie osądzać czy to zamach, czy mgła, wina pilota czy jeszcze coś innego. Media karmią nas teraz newsami … każda stacja radiowa i każdy kanał w TV ma swoją wersje wydarzeń – lepiej odczekać i poczekać na fakty. Bo ja znam tylko jeden potwierdzony fakt – 96 osób – elita polska – zginęła w sobotniej katastrofie pod Katyniem.


 32. marcin @30
  http://news.money.pl/artykul/komorowski;jaka;wizyta;taki;zamach;to;niepowazne,119,0,388471.html
  nie chce mi sie szukac i jak jakiś burak napiasł : jaki Prezydent taki zamach”
  co w tym necie nie znajdziemy dajmy temu spokój
  @35 ineska “Co się stanie ? PO rządzi … PiS stracił 18 osób …”
  tak zginęło ale nie tylko z PiS, byli też inni posłowie


 33. Ale PiS poniosło ‘ największe straty ‘ i partyjnego prezydenta.


 34. Ineska masz co sie teraz dzieje
  to my Polacy
  szkoda gadać i pisać(daj cynka jak Nasi już będą w Domu może to mi poprawi Humor) weteran
  http://www.tvn24.pl/-1,1652092,0,1,nie-na-wawel-powazki,wiadomosc.html


 35. Dzieje się dzieje, demonstracje na Wawelu, kłótnie o Powązki … szkoda gadać.

  weteran – wracają ; )) To już tylko godziny i pojedyńcze dni !


 36. Ineska
  byłem z Ruskimi na misji jeszce raz cos do pieca ale Oni Tacy są “ni hu,,,,” ja k nie wiedza co sie dzieje
  ( i spokojnie ja Wasi wrócą mówię o Wszystkich dziewczynach z Afganistanu Tak Dziołchy czekam na przepisy co było na obiadek , anie tylko kolory lakieru do paznokci …)
  i do pieca
  http://www.tvn24.pl/-1,1652088,0,1,wrak-jeszcze-plonie-_-amatorski-film-z-miejsca-katastrofy,wiadomosc.html


 37. tez mam nadzieje , ze ludzie nagle nie oszaleja i nie wybiora na urzad prezydenta RP znowu kogos z PiS (szczegolnie J.K.) bo widzac jaka histeria panuje teraz to wszystko moze sie zdazzyc


 38. Przy kandydaturze Jarosława Kaczyńskiego jego zwycięstwo w chwili obecnej jest prawie pewne. Kraj otrząśnie się z tragedii a potem Rosja powie ‘ Przyślijcie następnego prezydenta … ‘. Chociaż teraz nasze stosunki z sąsiadami się ocieplają moim zdaniem nastąpi przełom. I niestety nie będzie on dla nas korzystny … pożyjemy – zobaczymy – nie ma co na razie spekulować ; )))

  A na obiadek a raczej kolację przy świecach będzie coś dobrego, polskiego i coś o czym mężczyzna marzy od pół roku – piwo ! He he he ; ))) A potem już tylko – szampan, truskawki i bita śmietana ?


 39. ineska czekam na przepis ,a może farciara napisze co bedzie na powitanie ?
  spadam ( Ucałujcie Misjonarzy to dla mnie bliżej sercu, wiem to prywata )
  taki jestem weteran


 40. He he – nooo farciareczko – masz już plan ? Czas ucieka ; )))


 41. weteran……….tosz to ja mogę myśleć na menu, ale na kolacje pożegnalną ;p
  VII zmiana moja/nasza…:D

  tak myślę o potrawce z kurczaka,ale jeszcze się zastanowię… ;]
  Jak na razie pewne są truskawki, bita śmietana, gorąca czekolada i zimnie lody waniliowe ;)


 42. A gdzie w tym wszystkim szampan ?

  A powitalne to będzie śniadanie dla Ineski zaraz po pożegnalnej kolacji ! ; )))


 43. Mała -sampan się chłodzi :D
  oj będzie będzie…niech tylko gdzieś Cerber zbłądzi ;)


 44. Ja nie wierzę że to wypadek.
  Mówcie co chcecie, nie ma takich zbiegów okoliczności.
  Strach myśleć o tym co może się teraz wydarzyć.

  Lech Kaczyński był “moim” prezydentem.
  Nie umiem sobie jakoś z tym wszystkim poradzić, co dzień jeżdżę na Krakowskie przedmieście zapalić znicz. Nie powinno się tak stać. Tyle ludzkich istnień….
  :( (


 45. eeeeeeeeeej a jak myślisz -kiedy Emil wróci ?!?! :) ))))))


 46. Czasami aż ciarki przechodzą ; ))


 47. Będzie co ma być ..


 48. Hej dziewczyny, tymy rozmowami o skarpetach i pierogach sprowadzacie dobrze zapowiadajaca sie dyskusje polityczna na boczne tory


 49. Przemilczę.


 50. Panie Magik, będziemy tu sobie pisać co nam się podoba, więc swoje szowinistyczne uwagi zachowaj dla kobiety której możesz zamknąć usta choćby skarpetką.


 51. Człowiek nie wiedząc wszystkiego lub nie rozumiejąc dopowiada sobie lub uzupełnia wiedzę szeroką wyobraźnią. Zamach jest opcją najmniej prawdopodobną. Raczej wierzyłbym w naciski na pilota, co raz już miało miejsce przy lądowaniu w Tbilisi – lecz wtedy pilot się nie ugiął.

  Jeśli J.K będzie kandydował to kto poprowadzi tą partię do następnych wyborów? Już nie raz słyszałem od samych PIS-owców, że nie ma PIS bez Kaczyńskich. Teraz chłopaki muszą to jakoś ogarnąć.

  A co będzie z Polską. Życie toczy się dalej. Każdy ma swoje zadania do wykonanie. Prawnie jesteśmy zabezpieczeni – więc nic szczególnego w dalszej perspektywie się nie zmieni poza nowymi twarzami w polityce.

  Pozdrawiam


 52. Odważny, jakże wyczekiwany głos o odpowiedzialności za tę tragedię:

  http://www.onet.tv/wine-ponosza-konkretni-ludzie,6599651,1,klip.html#


 53. http://www.onet.tv/wine-ponosza-konkretni-ludzie,6599651,1,klip.html#

  ‘ w czasie wojny po takiej tragedii dzisiejszy Kilich strzeliłby sobie w łeb, a dziś Kilkich wychodzi i poucza … bo prezydent zginął zgodnie z procedurami ‘

  Polecam !


 54. Toż już wcześniej zamieściłam ten sam link Inesko droga :)


 55. Gapa ze mnie ! Przepraszam ; )


 56. Nic się przecież nie stało. Po prostu to samo nas porusza :)


 57. Pożegnaliśmy Prezydenta.
  Spoczął na Wawelu.
  Po śmierci zrobiono z Niego bohatera.
  Historię tworzą ci, którzy wieszają bohaterów.
  A przecież… Umiera się raz i człowiek szybko okrywa się sławą, ale żyje się w trudzie, bólu i cierpieniu, długie lata, i to jest większe bohaterstwo.

  Przeraziła mnie śmierć Prezydenta!
  I chociaż moje przemyślenia, być może są nieracjonalne to jednak piersza myśl po katastrofie była: to robota swojaków.
  Pytam się sama siebie?
  Gdzie były służby ochrony?
  Kto pociągał za sznurki kierując tak dobrana ekipę na lot w jedną stronę?
  Była presja….

  http://www.wykop.pl/ramka/345828/zginal-bo-dziennikarze/

  Był przewidywalny… więc wiedzieli i wysłali ?

  http://www.bibula.com/?p=20291

  Czy to była ngonka na niedźwiedzia? Zbyszko z Bogdańca tylko dzidę nadstawił? A Jagienka toporem pomogła?

  Żaden pilot i żaden samolot nie miał sznas aby tam wylądować w warunkach jakie zaistniały.

  Służby meteo (cywilne) doskonale znały warunki pogodowe nad nad Smoleńskiem i jakie będą przy lądowaniu.
  Pilot nie zawinił
  http://www.tvn24.pl/12690,1652398,1,1,8222nie-bylo-pilota–ktory-znalby-lepiej-smolensk8221,wia domosc.html

  Prognozy meteo dostępne były już w piątkowy wieczór (nawet w internecie).
  Przewidywały silne zamglenia w rejonie Smoleńska w sobotę wieczorem i rano.
  W czasie tego lotu białoruska kontrola przestrzeni powietrznej jeszcze nad Białorusią
  uprzedzała o fatalnym zamgleniu nad Smoleńskiem.
  Po wyjściu z białoruskiego obszaru powietrznego uprzedzała też o tym rosyjska kontrola obszaru powietrznego, a w końcu też i wieża na lotnisku w Smoleńsku.
  Znając charakter L.K. można było zrobić symulacje lotu, zatankować samolot na dolot w jedną stonę i … niedźwiedź sam szedł tam, gdzie chciała nagonka?
  Nieprawdopodobne? niemożliwe?

  Korek z butelki czopujący potrzebę asymilacji Wschodu z Zachodem został wyciągnięty?
  Wielcy tego świata wydali cichą zgodę?
  Dzwon Zygmunta umilkł – przestrzeń powietrzną otwarto.
  Magia?
  Czy usprawiedliwienie niedolotów?

  W wielkim, tajemniczym, powiązanym eleganckim świecie nie morduje się z zemsty.
  Usuwa się osoby niewygodne:
  … Abraham Lincoln (1861-1865)
  James Garfield (1881)
  William McKinley (1897-1901)
  John Fitzgerald Kennedy (1961-1963)

  Niekiedy lepszy wróg daleko, niż przyjaciel na karku.

  Głosowałam na Lecha Kaczyńskiego.
  Nie zgadzałam się z Jego polityką. Zawiódł moje oczkiwania, ale to w końcu On był Prezydentem a ja nikim.
  Nigdy jednak Go na żadnym forum nie obraziłam.
  Więcej. Byłam zdegustowana niewybrednymi żartami.
  I nie chodzi mi o bezimiennych internautów, ale o dziennikarzy, elity polityczne, o znane nazwiska!
  Panie Prezydencie.
  Oby Pana śmierć łączyła rodaków i narody , a nie dzieliła!
  Panie Prezydencie.
  Jesteśmy albo bohaterami, albo nicponiami; charakterów średnich, na których głównie spoczywa budowa społeczna, mamy bardzo mało.
  “Ludzie rozsądni nie bywają bohaterami.”
  — Karol Bunsch
  Pan, Prezydencie, miał misję, która rozsądek przyćmiła…
  Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci. ”

  Wisława Szymborska

  Niech Pan, Panie Prezydencie, odpoczywa na Wawelu w pokoju!


 58. @ W. P.

  PRZECZYTAJCIE TO KONIECZNIE

  10 kwietnia 2010r. Polska została osierocona – straciła jednocześnie tatę i mamę.

  Pięć lat temu, w wigilię święta Bożego Miłosierdzia – w sobotę, odszedł Ojciec Święty Jan Paweł II.
  Po jego śmierci, dużo osób się nawróciło.
  10 kwietnia, w wigilię święta Bożego Miłosierdzia – w sobotę, straciło życie 96 osób.
  Po ich śmierci, cały świat dowiedział się o zbrodniach katyńskich.
  Dlatego głęboko wierzę, że dobry Bóg wyciągnął rękę i zabrał te istnienia do swojego serca.
  http://www.youtube.com/watch?v=cl0VeJWZDwM
  Amen.

  Bardzo dużo siły dla rodziny państwa Kaczyńskich oraz dla wszystkich rodzin i dla wszystkich bliskich osób, które tragicznie zginęły w Smoleńsku, tym bardziej, że zanosi się na to, że niektórzy siejący propagandę przeciwko wartościom, nie zamierzają przestać.

  [Czy to prawda, że planowano jechać na uroczystości w Katyniu 07.04, ale pan premier D. Tusk
  uparł się na dacie 10.04.? <--- jeśli tak, to może warto by było to nagłośnić,
  tym bardziej, że na onet.pl ktoś napisał na forum, że "Jarek i katolicki kościół psują sprawę";
  innym razem, że "znowu miesza"]

  Poniższa treść korespondencji może okazać się istotna zarówno w życiu prywatnym,
  jak i w polityce. Dlatego jest ogromnie ważne, aby przeczytać całość, choć wiele rzeczy pewnie już jest znanych.
  Pozornie niektóre artykułu moga się wydawać takie same. Jednak tylko pozornie,
  bo sposób przedstawienia faktów, bardzo się między sobą różni.
  ——————————————————————————————————————————–
  http://netbird.pl/a/1692/43001,1
  http://netbird.pl/a/1692/42828,1
  http://netbird.pl/a/1692/42898,1
  ——————————————————————————————————————————–
  Jedno pytanie
  (2010-04-16 21:44)
  ~Asia
  słuchajcie, jeśli ktoś z Was wie, jaki jest adres zamieszkania Pani Marty w Sopocie, będe bardzo …
  post pochodzi z adresu:
  http://kobieta.interia.pl/byc-kobieta/z-zycia/news/marta-kaczynska-zmuszona-wyjsc-z-cienia,1464856
  —————————————————————————————————————————–
  pix 0 vote_up vote_down 1 dzień temu
  W interesie kard. Dziwisza i Jarosława Kaczyńskiego jest ujawnienie osób z rządu, które przejawiały inicjatywę w sprawie pochowania rodziny Kaczyńskich na Wawelu. Najwyższa pora ujawnić publicznie te osoby.
  [- dlaczego kumuś tak bardzo zależy na nazwiskach tych osób?
  - dlaczego była taka walka o Wawel i komu na tym mogło zależeć?
  - niby dlaczego PiS czy kard. St. Dziwisz mają się komukolwiek tłumaczyć;
  W tej sytuacji wyszło, że rzeczywiście, na wagę złota jest milczenie.
  Ta akcja protestacyjna - przez moment wyglądała, jakby się całe piekło wściekło.]
  Post pochodzi z adresu:
  http://netbird.pl/a/1692/42896,1
  [później po komentarzu "pixa" na netbird.pl pojawił się artukuł podający nazwiska pomysłodawców pochówku na Wawelu; pytanie czy te osoby, cała rodzina Kaczyńskich też jest objęta programem
  "katastrofa lotnicza", bankructwo, emigracja, itp.?]
  ——————————————————————————————————————————–
  http://www.globalnaswiadomosc.com/smolenskktozawiodl.htm [<-- ten adres ktoś przesłał na stronę: http://zafganistanu.pl/?p=1321#comments; forum pod wpisami]
  ——————————————————————————————————————————-
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/galerie/prezydent-rp-lech-kaczynski-nie-zyje/kondolencje/zdjecie/duze,1246553,3,980
  chodzi o post:
  TVN (7)
  (2010-04-18 22:17)
  ~M
  Przepraszam, że poruszam ten problem właśnie w
  takiej chwili, ale….mam nadzieję, że teraz
  dotrz…
  *
  Re: Re: TVN
  (2010-04-19 06:39)
  ~ewa
  oglądaj dalej.. tobie nic nie pomoże, ani nie
  zaszkodzi…


 59. http://wiadomosci.onet.pl/6618594,1,relacjetv.html
  http://wiadomosci.onet.pl/1608179,2677,1,w_wojsku_toleruje_sie_podejmowanie_zbyt_duzego_ryzyka_a_procedury_nie_sa_stosowane,kioskart.html

  To jest wypowiedź pod jednym z artykułów na interia.pl:
  wg USA Today”, 15-04-2010 11:35 Prezydencki
  Tupolew był wyposażony w urządzenie
  zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed
  nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Ten fakt
  pogłębia tylko tajemnicę upadku i eksplozji
  samolotu z Lechem Kaczyńskim – pisze “USA Today”.

  Na zagadkowość katastrofy zwrócił uwagę dwa dni
  temu John Hamby, rzecznik Universal Avionics
  Systems of Tucson – producenta urządzenia,
  zwanego
  Terrain Awareness and Warning System (TAWS).
  TAWS zawiera skomputeryzowane mapy świata i
  ostrzega pilotów za każdym razem, gdy za bardzo
  zbliżą się do szczytu, wieży radiowej lub innej
  przeszkody – a także w przypadku zbyt małej
  odległości do ziemi. To bowiem właśnie kłopoty
  przy lądowaniu są najczęstszą przyczyną wypadków
  samolotowych.
  Od 2005 r. urządzenia TAWS są obowiązkowo
  montowane we wszystkich nowo wyprodukowanych
  samolotach linii komercyjnych. Jeśli samolot jest
  na zbyt małej wysokości, TAWS reaguje głośnym
  sygnałem dźwiękowym. Dzięki temu doprowadzono do
  całkowitego wyeliminowania katastrof lotniczych
  przy lądowaniu. Wystarczy powiedzieć, że od końca
  lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i
  nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systeme
  nie
  uległ katastrofie. Żaden – do 10 kwietnia 2010 r.

  Fakt, że prezydencki TU-154 miał zainstalowany
  TAWS, “stawia więcej pytań niż odpowiedzi” -
  stwierdził John Cox, konsultant ds.
  bezpieczeństwa
  i ekspert od wypadków. “Naprawdę chciałbym
  wiedzieć, co działo się na pokładzie, ponieważ
  niezależnie od tego, pod jaką presją byli piloci
  i
  z jakimi warunkami pogodowymi mieli do czynienia,
  nigdy żaden pilot nie zignorował ostrzeżenia
  TAWS.
  Czym różnił się ten samolot, że stało się
  inaczej?” – pyta Cox.
  Jedną z ewentualnych przyczyn – według Billa
  Vossa, prezesa Fundacji Bezpieczeństwa Lotów
  (Flight Safety Foundation) – może być
  niedokładność mapy Rosji w systemie TAWS.
  Ani rosyjscy, ani polscy śledczy badający sprawę
  katastrofy pod Smoleńskiem ani razu nie
  wspomnieli
  o systemie TAWS. Nie wiadomo też, czy z zapisu
  czarnych skrzynek udało się uzyskać informację o
  aktywności urządzenia.
  Ponadto jeszcze dodatkowych kilka pytań oraz
  faktów – co najmniej dziwnych:
  1. Postawa Rosjan. Za bardzo czuła, zaangażowana,
  fałszywa?
  2. Areszt dla kontrolera lotów – nikt go już ie
  widział. Rekwirowanie dziennikarzom kamer i
  nagrań

  3. Chaos informacyjny (swego czasu główna broń
  KGB). Najpierw niby 4 kołowania, potem 2 a w
  końcu
  jedno. Tak samo z liczbą ofiar
  4. Brak karetek na miejscu zdarzenia. Od razu
  wiedzieli, że nie warto?
  5. Strzały z pistoletu na jedynym zachowanym, nie
  zarekwirowanym filmie przez FSB. Kto strzelał do
  kogo? Nie daj Boże do rannych ktoś
  6. Mówiono o 3 osobach, które przetrwały
  katastrofę. Taka informacja musiała się skądś
  wziąć przecież!
  7. Samolot przechylił się tuż przed lądowaniem w
  lewo? Atak serca? zdalna blokada steru? Skąd taki
  nagły ruch i zwrot tuż przed lądowaniem?
  8. Szczątki samolotu dziwnie zniszczone. Kadłub
  cały i kokpit. Ale ciał pilotów nie ma. Środek
  natomiast wypalony w pył.
  9. Samolot gdy upada – wywołuje gigantyczny
  pożar,
  jest chmura czarnego dymu, pali się paliwo. Tutaj
  nic, Przy próbie lądowania rozbity w pył i ledwo
  dwie blachy się tliły
  10. W momencie feralnego lądowania w przestrzeni
  powietrznej niedaleko Smoleńska latały 2 samoloty
  - Białoruski i Rosyjski. Co tam robiły?
  Pilnowały?

  11. Zła pogoda? Lotnisko zapasowe? A samolot
  poprzednią delegacją 30 minut wcześniej to miał
  inne warunki niby?
  12. To Rosjanie jako pierwsi puścili w eter
  informacje o tym jakoby winę za wypadek ponosili
  piloci, nieznający rosyjskiego lub prezydent, bo
  ich zmuszał. Hmmm
  13. Na pokładzie samoloty był szef polskich
  wojsk,
  Generał Gągor. Za kilka miesięcy miał zostać
  szefem wojsk NATO. Polak na czele wojsk NATO? Czy
  jest większa zniewaga dla Rosjan?
  14. Na pokładzie był też szef wojsk specjalnych.
  Znający wszystkie tajemnice naszego wywiadu i
  kontrwywiadu wojskowego. I władający z nim.
  Zamach
  mógłby zrobić z nas chwilowo goły kraj
  15. I na koniec fakt najczęściej wymieniany przez
  internautów, że kilka miesięcy temu samolot był w
  “remoncie” w Rosji. Hmmm
  Szanse zamachu oceniam co prawda na jakieś
  10-20%,
  ale jedno mnie irytuje – jakim prawem prokuratura
  OD RAZU wykluczyła próbę zamachu? Przecież takie
  śledztwo się z biegu robi od razu po każdym
  wypadku lotniczym. A tym bardziej prezydenta. I
  to
  mi śmierdzi najmocniej. W momencie takim jak ten
  -
  w czasie destabilizacji – najlepiej sobie używają
  agenci GRU – wywiad wojskowy Rosji – bądźmy
  ostrożni. W Polsce może być zakonspirowanych
  nawet
  kilka tys agentów rosyjskich. Wszędzie. Więc będą
  próbowali ośmieszyć tego typu tezy. Im więcej
  takich ośmieszeń tym bedzie bardziej podejrzanie.

  p.s. smaczku dodaje fakt, że ostatnimi czasy
  Putin
  i Miedwiediew przestali za sobą przepadać i
  zaczynają się wzajemnie zwalczać..
  ——————————————————————————————————————————–
  http://www.tvn24.pl/-1,1652433,0,1,wymieniali-lampy-tuz-po-katastrofie-tu_154,wiadomosc.html
  Proste wyjaśnienie katastrofy.
  17.04.2010 18:15
  ~LOTNIK

  Była MGŁA, widoczność na 500 metrów. Pilot znał topografię terenu bo już tam lądował i to był jego pech-wiedział że lotnisko jest za wzniesieniem – na płaskowyżu. Niestety przed lotniskiem są dwa wzniesienia. Ich wierzchołki – to 2.5 km przed i 1km przed pasem. Pilot wiedział, że po doleceniu do wzniesienia ma jeszcze ok. 1 km do lotniska. Niestety – ze względu na MGŁĘ – uznał że wzniesienie 2.5 km wcześniej jest tym 1km od pasa.
  Zaczął lądować 2.5 km nad opadającym zboczem. Nie widział przed sobą drugiego zbocza wznoszącego bo była MGŁA. Pilot lądował nad opadającym terenem -stąd dla niego proces lądowania zachodził normalnie i prawidłowo. Względem ziemi pod nim, tempo schodzenia było właściwe. Pilot sądził, że jest nad płaskowyżem lotniska. Kontroler z wieży zauważył jednak, że samolot za szybko schodzi i jest za nisko -bowiem kontroler widział wysokość względem poziomu lotniska. Stąd jego komunikaty. Pilot nie miał pomiaru odległości od pasa bo na tamtym lotnisku nie ma tak dokładnego naprowadzania, w normalnych warunkach pilot widzi pas wzrokowo (lub lampy gdy jest noc) a wysokość na przyrządzie. Tutaj nierozsądnie pilot lądował nie `na pas’ tylko `na wzgórze’ które widział i na prawidłowo działający wysokościomierz (niestety nie na to wzgórze co myślał).
  Gdy samolot dolatywał do `dna’ doliny musiał się odezwać sygnał systemu GPWS lub innego podobnego systemu (ostrzeżenie o możliwości zderzenia ze wzniesieniem lub ziemią). Pilot też dostrzegł wyłaniające się z MGŁY właściwe wzniesienie 1km od pasa. I zrozumiał już wtedy jak tragicznie się pomylił . Próbował rozpaczliwie ratować sytuacje, szarpnął do góry, dał mocy ale był juz za nisko, bo podrywając 100tonową maszynę zanim zacznie ona iść w górę opada jeszcze około 40metrów. Zaczepił o drzewa, później rąbnął w gruby pień, obciął kawałek skrzydła. Samolot uderzając o drzewa dopiero wtedy stracił prostopadłość względem pasa, przecież nie uderzał oboma skrzydłami w tej samej chwili z tą samą siła w tej samej grubości drzewa wiec musiał skręcić w lewo lub prawo.
  Dalej już wiadomo co było, dodatkowo obrócił się wokół własnej osi brzuchem do góry i uderzył najsłabszą częścią (kadłubem) o ziemię dlatego nikt nie miał szans. Nie było już szans na ratunek. PRZYCZYNY: Błąd załogi, rutyna – `znajomość’ topografii terenu, podjęcie ogromnego ryzyka lądowania w takich warunkach na takim lotnisku nie widząc pasa, i wreszcie pech że nie spadł na brzuch.
  A Rosjanie . Bogu ducha winni, odradzali lądowania w tej MGLE na takim lotnisku. Jest to przestarzałe lotnisko, trochę betonu jakaś tam obsługa bez zaawansowanych technologii naprowadzania i oświetlenia, pewnie do lądowania głównie transportowych samolotów tylko w dzień w dobrej widoczności, a nie nowoczesnym lotniskiem pasażerskim, odradzali bez skutku… Delegacja chciała lądować jak najbliżej miejsca docelowego szkoda jeszcze ze nie próbowali na jakiejś polanie w katyńskim lesie
  ——————————————————————————————————————————–
  trzymają tych asystujących żołnierzy po kilka godzin
  na baczność to i mógł zasłabnąć
  ~mixer


 60. Być może trzeba to zobaczyć, nie wiem – ale pilnujmy wątków . To NIE jest wątek o mafii handlującej narządami itp. lecz o emocjach związanych z katastrofą Tupolewa, który nie miał prawa się zdarzyć.

  Do innych wątków przeznaczony jest np. dział HydePark.


 61. @Casium, 67
  Ładna ta Twoja wypowiedź… O ile mogę to oceniać.

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/polska-zegnala-prezydenta-a-obama-gral-w-golfa,1466711

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/zenujaca-nieobecnosc-przywodcow-w-krakowie,1466684

  A od siebie dodam, że niemal natychmiast po katastrofie, co było do przewidzenia, znaleźli się tacy, którzy obciążyli odpowiedzialnością Rosjan. Jedni robili to z pospolitej głupoty, inni – służący obcym interesom – z wyrachowania. Całe szczęście, że są między nami ludzie, którzy zachowują rozsądek.

  Jednak na prawdziwe zbliżenie polsko-rosyjskie jest za wcześnie i ta tragedia może jedynie wstępnie przygotowywać dla niego grunt.
  Choćby w taki sposób, że wielu Polaków, ogłupionych wcześniej obcą propagandą w polskojęzycznych mediach, teraz może przejrzy na oczy choćby w kwestii naszych tzw. “zachodnich przyjaciół i sojuszników”.

  Można było Lecha Kaczyńskiego lubić i popierać jego politykę, albo i nie. Jednak to Prezydent Polski i dlatego “psim obowiązkiem” najwyższych władz USA, Unii Europejskiej i NATO było pojawić się na jego pogrzebie. A tym bardziej, że wraz z Nim zginęli najwyżsi dowódcy polskiej armii.

  “Chcieć, to móc” – jak głosi stare powiedzenie. I przybyć mogli Rosjanie, Czesi, Wegrzy, Słoweńcy, nawet Prezydent Niemiec, nie wspominając już o premierze Maroka, ktory przyleciał małą, turystyczną Cessną.
  A nasi “wielcy sojusznicy” z USA, większości krajów “Zachodu”, oficjele z “rządu UE” w Brukseli, ani dowódcy z kwatery NATO dojechać “nie mogli”…

  To bardzo wymowne i pokazuje kolejny raz, jacy to “przyjaciele”. I bardzo dobrze, może w końcu cześć Polaków przejrzy na oczy…

  Inna sprawa, że jeśli komuś mogło naprawdę zależeć na pozbyciu się Lecha Kaczyńskiego, to właśnie tym kręgom, które na ceremonię nie przybyły. Bo choć bracia Kaczyńscy, to polityczni wychowankowie jednego ze znanych polskich masonów, jednak na krótkiej smyczy chodzić nie chcieli.

  Dlatego Lech Kaczyński był wielką przeszkodą dla międzynarodowych “elit” polityczno-biznesowych Zachodu. I o ile nawet nie miały one bezpośredniego udziału w samej katastrofie, to po zmarłym polskim Prezydencie z pewnością nie zapłakały.
  Te właśnie środowiska od dawna próbują wciągnąć Rosję w to samo bagno, w które wciągnęły już Polskę i większość społeczeństw dawnych krajów Bloku Wschodniego. A Lech Kaczyński, będący przede wszystkim skrajnym rusofobem, cały czas im w tym przeszkadzał, poprzez swoją obsesyjną, skrajnie antyrosyjską politykę.

  Ale z całej tej sprawy wynika dla mnie jeszcze jeden wniosek. Nie popierałem Lecha Kaczyńskiego, bo uważałem Jego politykę za szkodliwą dla Polski. Jednak zagraniczna polityka w wykonaniu postkomunistów lub Platformy będzie jeszcze gorsza, bo będzie całkowicie uległa wobec zagranicznych ośrodków decyzyjnych.

  Dlatego, jeśli Jarosław Kaczyński zdecyduje się kandydować w wyborach prezydenckich, oddam na niego swój głos. A zrobię to dlatego, że jest on także skrajnym rusofobem, podobnie jak jego zmarły brat. Będzie zatem nadal przeszkadzał w realizacji planów rzekomego zbliżenia z Rosją, która ma na celu jedynie jej zgubę.

  Zarówno w interesie polskiego narodu, jak i rosyjskiego jest więc, aby Rosja na razie pozostawała w politycznej i militarnej izolacji od tzw. “Zachodu”. To jedynie Rosję wzmocni i ocali przed zgnilizną i degeneracją moralną, a przy okazji ocali w przyszłości także nas. Czas na prawdziwe zbliżenie polsko-rosyjskie jeszcze nie nadszedł. Bo na razie nie ma w Polsce dostatecznie okrzepłych sił politycznych, zdolnych do nawiązania takiej współpracy w interesie naszych słowiańskich Narodów.

  Wracając do samej katastrofy: „Winę ponoszą konkretni ludzie” – ocenia sytuację Tomasz Hypki z Krajowej Rady Lotnictwa
  http://www.onet.tv/wine-ponosza-konkretni-ludzie,6599651,1,klip.html#m=6599651,c=1

  Ten wywiad warto obejrzeć. A tu jest część tekstu, jeśli ktoś ma problem z obejrzeniem materiału wideo: http://www.bibula.com/?p=20420


 62. @ Moderacja

  przepuście posta, najwyżej ktoś powie, że nie na temat – bo nie o mężu koczującym na lotnisku
  ale przecież jednak na temat forum i na czasie
  każdy ma prawo do prawdy, nie tylko dziennikarze
  poza tym filmiki i tak są z youtuba, więc ktoś na pewno na nie trafia co jakiś czas
  tu jest dobre miejsce, żeby je rozpowszechnić
  poza tym wzrośnie atrakcyjność blogu – w tej branży podobno o sensacje chodzi

  i czy da się jeszcze raz zresetować podpis i adres mailowy – na wszelki wypadek, nie chcę pisać
  wolę czytać?
  proszę
  bardzo


 63. @ Kejzi [2]

  oj, chyba jednak nie jest do końca tak, że nie wiadomo jaki on był;
  to jedynie kwestia wyboru – kwestia wyboru mediów, które kreują taką czy inną prawdę;
  stąd prezydent Lech Kaczyński w jednych mediach był “taki”, w innych “inny”;

  coś w tym temacie, co być może Cię zainteresuje, skoro już to wszystko poruszyłaś:
  http://www.youtube.com/watch?v=zPuY8-_Ymts&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=jPsVPwHSaBA&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=-hSI9zKqudo&NR=1
  http://www.youtube.com/watch?v=1thTLf0cAxY&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=QTuJD8nc7bE&NR=1
  http://www.youtube.com/watch?v=e5-7cd5OTHU&feature=related
  [i wiele wiele innych w bocznym pasku]

  @ Nord 71

  Bardzo zaskakująca wiadomość:
  ” choć bracia Kaczyńscy, to polityczni wychowankowie jednego ze znanych polskich masonów, jednak na krótkiej smyczy chodzić nie chcieli”
  tylko, że Kaczyńscy to katole i do tego jeszcze ortodoksy; “polityczni wychowankowie” – czy można odpowiadać za mentalność swojego szefa?
  cóż taka prawda, że właściwie nic na ten temat nie wiem pewnego, żeby się wypowiadać,
  ale przypadkiem mam coś interesującego [ale też nie wiem czy ktoś żartów nie robi, bo aż trudno uwierzyć - prawie jak w UFO]:
  http://www.youtube.com/watch?v=IoqILXFHipM&feature=related


 64. @ Nord 71

  Bardzo zaskakująca wiadomość:
  ” choć bracia Kaczyńscy, to polityczni wychowankowie jednego ze znanych polskich masonów, jednak na krótkiej smyczy chodzić nie chcieli”
  tylko, że Kaczyńscy to katole i do tego jeszcze ortodoksy; “polityczni wychowankowie” – czy można odpowiadać za mentalność swojego szefa?
  cóż taka prawda, że właściwie nic na ten temat nie wiem pewnego, żeby się wypowiadać,
  ale przypadkiem mam coś interesującego [ale też nie wiem czy ktoś żartów nie robi, bo aż trudno uwierzyć - prawie jak w UFO]:
  http://www.youtube.com/watch?v=IoqILXFHipM&feature=related


 65. @ Nord 71

  i przy okazji warto sięgnąć po filmiki w pasku obok, te o Polsce,
  bo tam też są bardzo interesujące rzeczy


 66. @ Kejzi [2]

  oj, chyba jednak nie jest do końca tak, że nie wiadomo jaki on był;
  to jedynie kwestia wyboru – kwestia wyboru mediów, które kreują taką czy inną prawdę;
  stąd prezydent Lech Kaczyński w jednych mediach był “taki”, w innych “inny”;
  coś czego nie pokazali w TV, ale można znaleźć w sieci
  http://www.youtube.com/watch?v=GRu2c4RKMEM&feature=related


 67. @ Kejzi

  wpisz w You Tuba hasło:
  mortal POmbat

  tego, co tam jest też nigdzie nie można zobaczyć
  i też warto zobaczyć, przynajmniej niektóre filmiki zna pasku po prawym boku ekranu

  jeżli filmik wysłany do Norda jest prawdą, to reszta już jest zrozumiała dlaczego to wszystko tak robiono
  przypuszczam, że niektóre osoby były wplatywane w różne rzeczy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy,
  ale nie jestem polityczną szychą czy dziennikarzem, więc to sa tylko hipotezy,
  postawione na podstawie tego, co jest w sieci


 68. i przy okazji wpisu pana Marcina dotyczącego 10 kwietnia – po sieci krążył e-mail o załączonej treści; nie wiem czy jest to nadal aktualne, ale skoro wywiązała się na forum dyskusja w tym temacie, to być może ktoś będzie chciał to przeczytać:

  Drodzy Przyjaciele,

  10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni
  Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński,
  Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej
  delegacji, oficerowie Biura Ochrony Rządu i załoga samolotu. Polska
  poniosła niepowetowaną stratę.
  Lecz przede wszystkim nagle odeszli mężowie, żony, ojcowie, matki,
  córki, synowie. Pozostawili pogrążone w bólu rodziny, z których wiele
  pozostało nagle bez środków do życia. Dlatego będziemy zwracać się z
  apelem do Prezesa Rady Ministrów o przyznanie, zgodnie z jego
  uprawieniami, rent specjalnych dla rodzin ofiar tragedii pod
  Smoleńskiem.
  Rzeczpospolita Polska musi zapewnić godną przyszłość Ich najbliższym.
  Nie wolno dopuścić do tego, aby kiedykolwiek, ktokolwiek mógł
  powiedzieć, że Polska zapomniała o Ludziach, którzy poświęcili swoje
  życie służbie Polsce.
  Petycję do Premiera można podpisać lub pobrać na stronie http://www.petycja.info.
  Jeżeli zgadzacie się z nami, prosimy – podpiszcie petycję i
  prześlijcie tego maila do swoich przyjaciół.


  Polecam tez:
  http://www.deon.pl/religia/kosciol/o-slowie-bozym/art,171,10-04-2010-j-20-19-31.html
  http://www.deon.pl/wiadomosci/komentarze/art,73,choc-jutro-bedzie-jak-zawsze-.html


 69. bingo, czy nie sadzisz, że popadamy ze skrajności w skrajność? To nie są bohaterowie, którzy zginęli w walce. Doszło do strasznej katastrofy, ale życie toczy się dalej. W czasie misji zginęło tylu żołnierzy i jakoś nikt nie traktował tego w ten sposób. A to oni zginęli w służbie dla kraju. Jakoś nikt nie zainteresował się rodzinami, dziećmi, rodzicami. Nikt, mimo uprawnień nie przyznał specjalnych rent, nie spłacił kredytów, nie tworzył fundacji. Ja wiem, że rządzący sobie krzywdy nie zrobią.


 70. moje posty były jedynie odpowiedzią na posty Norda i Kejzi;
  kejzi pytała o wizerunek, więc podałam adresy do filmików od innego rodzaju “wizerunku” niektórych polityków;
  co do reszty nie zabieram głosu, każdy ma jakieś swoje zdanie i wj akiś tam sposób postępuje czy podejmuje decyzje wedle jakichś tam swoich racji – to już nie moja rzecz,
  ale czasem dobrze jest porozmawiać i powymieniać się różnymi nowinkami

  Pozdrawiam Cię Tori
  [hi]


 71. @bingo
  Prawdę mówiąc nie do końca rozumiem, o co chodzi w twoich postach, tym bardziej, jeśli ma to być jakaś odpowiedź.

  Piszesz, że “Kaczyńscy to katole i do tego jeszcze ortodoksy”.
  Przede wszystkim moje wątpliwości budzi prymitywizm określenia “katol-ortodoks”. To ma być może obraźliwe? A ty kto? Innowierca? Czerwony bolszewik? Satanista? Albo inna podobna swołocz? Mam nadzieję, że nie…

  Jeśli chodzi o katolicyzm, który można ewentualnie uznać za ortodoksyjny, to jest to dziś nurt “przedsoborowy”, tradycjonalistyczny, który nie godzi się na modernistyczne herezje, jakie zagościły w naszym Kościele po tzw. Soborze watykańskim II. Ten niezwykle pożyteczny nurt uosabia dziś przede wszystkim, choć nie jedynie, Bractwo św. Piusa X.
  Kaczyńscy nie mieli z takimi poglądami absolutnie nic wspólnego, a nawet wprost przeciwnie.
  Żaden katolik, jak to zrobił po raz pierwszy w polskiej historii zmarły Prezydent, nie zapali w polskim Pałacu Prezydenckim menory z okazji żydowskich świąt Hanuki w przededniu chrześcijańskiego Bożego Narodzenia, ani w Parlamencie, jak to zrobił swego czasu Marek Jurek. Tak samo jak władze Izraela nie czczą katolickich świąt, a do naszej religii żydzi nastawieni są, mówiąc oględnie, wyjątkowo nieprzychylnie.

  Piszesz “czy można odpowiadać za mentalność swojego szefa?” w odniesieniu do mojej wypowiedzi o “masońskim nauczycielu” Kaczyńskich… Jakiego “szefa” masz na myśli? To nie był żaden ich “szef”, tylko Jan Józef Lipski, w którego prywatnym domu bywali częstymi gośćmi “na lekcjach historii” już w licealnych czasach. I nie jest to żadna “tajemna wiedza”, tylko wiedza dostępna powszechnie. Także w wywiadzie z Jadwigą Kaczyńską, który dostępny jest również w sieci. Zresztą historia tej rodziny jest bardzo ciekawa, także jej odległe “odesskie wątki”. Kogo to interesuje, może sobie znaleźć.

  Podajesz link do jakiegoś materiału na YouTube z cytatami z “Protokołów Mędrców Syjonu”. A czytałeś tę broszurkę w całości? Niezależnie od autorstwa, które jest zresztą bez znaczenia, zawiera ona bardzo ciekawe rozważania.

  Jeśli naprawdę chcesz coś zrozumieć z tego, co się teraz dzieje w Polsce i “w okolicy”, przeczytaj na początek książeczki Stanisława Krajskiego “Masoneria polska 2009″, albo “Masoneria i kryzys”. To nie jest oszołomstwo, to suche fakty w dużym skrócie. Polecam.

  I na koniec, niezależnie od tego, co wyżej napisałem, zapewne zagłosuję na Jarosława. Tłumaczyłem już dlaczego ;-)


 72. @ Nord

  - właśnie dlatego, że widziałam filmiki w całości, podzieliłam się nimi
  - nie jestem za tym, aby grupować ludzi – nie zgodzę się, że wszyscy wyznawcy judaizmu są źli i wrodzy chrześcijaństwu, raczej jestem za poglądem, że różni są ludzie i ich przynależność do danej kultury czy religii nie jest gwarantem ich człowieczeństwa bądź jego braku, niestety;
  niestety, bo wtedy wybór by był bardzo prosty, można by wybrać odpowiednie zgromadzenie i sprawa załatwiona
  - ale z rodziną Kaczyńskich to mnie zaskoczyłeś, zaczyna mnie ciekawić ich biografia, może po nią sięgnę
  - z ta Rosją to jest tak, że może jakby się dało jakoś Putina wyrzucić z polityki, to może współpraca i relacje Polska – Rosja w końcu by rozkwitły; ale na razie Putin miesza, więc grunt nie zbyt pewny

  to chyba tyle z ważniejszych wątków;
  Pozdrawiam,
  Bingo
  —————————-
  @ Mitruś

  Mam nadzieję, ze to jeszcze czytasz, a wkażdym razie, ze to przeczytasz, bo mam już od dłuzszego czasu moralnego kaca, a to dlatego, że nie podziękowałam Ci za wsparcie na blogu i nie porozmawiałam o kotach; chciałam to wtedy zrobić, ale przerwało
  za to teraz mam coś dla Ciebie, może da rade i przepuszczą, w końcu moderacja nie takie rzeczy widziała[ poza tym, mozna się tam pośmiać, a to bardzo odstresowuje, co na tym blogu jest ważne, że względu na sytuację żołnierzy]:
  nie ma to, jak koty:
  http://www.youtube.com/watch?v=rJnfYQaQuaY
  http://demotywatory.pl/user/ILoveUBitch
  chodzi o pierwsze fotki na tej stronie “Nigdy nie jest za późno”
  i przy okazji o nastepną – ta pewnie zainteresuje mężczyzn, zaraz pod kotami jest fotka pod tytułem “Pokój zwierzeń”
  Pozdrawiam Cię szczególnie i Farciarę przy okazji no i Maki i Tori i Casium, bo jakże inaczej,
  acha jeszcze Weteranek też Pozdrawiam
  ————————
  przy okazji chyba dobre wieści dla wojaków -post z artykułu na stronie:
  http://www.tvn24.pl/12691,1652998,0,1,uziemieni-zolnierze-maja-wrocic-my-juz-nikomu-nie-wierzymy,wiadomosc.html
  Dzisiaj dotarły ostatnie trumny z Moskwy po tragedii w Smoleńsku.
  24.04.2010 23:47
  ~wn

  Do tego czasu samoloty wojskowe były tam bardziej potrzebne. Dlatego wy musicie czekać. Sądzę, że od dzisiaj (24 kwietnia 2010) będzie lepiej.


 73. @ Nord

  tak, widziałam filmiki, kiedyś na nie natrafiłam przypadkiem, przesłałam je na bloga, bo rozmowa w takie klimaty wpadła

  Pozdrawiam
  ——————
  @ Mitruś

  Mam nadzieję, ze to jeszcze czytasz, a wkażdym razie, ze to przeczytasz, bo mam już od dłuzszego czasu moralnego kaca, a to dlatego, że nie podziękowałam Ci za wsparcie na blogu i nie porozmawiałam o kotach; chciałam to wtedy zrobić, ale przerwało
  za to teraz mam coś dla Ciebie, może da rade i przepuszczą, w końcu moderacja nie takie rzeczy widziała[ poza tym, mozna się tam pośmiać, a to bardzo odstresowuje, co na tym blogu jest ważne, że względu na sytuację żołnierzy]:
  nie ma to, jak koty:
  http://www.youtube.com/watch?v=rJnfYQaQuaY
  http://demotywatory.pl/user/ILoveUBitch
  chodzi o pierwsze fotki na tej stronie “Nigdy nie jest za późno”
  i przy okazji o nastepną – ta pewnie zainteresuje mężczyzn, zaraz pod kotami jest fotka pod tytułem “Pokój zwierzeń”
  Pozdrawiam Cię szczególnie
  —————–
  przy okazji chyba dobre wieści dla wojaków -post z artykułu na stronie:
  http://www.tvn24.pl/12691,1652998,0,1,uziemieni-zolnierze-maja-wrocic-my-juz-nikomu-nie-wierzymy,wiadomosc.html
  Dzisiaj dotarły ostatnie trumny z Moskwy po tragedii w Smoleńsku.
  24.04.2010 23:47
  ~wn

  Do tego czasu samoloty wojskowe były tam bardziej potrzebne. Dlatego wy musicie czekać. Sądzę, że od dzisiaj (24 kwietnia 2010) będzie lepiej.


 74. @ Bingo

  heh :) przez lenistwo dnia wpadłam tutaj zobaczyć :) co się dzieje w WIELKIM ŚWIECIE ech….
  chyba telepatia jakowaś :)
  sytuacja powróciła do początku mojego tutaj zaistnienia, znowu czekanie :)
  choć miały być to tym razem tylko 2 m-ce i powrót 4 maja / w zamian mam brak kontaktu od m-ca i WIARĘ że za chwilę wszystko się zmieni :) ))))))))

  Fidel C. bez zmian – wiecznie narzekający na brak stostownej paszy ;) , aktor, świetny aktor :) )))
  Frida K. z tęsknoty za Zieloną Ropuszką przytula się do Jego zdjęcia i wpatruje jak w Malowany Obrazek :) ))
  bardzo to wzruszające, i tak się zastanawiam kto bardziej kocha i tęskni – ja czy ona ;)

  Bingo od Naszej 3! szczególnie wiosenne pozdrowienia roześmiane i pachnące kwiatami :) ))
  mogą być też kolorowe jak klamerki :) ))

  miłego spokojnego i uśmiechniętego dnia :)


 75. @ Bingo

  coś co pozwala zrozumieć dlaczego Ropuszki mogą mieć problem z wykonaniem telefonu ;)
  pewnie większość osób zainteresowanych już widziała, ja odkryłam niedawno :) ))))
  naprwdę hicior!!!!!!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=haHXgFU7qNI

  pomyślałam sobie że kiedy już będzie sposobność, jako zadość uczynienie za nadmiernie długie oczekiwanie bez słowa meldunku ;) stanowczo poproszę o taniec brzucha ;)

  miłego dnia :) ))))))))))


 76. Nord, no co Ty. Zasmuciła mnie Twoja informacja na kogo głosujesz, ale to Twoja decyzja. Ja na pewno nie będę na niego głosować, bo według mnie to opcja najgorsza z możliwych. Wtedy już kler by nigdy nie zszedł z piedestału.


 77. Wracając do katastrofy lotniczej… niezwykle ciekawy artykuł: Wypadek czy zamach? A jeśli zamach to czyj? http://www.bibula.com/?p=21013

  Choć go nie napisałem, mogę się pod nim “podpisać”, dodając to, że Lech Kaczyński był od pewnego czasu bardzo niewygodnym politykiem, zarówno dla “elit polityczno-finansowych” UE, jak i amerykańskich. Próbował prowadzić niezależną politykę (że głupią i naiwną, to co innego), a tego silniejsi nie lubią. Oni potrzebują u nas tylko piesków, chodzących przy nodze na ich smyczy.

  @bingo, 82
  W kwestiach biograficznych nie poprzestań jedynie na wywiadach z członkami rodziny, poszukaj głębiej, co zresztą nie jest trudne. Ale więcej podpowiedzi już nie będzie ;-)

  Co do Rosji, ja jako osoba przychylna Rosjanom, życzę im, aby W. Putin jak najdłużej pozostał tam u władzy, bo to gwarantuje wzrost potencjału tego państwa. Oby drugi raz nie spotkało ich takie nieszczęście, jak z degeneratem Jelcynem. Oczywiście W. Putin, jako twardy, niezwykle skuteczny polityk, nie jest na rękę “międzynarodowym elitom”, za to bardzo był im na rękę Jelcyn, za którego powstała w Rosji tzw. oligarchia finansowa, składająca się głównie z tzw. “Rosjan przyjezdnych”.
  I obyśmy my mieli w Polsce tak dobrego prezydenta, jak dobrym prezydentem jest Putin dla Rosji.
  Jeśli dziś szukać porozumienia z Rosją, to jedynie z “Rosją Putina”, gdyż cieszy się on bardzo silnym poparciem rosyjskiego społeczeństwa. Czy się to komuś podoba, czy nie, takie są fakty. Nawoływanie dziś do “rozmów z opozycją rosyjską”, zamiast z tamtejszą władzą, to szukanie zwady z Rosją, czyli właśnie zgubna dla Polski polityka Kaczorów.

  Natomiast w USA, to nasi “demokraci” chyba raczej powinni nawiązywać rozmowy dyplomatyczne z przywódcami Indian amerykańskich, bo to są prawdziwi gospodarze tego kontynentu . Zarówno czarni, jak i biali oraz “międzynarodowi bankierzy” są tam przecież jedynie okupantami, uzurpatorami, którzy gospodarzy w większości wymordowali, a niedobitki zamknęli w rezerwatach, czyli tamtejszych odpowiednikach europejskich gett, w jakich Niemcy przymusowo zamykali jakiś czas temu żydów. Jak więc ktoś, kto jest rzekomo “demokratą” może być zwolennikiem współpracy z okupantami kontynentu amerykańskiego? Czyż to nie hipokryzja? ;-)


 78. @ Tori, 86
  Czy nie przesadzasz? “Kler”, jak to nazywasz, nie odgrywał w Polsce za Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ani mniejszej, ani większej roli, jak za prezydentury Kwaśniewskiego, czy Wałęsy. Podobnie będzie podczas ewentualnej prezydentury Jarosława, albo dowolnego innego kandydata. ŻADEN znaczący polityk w Polsce nie odważy się wystąpić przeciwko Kościołowi, chyba, że jest politycznym samobójcą ;-)

  Zresztą tenże “kler” nie jest wcale jednolity w swych poglądach na sprawy polityczno-społeczne, gdzie nie obowiązuje dogmatyka dotycząca zasad wiary. Ja akurat popieram skrzydło tradycjonalistyczno-konserwatywne, a ono wcale nie cieszyło się sympatią braci.

  Co do mojego (ewentualnego) poparcia Jarosława, co jeszcze nie jest przesądzone, przeważą względy pragmatyczne. Wśród polityków, najgorsi dla Polski są wasale, chodzący bezkrytycznie na obcej smyczy. A mnie NWO nie odpowiada… W przypadku Kaczyńskich, ich antyrosyjskie obsesje gwarantują pewną niezależność decyzyjną od zagranicy. Oczywiście jest to bardzo ułomne, może jednak “lepszy rydz, niż nic”. Ale nie chcę się powtarzać…