Rejestracja | Logowanie »


Niepokój w strefie

06 czerwca 2010

Pocisk, który zniszczył wczoraj budynek przy helipadzie w Ghazni, nie był ostatni. Dziś rano Afgańczykom znów udało się wstrzelić w bazę, raniąc przy tej okazji cztery osoby.

Nienajlepsze wieści dochodzą również z Warriora. W ciągu ostatnich kilku dni doszło tam do czterech poważnych ataków na konwoje. W trakcie walk rebeliantom udało się uszkodzić kilka pojazdów.

Po atakach z pierwszej dekady maja to kolejna seria, która świadczy o niespokojnej sytuacji w strefie. Sytuacji, o której w Polsce – mimo trwania kampanii prezydenckiej – niemal w ogóle się nie mówi.

A może dzieje się tak nie bez powodu?

Niemal nie ma patroli, które nie wchodziłyby w kontakt.../fot. Adam Roik, Combat-Camera DOSZ

Niemal nie ma patroli, które nie wchodziłyby w kontakt.../fot. Adam Roik, Combat-Camera DOSZ

89 komentarzy do “Niepokój w strefie”

 1. Chciałbym wierzyć, że to przemyślana polityka informacyjna ale znając realia masa informacji bedzię dopiero wtedy, gdy coś poważnego się stanie. A opinia publiczna znów zostanie z przekonaniem, że oprócz ciągłych ataków nic innego się w Afaganisatnie nie dzieje, a 30 milionów mieszkańców siedzi w górach i przygotowuje kolejne IED.


 2. byłem juz tam 2 razy i wiem jak to wygląda-patrole jeżdzą dziesiatki razy w to samo miejsce że talibowie dokładnie mogą sie wstrzelić w konwoje a my zamiast reagować to uciekamy,nie mówiąc już o braku kompetencji dowódców.Zamiast natychmiast reagować na ostrzały bazy to nasi dowódcy myslą że rakiety polecą w kosmos,bo przecież w Warrior jest OKO i dokładnie wiedzą z jakiego miejsca lub wioski została wystrzelona.Brak mi słów na ta głupote którą tez przeżyłem.Trzeba stwierdzić że my tam raczej się wystawiamy na ostrzały albo bronimy.


 3. A kościół odbudowany?


 4. no to się zaczęło, poszły konie po betonie i lizanie w MONie


 5. Marcinie, nie jestem zaskoczona rozwojem sytuacji w prowincji. Po pierwsze nadeszła wiosna, zbliża się lato a ładna pogoda wzmaga aktywność talibów. Do tego mają coraz lepszy sprzęt, i niestety uczą się celować. Jak na poprzednich misjach ostrzeliwany był głównie Warrior, tak teraz już Ghazni, gdzie do tej pory było najspokojniej. Z tego co wiadomo to zmienił się przywódca talibów na Afgan. ten jest bardziej zatwardziały i oczekuje efektów. Niestety


 6. a ja czasem zastanawiam się jak to się dzieje,że możliwe jest funkcjonowanie kraju w którym jakakolwiek zdecydowana próba zmienno-naprawcza powoduje powszechną negację społeczną?!?!
  mam wrażenie,że zmierzamy do sytuacji z 1939 roku gdzie ‘obstawieni’ układami i układzikami jako kraj czuliśmy się bezpieczni…różnica między tamta sytuacją a bieżącą jest taka,że wtedy dysponowaliśmy jakimś zapleczem militarnym…a teraz jesteśmy w czarnej d****e…

  każdy kierowca wie,że pierwszą zasadą kierowania/prowadzenia jest ‘zasada ograniczonego zaufania’…a my chyba troszkę ślepo pozwalamy prowadzić kraj, WP ludziom którzy nie posiadają ‘prawa jazdy’… ot taka refleksja niedzielna…
  ________________________________________________________________
  co do afganu to… jak nie wiadomo o co chodzi…to chodzi o kasę…
  ______________________________________________
  Tori, weteran, góral…-miło Was widzieć…-pozdrawiam :)


 7. a w mediach cisza.
  :(


 8. rzodkiewka – nie licz na to, że w mediach coś przeczytasz… póki nie ma zabitych media milczą!
  Przecież to misja pokojowa! Nic dziwnego, że ludzie nie mający styczności z wojskiem i misjami uważają, że chłopaki pojechali się poopalać i zarobić trochę kasy :-/
  A teraz, przed wyborami takie informacje nie są po myśli polityków…

  burbotka – kościół nie jest odbudowany, ponoć są już materiały i ma być murowany – termin budowy nieznany – ale to już chyba nikogo nie dziwi.


 9. ,,Farciara” miło mi


 10. Kwestią najmniej dla mnie zrozumiała jest wspominane wycofywanie się w sytuacjach wymagających reakcji… Nie mnie oceniać jak powinien zachować się żołnierz w sytuacji, w której nigdy się nie znajdę, nie mnie kwestionować słuszność podjętej w ciągu sekund decyzji, jednakże z całym wymuszonym szacunkiem-jak do cholery ma reagować żołnierz do którego otwarto ogień? W chwili kiedy atak jest wymuszoną formą obrony dowództwo woli umywać ręce… Natomiast procedura się nie zmienia i wciąż jak mniemam wygląda tak samo… ale co ja będę….
  Walka z wiatrakami trwa a rakiety przecież latają “w kosmos”. Tak trzymać.


 11. Wybory moi drodzy. Cisza w mediach? no zrozumiałe…..przecież “z ostatniej chwili” z afganistanu nie jest już No.1 w mediach. Czemu? No zbyt dużo krytyki było i jest wokół naszych “sojuszniczych zobowiązań”. Ale i nie tylko tego. Wokół MON , wokół tego wreszcie kim my tam jesteśmy? Czy wykonujemy tylko działania jakie przewiduje nasz status tam?
  Po za tym społeczeństwo polskie ma też swoje pewne granice (smoleńsk, powodzie wybory) więc po co jeszcze ich dobijać tym że taliby zaczęli spełniać swe grożby wobec sojuszników USA?
  Nie będę wybierał “mniejszego zła” i dlatego nie idę na wybory. Niema NIKOGO na kogo mógłbym spokojnie oddać swój głos z nadzieją na polepszenie i w armii i ogólnie w Polsce.
  Co do Afganistanu i naszej tam obecności jako misji stabilizacyjnej(ale chyba tylko tych w MON):
  http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/wywiady/news/skrzypczak-to-jest-wojna-a-nie-misja-stabilizacyjna,1405904


 12. Zgadzam sie w zupełności Cichy.. Od siebie dodam tyle, że na ten moment w każdej z baz coś sie dzieje.. W 4C też nie jest wesoło.. Nigdzie nie jest i najgorsze jest to, ze pewnie do zimy juz raczej spokojnie nie będzie.. A w mediach.. “dopuki nie ma strat w ludziach to nic poważnego się nie dzieje”.. a kiedy takie straty są to i tak sprawa kręci się wokół tego kto komu może dokopać z tego powodu (żeby cos dla siebie ugrać), a nie wkół tego jak problem rozwiązać..


 13. Jest oficjalna nota; pojawiła się po tym wpisie:
  http://www.do.wp.mil.pl/aktualnosc.php?idaktualnosc=1921


 14. Świetnie:) ale….ja dalej czuję nie dosyt w mediach o naszych w afganie etc…
  My tu piszemy o dzieciach o powodziach o katastrofach …..ale zobaczcie na to:
  http://wiadomosci.onet.pl/173844,21,0,pokaz.html

  trzeba być zdrowo pierdolniętym (sorki za wyrażenie) by coś takiego robić. Tradycje tradycjami …ale jak by się któremuś nóżka omckneła i co? jak nie mają barany przez co skakać to proponuję jaja z wackiem w żar wsadzić …to dopiero by złe czarty wygoniło!


 15. http://nieruchomosci.zumi.pl/3928,1612917,Wywlaszczanie_z_terenow_zalewowych,informacje_detal.html

  znowu z ludzi zrobią żebraków.
  “. Odszkodowanie dla właściciela ma być ustalane “w osobnym trybie”. “


 16. Panie Marcinie to jest Pan w Afganie czy nie? bo tu coś słychać że nie. I jakieś pogłoski chodzą że miał i ma Pan trudności . Wyjaśni Pan to?
  bo normalnie zaraz się pojawią spekulacje typu “teoria spiskowa” że ludziom łakomych wiedzy odcina się od rzetelnego żródła. Kurde mam nadzieję że nie poczujemy smrodku “białych rękawiczek”.


 17. Czołem,
  jestem w Polsce, ale na dostęp do informacji stamtąd nie mogę narzekać.
  Trudności nikt mi żadnych nie robi – rehabilituję się po przykrych wypadkach, ot i cała tajemnica bycia poza Afganem. Zdaniem łapiduchów, trochę to jeszcze potrwa, ale do września powinienem się wyrobić. By znów było “z” Afganistanu.
  Pozdrawiam wszystkich,
  M.


 18. No widzicie? i na co te “kobiece komitety” petycje etc.? Szefowi się przychorowało (peszek ) i tyle. Lepiej teraz trza o Szefa zadbać (patrz trzeci punkt dobrego pracownika) jakieś laurki i inne pierdoły:D ewentualnie jakieś maści kule czy tam inne …(nie wiadomo co Szefu za ekstreme odwalił)
  Pamiętajcie 1 zasada pracownika “szef ma zawsze rację” 2 to jeśli szef nie ma racji patrz punkt pierwszy a 3 to szanuj szefa swego jak siebie samego……no jakoś tak to szło:D
  To Panie Marcinie życzę powrotu do zdrowia bo odleżyny to najgorsze skur…..ństwo:D a rehabilitację Pan przejdziesz w afganie. :) nie no joke:D
  Zdrowia i szybkiego do jego powrotu!:)


 19. - Nie chodziło o funkcjonariuszy OMON-u, lecz o funkcjonariuszy jednej z innych formacji, które znajdowały się na miejscu katastrofy w Smoleńsku – powiedział rzecznik rządu Paweł Graś, prostując wcześniejsze informacje dotyczące kradzieży pieniędzy z konta Andrzeja Przewoźnika.

  - Z karty kredytowej należącej do Andrzeja Przewoźnika w dniach 10 -12 kwietnia dokonano 11 wypłat – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Monika Lewandowska. Dodała, iż z karty tej pobrano w sumie około 6 tys. zł. Jednocześnie, jak informuje prokuratura, podjęto też sześć nieudanych prób wypłaty pieniędzy z innej z karty należącej do sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia.

  http://wiadomosci.onet.pl/2181035,11,wyplaty_z_konta_a_przewoznika_to_nie_byli_zolnierze_omon-u,item.html

  ja wiem że o zmarłym się żle nie powinno mówić…..ale ………..z tego co wiem -pamiętam:D to do podjęcia pieniędzy z kąta potrzeba PIN lub dowód osobisty przy imiennej wypłacie.
  HALOOOOO?!
  ja pitolę chyba nie jestem facet a “MARIOLKA” z kabaretu bo coś nie jarzę ….chyba miał pin w portfelu.


 20. “Polska – Gazeta Krakowska”: Ledwo ucichł spór o pochówek Lecha Kaczyńskiego w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu, pojawiły się nowe kontrowersje. Proboszcz katedry wawelskiej, ks. Zdzisław Sochacki, zabronił przewodnikom opowiadać o Józefie Piłsudskim, pochowanym w tej samej krypcie.

  http://wiadomosci.onet.pl/2681,2180900,nowy_spor_wokol_krypty_na_wawelu,wydarzenie_lokalne.html

  oj! Chyba za głośno Józefie Piłsudskim! Trza uważać kogo jest się sympatykiem bo przez nas i jeszcze Panu Marcinowi Blog zamkną :D

  “Józef Piłsudski: Do mnie, dziecko, będziesz strzelał?
  Henryk Piątkowski: Tak, bo taki mam rozkaz. ”

  “„Dla Polski wolę kilka karabinów maszynowych niż cały stos egzemplarzy Marksowskiego «Kapitału»”

  http://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski


 21. dyskryminuje się marszałka JP (zbieg okoliczności z JP2) dyskryminuje Komorowskiego dyskryminuje się za ojca czy tam dziadka Tuska …..tak małe pytanie ….uczymy się z historii czy ją dobieramy jak karty w grze? bo nie wiem czy Polska to wolny i demokratyczny kraj czy kolejna farsa w imię dobra polski.?


 22. troszke odchyle sie od tematu i zastanowie nad tym co znalazłam w necie.fakt i z jest to z poczatku tego roku no ale jednak temat ciagle aktualny.
  http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/395489,lekarz_w_afganistanie_zarobi_ponad_20_tys_zl.html
  jak to jest-lekarz nie wazne jakiej specjalizacji jaki ma stopien ma takie zarobki,a taki np str szeregowy jedzie na patrol czy ma warte i jego zarobki sa duuuuuuuuuzo nizsze.przeciez żołnierz jedzie tam gdzie kazdy kamien moze byc potencjalna zgubą a lekarz jest w bazie ewentualnie no moze dolatuje na miejsce w razie W.totalny kretynizm polski.lekarze dorabiaja sobie w innych przychodniach,maja własne gabinety i nadal im mało???lekarz w ciagu mc zarobi tyle co mój maz musiałby pracowac przez 4 mc.czemu Panstwo w taki sposób pokazuje róznice w tym wszystkim.kim jest lekarz ze ma takie przywileje??ok,niech zarabia po to tam pojechał ale sorki nie taka kase.ja rozumie ze oni tez maja kawał ciezkiej roboty ale bez przesadyzmu,to samo robia w polsce no ale dla mnie osobiscie jest to pokazywanie ile zołnierz jest wart za swoje poswiecenie.


 23. widzisz :) nie bądżmy jak ci co mówią że nasi to najemnicy czy za dużo zarabiają:) nie rozdrabniajmy się a brońmy tego co naszym gwarantuje społeczeństwo i rząd a nie prywata:)


 24. pozatym dochodzi coś takiego jak “U”….


 25. żołnierz jest żołnierz i WSZYSCY bez wyjątku powinni na misjach byc traktowani jednolicie. Nie ma ryzyka mniejszego czy większego(patrz ostrzały baz) ryzyko jest to samo. to wojna. ale…..za ckwilę pojawią się “a bo on a bo ten a bo tamten” .
  Nie tędy droga.tak możemy piepszyć w kraju ale nie na wojnie w ramach “sojuszniczych zobowiązań”


 26. cichy
  U czy W czy XYZ ale sam fakt tego rozłozył mnie po calosci.lekarza to zawsze wiatr w oczy wiał a zołnierz to co??śmiec??mąz mój nastawia głowe-lekarz tez zawod jak i żołnerz ale z jaka róznica kolosalna.MON nie ma na to nie ma na tamto ale dla lekarza to jest.Ok,niech maja kase bo jednak ratuja naszych meżów,chłopaków itd ale chwila,niech to bedzie kasa rozsadna a nie taki przywilej.ide skoscić trawe bo sie nie moge wkurwiać.


 27. asya
  Różnica jest taka, że Twój man na patrole dał się kupić za czapkę gruszek, a lekarze twardo powiedzieli NIE.
  NIE – za takie marne pieniądze.
  Likwidacja Wojskowej Akademii Medycznej spowodowała (…) m. inn. to, że na misje werbuje się lekarzy cywilnych?… o czym czytałam w necie.
  Dostają …możliwe…. stopień i etat za frico na czas pełnienia Misji i dodatek za “klimat szkodliwy dla zdrowia”?))
  Jeżeli uposażenie lekarza znacznie przekracza (dla mnie znacznie = 20 % więcej) uposażenie żołnierza w takim samym stopniu i na takim samym etacie “U” – jest to przegięciem)) obnażającym bezsilność w sprawie… wiadomo kogo hahhhhaaa.
  Na marginesie.
  Nie zaglądajmy innym do portfeli.
  Można podpisać kontrakt z właściwą “firma ochraniarską” i zapewnić sobie…. finansowy odlot, ale pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
  Ponadto życie na służbie ochraniarza w Afghanie lub innych częściach Świata podwyższonego ryzyka nie jest warte funta kłaków!
  Na Misjach przez pieniądze działo się już wiele złego. Widać nic sie nie zmieniiło.
  Kiedy ktoś mówi, że nie chodzi o pieniądze (cyt. “o’k niech mają kasę”), tylko o zasady, to wiedz, że chodzi o pieniądze.
  I prędzej czy później problem dojrzeje i wrzód pęknie.
  W MONie pamiętają, że taki pękający wrzód brzydko śmierdzi!
  I co?
  Żadnych wniosków z przeszłości nieodległej demokratycznej III RP nie wyciągnięto?


 28. Wiadomo wszem i wobec, że lekarze nie garną się na misje (prywatne praktyki, specjalizacje, mają w d..pie, etc). Pozostaje pytanie: lepiej mieć (zbyt dobrze opłacanego) lekarza, czy nie mieć wcale?


 29. Moim zdaniem różnica miedzy żołnierzem a lekarzem jest taka, że ten drugi ma alternatywe w kraju i zwyczajnie może powiedzieć “Nie, nie za takie pieniądze”. Lekarz zna wartość swojej pracy w kraju i za chiny ludowe nie pojedzie pracować w AGF za porównywalne pieniądze’ Nikt nie jest w stanie go do tego zmusić, nie ma takiego ultimatum, jedyny argument to kasa. W wojsku natomiast alternatywy nie ma. Kasa zarobiona na misji i tak jest kilkakrotnie wyższa niż ten sam etat w kraju, wiec jak żołnierz może negocjować cenę? Nie podoba sie to cześć jak czapka, tyle, że dodatkowo wiąże sie to z rotacją do cywila..


 30. Zaczynacie się rozdrabniać jak nasi politycy w wyborach z wytykaniem błędów poprzednich rządów.
  O co kaman? A no o to że taki jeden lekarz czy to w MON czy wynajęty “społem” -z misji nie może ciągnąć większych korzyści finansowych niż przysłowiowy szeregowy! K…!! to samo się tyczy “sztaboli” (bez obrazy) i innych…. nie można mówić kto tu odwala największą i najbradziej ryzykowną robotę bo to jest uwłaczanie całemu naszemu sojuszowi w NATO! Ja proponuję odebrać część pensji albo ją nawet zrównaćw MON i dać ją tym co są w afganie czy na innych misjach-nawet w korei! bo za biurka to se można co najwyżej w tyłku podłubać jak ktoś lubi a nie mówić jak prowadzić żołnierza nawet! w misji stabiizacyjnej.
  wracając do tematu – nie ubliżam nikomu jak mi JP miły ale ch…i nie znoszę! i jak powiedziałem wyżej -segregowanie na wysokość “u” to se można w kraju a nie na wojnie do ku…wy nędzy!
  na wojnie ostateczne slowo podejmuje starszy stopniem i na tym całe wasze “u” polega!
  bo w życiu nie wykonam rozkazu jakiegoś świeżaka po szkólce oficerskiej czy pod oficerskiej nim go mi “cynkiem ” nie potwierdzi gość co to ma DOŚWIADCZENIE!
  TO na wojnie jest najważniejsze nie stopień a doświadczenie i myślenie!
  Ale z tego co wiem to tych myslących z armi się w…la albo mówi “jak się nie podoba to won do cywila posiedzisz na bezrobociu to zmiękniesz”
  WON Z BETONEM!
  Amen
  i pozdrawiam naszych w afganie
  PS po za tym zapytajcie się rannych czy poszkodowanych na misjach o ten temat …..lekarzy. dostaniecie wyyyyyyyyczerpującą odpowiedż:)


 31. moje new gg 24047690
  piszta :) star przepadło “zgubiłem hasło”:D


 32. Cichy, powiem Ci tak)))
  Jak bym była “świeżakiem” po Zmechu w stopniu podporucznika a przypadkiem byłbyś, comandosie, moim podwładny w Afganistanie to byś Zapie*****Ł aż miło)))
  A jakbyś c*ś o “szkółce” nawijał to dostałbyś wycisk taki, że kapcie by Ci spadły)))
  “Szkółka” to jest ino leśna))

  Kobieta po Zmechu … niebezpieczna i nieprzewidywalna, gorąca czasem zimna, silna ale delikatna, władcza i uległa, kusicielka… piękna… jak tu jej nie słuchać ? hahhhhaaaaaaa
  Wiesz, w armii czerwonej pagony były równe, ale nie o kasę tam chodziło.
  Widziałabym Cię na etacie operatora w Szt. Gen lub w MON z uposażeniem szeregowego, hi…
  W temacie “białych koszul ” uposażonych godziwie przez MON – zgoda))

  Na tym świecie istnieje tylko jedna alternatywa: rozkazywać albo słuchać.
  — Napoleon Bonaparte

  PS
  Deszcze niespokojne … rozkaz – nakarm Szarika))
  http://www.youtube.com/watch?v=U8GbZJRXFaY
  Rozkaz… bywa… dylematem… ale o tym wiesz najlepiej
  http://www.msnbc.msn.com/id/13974639/


 33. Casium , nie znasz mnie , i jeszcze nie znalała się ofiara która by mi wycisk
  “comandosów ” dała:)
  więc zapisz se moje new gg daj znać a z chęcią odwalę twojego francuza czy belga:) albo co tam pan major K. wymysli:) mogę na boso a ty? zapraszam na @


 34. i Gwaarantuję ci że po moim teście większość oficerów i chorążych wojsk spec odpadnie a pan K . wraz z nimi:)


 35. ale powiem ci jakoś że nie wierzę w wartość bojową dupy ledwo po szkole:)


 36. K…z ? znałam lepszych… hi, nie tylko z 62 i nie tylko takich co to dryfujące platformy “zdobywali” hahhhaaa
  Po co mi Twoje gg skoro grdyka Ci skacze?
  Fatality nawet nogami w butach nilfgaardzkich – nie odparujesz))
  Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego twierdzili, ze ich ulubiencem byl
  major Kuźma.
  Pewnego razu studenci na nowej teczce majora napisali
  coś obraźliwego.
  Na następnych zajęciach pada komenda:
  Wyciągnać kartki i długopisy!
  Napisać imię i nazwisko.
  Pod nazwiskiem napisać: “Major Kuźma Dupa”.
  Studenci jedni z radością inni z ociąganiem spełniają polecenie.
  Major energicznie zbiera kartki i oznajmia.
  A teraz ja te wszystkie kartki zaniosę do GRAFOMANA
  i on powie kto mi napisał na teczce “Major Kuźma Dupa”.
  PS
  …aby w życiu dupą nie być trzeba najpierw wojsko przeżyć:)


 37. Ostanie posty wyglądają jak dyskusja o wyższości stołka nad taboretem. Dodając jeszcze fantastyczne uszczypliwości wygląda to na tradycyjną polską dyskusję.

  A wracając do tematu lekarzy. Czemu się złościć, że lekarz zarabia więcej od szeregowego czy kaprala. Skończył studia medyczne. Pracuje w trudnych warunkach. Należy mu się jak psu żarcie. To tak jakbyście powiedzieli, że bardzo wam źle i niegodne to, że kasjerka nie zarabia tyle co dyrektor sklepu. Co innego tyczy się osób po AON, albo innych tudzież WAT-ów, ale ludzie po tych uczelniach nie narzekają, przynajmniej nie słychać tak bardzo.

  @11 Cichy napisał:
  ie będę wybierał “mniejszego zła” i dlatego nie idę na wybory. Niema NIKOGO na kogo mógłbym spokojnie oddać swój głos z nadzieją na polepszenie i w armii i ogólnie w Polsce.
  Co do Afganistanu i naszej tam obecności jako misji stabilizacyjnej(ale chyba tylko tych w MON):

  Niegodne to obywatela postępowanie. Oczywiście wolność wyboru pozwala na takie zachowanie, natomiast w żaden sposób nie upoważnia do krytyki wybrańców. Można siedzieć cichutko w kącie i patrzeć jak wspaniałe bierne pospólstwo pozwala przejmować kraj różnego typu skrajnym radykałom których to elektorat jest silnie umotywowany. Tak to się zaczyna odwrócona demokracja kiedy zobojętniała większość jest rządzona przez radykalną mniejszość.


 38. Nie drapcie się dziewczyny.. jest w pi….. drzewa do pocięcia tacy z was twardziele to zapraszam do mnie do lasu..


 39. W końcu głos rozsądku. Khalid masz absolutną racje.
  Przede wszystkim NIE GŁOSUJESZ NIE MASZ PRAWA KRYTYKOWAĆ!!!!!

  Drugie:
  Cichy idź na studia medyczne jak masz ochote pokozaczyć , później zrób staż i kilkuletnią specjalizacje zdaj egzamin specjalizacyjny odpracuj kilka lat w publicznym szpitalu żeby zdobyć doświadczenie. Po tym wszystkim dostaniesz szanse pracy w prywatnej przychodni , poradni albo klinice za około 20 tys zł miesięcznie. I w tym momencie pi……dolni to wszystko i jedź do afganu jako major (bo taki stopień maja tam w większości lekarze) i pracuj w tamtych warunkach za 12,5 tys zł. I dalej wmawiaj wszystkim że nie masz popalone w kablach i to porządnie:))))

  To samo dotyczy pracy lekarzy w wojsku w Polsce – pracują tu tylko młodzi którzy nie mają jeszcze specjalizacji i nie mogą z MON odejść.
  Skoro wojsko chce mieć lekarzy w afganie (żeby zaraz jakiś Cichy nie krzyczał na forum że wysyłają wojsko do afganu bez lekarzy) to musi ich jakoś zachęcić!!! Ty pewno byś ich ładnie poprosił i uznał że wystarczy.

  I jeszcze jedno na szeregowego wystarczy gimnazjum na podoficera matura i kurs na oficera jakiekolwiek studia a na lekarza ukończona medycyna wiec nie pi….dol że wszyscy powinni być tak samo traktowani!!!!!

  Szeregowych i podoficerów ustawiają sie kolejki do MON-u po prace a lekarzy jakoś nie poczytaj trochę o podaży i popycie to może skumasz o co chodzi!!!!


 40. W Ghazowni terz oko jest tylko co obserwoje .Nas ostrzegali jak lejesz to tak aby oko nie widzialo bo beda klopoty.Lepiej lej do tojtoja


 41. Nawet jak w Strefie Taborety mają 160 cm, a Stołki 165 w kapeluszach nieprzemakalnych to)))

  http://www.youtube.com/watch?v=tNH0qU3AXQ8&feature=related


 42. i dla wszystkich http://www.youtube.com/watch?v=0SOJxNOP37I
  jak zawsze ide coś pichcić w rytm muzyczki


 43. a to na opamiętanie dla wszystkich …………..
  http://demotywatory.pl/1119935/Ojczyzno
  można pomyśleć pozdro weteran
  Casium, cichy79, farciara , marcin, i reszta paczki


 44. הַלְלוּיָהּ
  O’Le Weterano)
  Alleluja i do przodu))
  Nie będą amatorzy kwaśnych jabłek pluć nam/Wam w twarz)))
  PS
  A żonkę pozdrów i nie zapominaj o C*** w uszko)


 45. A z – innej strony jak stoją wojskowi paramedycy. O nich jakoś się dużo nie mówi a tak wiele od nich zależy. Nie dosyć że musi umieć walczyć to jeszcze ratuje kolegów. Co prawda nie jest to wykwalifikowany lekarz ale cosik na wzór ratownika medycznego. Coś ktoś wie w temacie??


 46. Ja coś wiem Kahalid.. “wiele się nie mówi, a często dużo od nich zależy” to dobre określenie sytuacji.. Tyle, że akurat oni specjalnie o rozgłos nie zabiegają..


 47. Przepraszam za literówkę w nicku, małe problemy ze sprzętem:).

  .. prawdziwy bohater to zawsze bohater przez pomyłkę, jego marzeniem jest być uczciwym tchórzem jak wszyscy”.. Umberto Eco


 48. khalid
  odnosnie twojej wypowiedzi-nalezy sie jak psu żarcie,ok nalezy a zolnierz to co?pomywak??chwila bardzo,mało wazne czy to szeregowy czy chorązy po szkole-na wojnie wszyscy równie ale tylko teoretycznie.więc czemu lekarzy motywuja kasa a złonierzowi podziekuja jak raz czy dwa razy nie pojedzie na misjie??Skoro jedzie,nadstawia głowy to państwo powinno nie wyrózniac a jednak lekarzowi da wiecej za to że ratuje naszych a nasi za psia zupe jade i nie za swoje walcza tylko za obce.nie jeden wraca z jechana psycha i musi sam szukac pomocy u lekarzy(znów lekarz w temacie)bo MON jakos nie pomaga w takich wypadkach no chyba ze juz sie cos zmieniło.Lekarz na wojnie powinnien byc na takich samych warunkach jak zołnierz bo to że jest lekarzem nie powinno swiadczyc o jakichkolwiek wyróznieniech.


 49. Ratownicy są i to nieźle wyszkoleni (przynajmniej u mnie). Ale ratownik jest tylko od tego żeby utrzymać żołnierza przy żuciu od momentu zdarzenia do kontaktu z lekarzem więc sam ratownik nie leczy tylko jak nazwa wskazuje ratuje życie.
  Przykład : ból brzucha. Ratownik może podać środki przeciwbólowe – rozkurczowe ale tylko lekarz jest w stanie zdiagnozować co się w brzuchu dzieje.
  Więc bez lekarzy ani rusz niestety lub stety:))


 50. asya

  Tylko szeregowy jak nie pojedzie to go zwolnią i nie będzie miał pracy a lekarza nie odważą się zwolnić bo ich w wojsku brakuje w przeciwieństwie do szeregowych. Już pisałem to prawo podaży i popytu. Podaż szeregowych jest większa niż popyt na nich w wojsku a zapotrzebowanie (popyt) na lekarzy w MON jest większe niż ilość lekarzy chętnych do pracy w wojsku. Lekarz w cywilu zarabia kilka razy więcej niż w MON w przeciwieństwie do zwykłych żołnierzy.


 51. peet
  no własnie i tu jest cały trik tego wszystkiego-zwolną wiec jedzie.wiec skoro jedzie i nie wazne czy na jego miejsce jest kolejny chetny to mimo wszystko dla mnie osobiście jest to nie fer.Moze mam bledne zdanie,moze jakos inaczej to odbieram niz inni ale wiem swoje-na wojnie wszyscy równi być powinni bez względu na stanowisko,stopien i obowiazki.


 52. asya
  Zgadza sie wszyscy powinni być równi, ale to utopia.. w życiu tak nie jest.. w kraju wynagrodzenie lekarza cywila i szeregowego ni jak nie jest porównywalne, w związku z tym tam też byc nie może. Jasnym jest iż z ekonomicznego punktu widzenia MON nie może zapłacić wszystkim tyle ile lekarzom, ani też nie może lekarzom obnizyc uposażenia (bo żaden za mniej nie pojedzie) w związku z tym mamy to co mamy i nie ma co sobie palców odbijać na gadkach o niebieskich migdałach.


 53. Khalid- na temat ratowników na tej misji mogę ci coś napisać ale niestety nie na tym forum jak chcesz daj namiar na priv peet-nie tylko lekarz potrafi zdiagnozować co się np w brzuchu dzieje ratownik medyczny też ma jakąś wiedzę na dany temat bo przez 2 lub 3,5 roku kształcenia się plus pracę w pogotowiu lub na sorach nabiera sie jakiegoś doświadczenia oczywiście masz rację że od leczenia są lekarze a z charakterystyki obrażeń które wynikają z tej misji najbardziej potrzeba nam specjalistów z dziedziny chirurgii medycyny ratunkowej lub ortopedii a takowych niestety mamy deficyt i to właśnie jest problemem a czym to jest spowodowane to opisałeś w komentarzu wczoraj bo jaki (zdrowy psychicznie)specjalista przyjedzie tutaj 5 tys km od bliskich w takich warunkach pracować za 13 tys miesiecznie gdzie w polsce on taka kase ma w 2 tygodnie (NIE WSZYSCY ALE duża cześć lekarzy tutaj to głownie podpadziochy) wiec nie widze innej opcji tylko podnieść im te piepszone zarobki, a i ASYA to co ty piszesz to jest totalny kretynizm CYTUJĘ “totalny kretynizm polski.lekarze dorabiaja sobie w innych przychodniach,maja własne gabinety i nadal im mało???lekarz w ciagu mc zarobi tyle co mój maz musiałby pracowac przez 4 mc.czemu Panstwo w taki sposób pokazuje róznice w tym wszystkim.kim jest lekarz ze ma takie przywileje??ok,niech zarabia po to tam pojechał ale sorki nie taka kase.”" —-WIĘC ASYA WŁAŚNIE CHODZI O TO ŻE IM NIE JEST MAŁO ONI TYLE MAJĄ W 2 TYGODNIE W POLSCE I DLATEGO ONI NIE CHCĄ TU PRZYJEŻDZAC WIĘC TRZEBA ICH JAKOŚ ZACHĘCIĆ i zastanawiam się jak może tak pisać martwiąca się żona której mąż jest w takim miejscu ciekawe co byś wykrzyczała na tym forum jeśli
  (oby tak sie nie stało) twojemu mężowi ajdik upierdolił by nogę albo i dwie i pomocy miał by mu udzielać lekarz “stary” lekko ślepy” nadużywający alkoholu” specjalista z dziedziny pediatrii lub dermatologii wtedy byś KRZYCZAŁA GDZIE ŚĄ CHIRURDZY I DLACZEGO WOJSKO TAK MAŁO IM PŁACI ŻE NIE CHCĄ TU PRZYJEŻDZAĆ i jeśli ty dalej nie rozumiesz jaka jest różnica pomiedzy twoim mężem a lekarzem specjalistą to wybacz nie jestem pedagogiem żebym potrafił ci po wytłumaczyć jak dziecku.


 54. Paramedik, podpisuje się obiema łapkami pod twoim postem :) .


 55. paramedik
  czytaj ze zrozumieniem co napisałam:)
  ty nie mysl jak moze pisac martwiaca sie zona bo ta zona tylko zasugerowała róznice pomiedzy lekarzem a zołnierzem a osoba rozumna nie pisze w taki sposób do zony zołnerza.


 56. asya: a moze to nie jest problem z “czytaniem ze zrozumieniem” tylko z pisaniem tak zeby inni zrozumieli, bo jakos ostatnio odnosze wrazenie, ze wiele osob nie rozumie o co ci chodzi… ;)


 57. lusia
  moze i tak,ja napisałam co o tym mysle ale jak ktos mi sugeruje ze nie rozumie tematu to widocznie nie rozumie co ja pisze.kazdy ma prawo do własnego zdania na tym forum no ale z szacunkiem do innych bo ja nie jestem młoda panna tylko swoje odnosnie pewnych sytuacji zwiazanych z wojskiem juz przezyłam:)jeżeli ktos mnie atakuje ja odpłacam tym samym,proste


 58. a morał z tego taki -dzieci nie kłóćcie się o lizaki ;p
  odnoszę wrażenie,że wszystkim chodzi o to samo -nie wydaje się Wam? ;)

  polecam
  http://www.youtube.com/watch?v=EFuNySil-nk&feature=related
  …szczególnie ten fragment z rozmowami na korytarzu sejmowym…


 59. farciara
  no własnie,te lizaki:):)


 60. paramedic popieram w 100% to co napisałeś!
  Lekarze na misji muszą być bez względu na to ile sobie na tym zarobią!
  Nawet jeżeli by tam siedzieli przez pół roku i nic nie musieli robić (czego sobie i wszystkim którzy maja tam bliskich życzę) to należy im się za to zapłata nie mniejsza niż mogliby zarobić w tym czasie tutaj w kraju.
  Miałam tu jeszcze “trochę” napisać… ale ugryzę się w język ;-)


 61. @ 62 Marcin
  Na Pana Blogu poruszaliśmy wiele tematów ważnych i niepoważnych.
  Wspieraliśmy Żołnierzy w Afghanie i Ich Rodziny, a zwłaszcza Kobiety… często przerażone, zrozpaczone szczególnie w pierwszych dniach po Wylocie ojców, mężów, synów , narzeczonych, znajomych itp. na Misję.
  Bywały przekomarzania, cięte riposty… nawet kłótnie… jak to w Rodzinie bywa.
  Olewaliśmy: “Olej, Qba, jesuskochamnie, polaka, krewetki, preczzokupantamiafganistanu ” itp.,
  zawodowców uczyliśmy taktyki i strategii … heh, prowadziliśmy dysputy polityczne, pouczaliśmy ‘beton’…. Boże co my TU już nie pisaliśmy?
  I z perspektywy czasu myślę, że:
  -nie jeden fachowiec miał z nas śmiechu po pachy;
  -nie jeden fachowiec miał “pełne ręce roboty”;
  -nie jeden fachowiec dostał sr@czki przy “analizach”, “raportach” i wnioskach, które zmieniały się i sypały jak domino muśnięte skrzydłem motyla);
  -nie jeden fachowiec uruchamiał procedury, ale … szczęście, że Szefom Bozia Rozumu nie odebrała i tak trzymać!));
  -nie jeden fachowiec skorzystał z rad i Blondynek, i Brunetów bo… tylko człowiek nierozsądny nie korzysta z zaproszenia do stołu, gdy podają na tacy same smakołyki ….)))
  Panie Marcinie.
  Pana post @ 62 wywołał powyższe refleksje, ale spowodował także, że przytoczę 2 trafne wypowiedzi, które miały miejsce na Blogu:

  http://zafganistanu.pl/?p=899#comment-4076

  @164 Nord, dnia października 24, 2009 pisze:

  “polska armia zostaje zredukowana do oddziałów interwencyjnych, przeznaczonych do zagranicznych misji u boku USA, kraju naiwnie uznawanego za wiarygodnego sojusznika Polski, wbrew różnym faktom, także całkiem niedawnym.
  Tymczasem sytuacja w Europie może się odwrócić, a NATO rozpaść, na przykład gdy nastąpi głębszy kryzys ekonomiczny, który jest zresztą nieuchronny. A wtedy zostaniemy z ręką w prawdziwym nocniku.”

  -@165 Georadar poza zasięgiem… casium dnia października 27, 2009 pisze:
  “Do Talibów dotarły [prawdopodobnie na przełomie lat 2008/2009] wyrzutnie HongYing 5A, chińskie kopie rosyjskich strzał. Według źródeł “Gazety Wyborczej”, dostawę chińskich strzał Talibowie otrzymali od oficerów pakistańskiego wywiadu wojskowego ISI.
  Szkolenie ŚREDNIO KUMATEGO operatora wyrzutni trwa około 6 miesiecy?
  Czy Talibowie nie zaczną w zimie ofensywy pelot?
  Nie sieję paniki tylko wyczulam.
  Znając zagrożenie łatwiej przeciwdziałać.
  Pozdrawiam Saperów zawsze B E N E M E R I T U S”

  Pan NORD przewidział Kryzys Ekonomiczny -NIEUCHRONNY,
  casium – talibską ofensywę przeciwlotniczą(((
  To tylko pierwsze z brzegu przykłady, które się zaczynają potwierdzać…
  Pana NORDA należy czytać uważnie i wracać do Jego Myśli tak jak się wraca do ksiązki ulubionej)

  Pozdrawiam Pana Marcina, VII Zmianę z Rodzinami oraz Szanowną Czytelnię.
  PS
  Panie Nord.
  casium naprawdę Pana Lubi i szanuje!


 62. @39 i reszty …..
  “Przede wszystkim NIE GŁOSUJESZ NIE MASZ PRAWA KRYTYKOWAĆ!!!!!”
  a widzisz a mi się wydaje że mam takie prawo. No chyba że pojęcie demokracji i wolnego słowa
  jest ci obce. I jeszcze raz: obecnie wśród kandydatów niema nikogo na kogo mógłbym zagłosować
  -a wybierania mniejszego zła zostawmy sobie na gorsze czasy.
  Jestem Polakiem ale to nie znaczy że mam wybierać mniejsze zło……nie tędy droga.

  A co do reszty twojego postu to raczej sam poczytaj uważnie lekturkę o lekarzach w MON od 1990 r.
  i wtedy gdy będziesz miał jasność sytuacji porozmawiamy o cichym i jego “fanaberiach ujednolicenia
  wysokości uposażenia oficerów z podoficerami” bo od lekarzy możemy zacząć a zkońzyć na pracownikach cywilnych
  wojska ( też będących w afganie) .
  Wykształcenie powiadasz? a co ma zrobić facio ze studiami ale z podoficerskim stopniem?

  ale myslę że dalsze konwersacje to w innym czasie na ten temat bo za chwilę okaże się że
  http://www.nil.org.pl/xml/nil/wladze/str_zl/zjazd7/kel
  i główna zasada Hipokratesa to kolejne o kant dupy puste hasła bez pokrycia.
  No tak ……jestem za podwyższeniem uposażeń i w polsce i na misjach…..ale wtedy dopiero lekarze i paramedycy
  będą mieli ręce pełne roboty……oszczędzajmy na wszystkim….byle pensja dobra była.
  H8j ze sprzętem h8j ze szkoleniami h8j ze wszystkim co zminimalizuje ryzyko naszych w afganie tnijmy wszędzie
  …….tylko to się nam odbije większymi stratami
  wśród kogo?


 63. Idź… głosuj….obywatelski obowiązek… zagłosowałeś masz prawo do krytyki…. ot kuwa mać – FRAZESY!
  Idę głosować//// wybieram mniejsze zło…. wybieram szkarlatynę zamiast AIDS?
  Czy w Najjaśniejszej rozliczono kogokolwiek za gruszki na wierzbie?
  Obywatelu!!!
  Idź głosuj!!! w socjaliźmie głosowało więcej, a ustawy w Sejmie ……….105 % hahhha bo doliczali głosy ochrony i sprzątaczek?
  A potem taki cieć jeden z drugim pitoli, że wybrało go xyz % POLAKÓW, więc czego ode mnie chceta???:??
  Boją się…. mają słuszne Obamy, że… przyjdzie czas… historia zakręci pętlę… zagłosuje 5% kiełbasy wyborczej i…pierdyknie))
  Qwa… kolejny raz mówię, że nie widzę kandydata…
  Poprzednio …poszłam 5′ przed 12.00 i zdążyłam… zagłosować na Leszka Kaczyńskiego.
  Qwa… powtórzę… zawiodłam siemmm… postawił na niewłaściwego Kuniaaa….. wylądował w maliniaku… a taki Charles André Joseph Marie de Gaulle bazując na agentach Vichy przećwiczonych przez Abwehrę i Gestapo (jak sie mylę – Nord wyprostuje) mimo, że darł koty z Angolami…. Opatrzność Boską i MOC miał do końca swojej prezydentury… a ręce to na pewno miał czyste? heh
  Więc teraz na Kogo?
  Brudy wypływają… a to hazarski_shalom, a to agent carski… a to totumfacki… a to…
  Wytłumaczyła mi kuzynka_blondynka…
  Wiesz casi, trzeba na Jarosława…
  Czy Ty Krysti szaleju siemmm opiłaś? pytam…
  Nie, casi…
  -Żeby nie zostać Lokajem Wschodu trzeba na Jarka…..
  O Qwa….. jeszcze TO przemyślę, ale jak zwykle zagłosuję_pożałuję…. ale… blondynka jest po to by li tylko d@py dawać?
  Golan mi mówi:
  -Jesteś idealną żoną, sprzątasz, gotujesz i jeszcze się uśmiechasz. No, tylko dzikiego seksu nam brakuje i moglibyśmy się bez was obyć….. politycy.
  A ja odpowiadam…. Golanku….dziki sex to już był!
  Teraz czas wydymać politikierów…. bez mydła… niech poczują ból jelta grubego)
  PS
  Politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach, a nie o następnym pokoleniu. Ronald Reagan


 64. Oczywiście że masz prawo wyboru głosować czy nie. Ale nie masz prawa krytykować wybranych jeśli w tym wyborze nie braleś udziału ( oddając nawet nieważny głos – spełniasz obowiązek obywatelski ale dajesz znać że nie popierasz nikogo).

  Co do “zasady Hipokratesa” a raczej przysięgi to gdyś miał pojęcie to byś wiedział że żaden lekarz kończąc studia takowej nie podpisuje ani w Polsce ani za granicą. Kodeks mają ale on nie zmusza ich do wyjazdu za granice jeśli tego nie chcą. Jeśli tak by miało być to wszyscy lekarze siedzieli by za darmo w Afryce gdzie jest najwięcej potrzebujących i w afganie by nie było żadnego. Lekarz to zawód jak każdy inny i lekarz może pracować gdzie mu się podoba.

  A podoficer po studiach idzie na kurs oficerski jeśli jest na niego zapotrzebowanie a jeśli nie ma to nie musi na siłę w armii pracować może się zwolnić:))


 65. “Lekarz to zawód jak każdy inny i lekarz może pracować gdzie mu się podoba.”
  yhym…..ale to nie znaczy że bedziemy “błagać ” lekarzy by przyszli do armii a nęcić ich będziemy wysokimi “u”.
  a lekarz wojskowy to taki sam gościu jak inny żołnierz też wykonuje rozkazy, ale coś widać że nawet wojskowych trza mamoną prosić by pojechali i o to mi kaman.
  a teraz coś do wiadomości skąd dlaczego etc mamy problem z lekarzami w armii. A teraz z czyjejś głupoty i braku wyobrażni trza robić zrzutę i ciąć gdzie się da by oby tylko wojsko nie musiało kozystać z pomocy lekarzy z wolnotariatu.
  http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Lekarz-wojskowy-pilnie-poszukiwany,12716,1.html


 66. a co do wyborów to zakończę ten temat i powiem tak: być polakiem to nie tylko obywatelstwo i dowód w ręce :)
  a krytykować i tak będę, nawet i tych co im się noga podwinie a ja na nich zagłosuję jeśli takowi się pojawią na polskiej arenie politycznej.


 67. “A podoficer po studiach idzie na kurs oficerski jeśli jest na niego zapotrzebowanie a jeśli nie ma to nie musi na siłę w armii pracować może się zwolnić:))

  -a co ja mam zrobić? -jak się nie podoba to składaj kwity i wpier..laj do cywila!
  no jasne….no jest to rozwiązanie godne profesjonalnej 100tys armii i spec super MON.
  jak to mówiono? “zatrzymajmy potencjał?”
  to samo można powiedzieć o tych którzy “trochu” mimo 5 tys w moro i dalej kwiczą że im żle.
  ich nie obchodzi na czym pracują i czym się szkolą oni i ich podwładni…..ważne aby 15lat odpukać.
  a reszta niech się dalej martwi ……
  …..rzecznik żołnierzy:) hymmm …..nie wiecie czemu torpeduje się ten pomysł? :D


 68. “głosujesz ok wtedy wiemy co z tobą zrobić bo zalezy na kogo zagłosowałeś , nie głosujesz ? jak smiesz nazywać się polakiem…..”
  …..mi to się z czymś kojarzy…zle kojarzy


 69. O czym ty pi…lisz???

  Nikt nie ewidencjonuje na kogo głosujesz!!!! Spisują tylko że byłeś w lokalu a nie na kogo głosowałeś. Widać że nie zbyt często odwiedzałeś lokale wyborcze:D

  Mnie tylko wkurzają stare baby które nic nie robią (również nie głosują) a tylko potrafią pierdolić jak to jest źle w polsce i jakich mamy do dupy polityków. Zdanie podtrzymuje nie chcesz głosować (oddając nawet nieważny głos – nie popierając nikogo) nie masz prawa na polityków wygadywać i wara ci od tego.


 70. wara bo?
  może jeszcze mi powiesz co mam robić gdzie chodzić itd?
  kto pisze o jakiejś ewidencji głosów? ja pisałem? co do “pierdolenia starych bab” a no se wyobraż że polityków do sejmu senatu itd wybiera społeczeństwo ci co potrafią tylko słowami przedstawiającymi najwyższe wartości narodowe se mordy wycierać to widać jak i widać ich politykę ….ale ci co naprawdę chcą wykorzystać swoje stanowisko do dobra polski albo są dyskredytowani albo robi się na nich nagonkę czy podważa wiarygodność tylko po to by poszedł smrodek i nie chcą grać tak jak im stali bywalcy areny politycznej grają. paniał?
  a co do moich wypowiedzi czy krytykowania to dalej mam ci przytaczać konstytucję byś ją doczytał?
  interesujesz się polityką czy tylko tym co w dzienniku wieczornym usłyszysz?


 71. już raz wybrałem mniejsze zło i co? i teraz od 90 mineło 20 lat i znowu trzeba Polskę ratować?


 72. Czy twój patriotyzm ogranicza się do obywatelstwa polskiego dowodu osobistego prawa do głosowania a w nim wybieranie mniejszego zła?
  zamiast iść i oddać pusty glos co uważam za bezsens wolę nie tracić czasu w komisjach wyborczych a popływać sobie na mazurskich jeziorach pozwiedzać tamtejsze miasta które z resztą i tak są oddawane po kawałku jak np krakowski kazimierz. jakoś tylko nikt za polaków nie upomni się o nasze włości na ziemiach sprzed 39r.
  to tylko jeden z nielicznych powodów , nie wspomnę o reszcie polityki wyprzedawania i oddawania państwa czy stania się państwem satelitą ….i to bez walki a za pieniądze .
  zobacz co się dzieje w kraju od 90r…..co z tego że półki pełne jak nie masz za co kupować , co z tego że płaci się podatek prawie od wszystiego a w sumie nie jednokrotnie podwójnie od tej samej rzeczy a nie stać cię na normalne leczenie na miarę 21wieku. nie wspomnę o armi o rolnictwie może ty masz jakiś lepszy plan od kandydatów na prezydenta i ich partii powiedz i zobaczymy może się zagłosuje na ciebie i będziesz ala Pan Walesa. Prezydent ludu…..a nie ugrupowania politycznego czy polityki wazeliniarstwa.
  mniejsze zło? nie dziękuję.


 73. I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści.

  * Opis: W wywiadzie dla «Kuriera Porannego» o zamachu stanu, który miał być dokonany przez marszałka, odczyt z dnia 11 maja 1926

  Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

  * Myślałem już nieraz, że umierając przeklnę Polskę. Dziś wiem, że tego nie zrobię. Lecz gdy po śmierci stanę przed Bogiem, będę go prosił, aby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi.
  o Opis: W rozmowie z Arturem Śliwińskim, 23 listopada 1931

  * Myślałem, że wraz z odrodzeniem Polski materialnym i duchowym, Polska odradzać się zacznie, że wyzbywać się zacznie tchórzostwa i wyzwalać się zacznie od pracy agentur, że przestanie pracę dla obcych uważać za najrozumniejszą pracę dla Polski.

  – Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
  – Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio

  * Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej

  itd itd ..

  http://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski


 74. “Wszyscy, co tu jesteście zebrani, jesteście żołnierzami polskim”
  http://pl.wikisource.org/wiki/Przem%C3%B3wienie_do_I_kompanii_kadrowej

  http://pl.wikisource.org/wiki/Bibu%C5%82a


 75. Widze domorosły polityk się znalazł.

  Sprawdź od czego zaczęliśmy tą wymiane zdań?!!? Od tego czy glosować czy nie!!!!

  A nie od programów politycznych. Nawet nie masz pojęcia na kogo zamierzam glosować (nic nie wspominałem o moich poglądach politycznych) a może oddam nieważny głos bo też mi sie pare rzeczy nie podoba.

  Chodzi mi tylko o to że chcąc żyć w demokracji powinniśmy głosować bo to podstawa demokracji – wolny wybór. Również wybór głosowac czy nie ale jak chcesz mieć wybor nie dokonując jego?????

  Dalej uważam nie głosujesz nie masz prawa krytykować wybranych.

  Również nie wspominałem nic o moim patriotyzmie więc nie wiem do czego pijesz.
  Weź coś na uspokojenie – skocz na mazury:D


 76. Witam Wszystkich!

  Zainteresowanych informuje o nadchodzacym wydarzeniu pt. Wycofac wojska z Afganistanu!

  DNI ANTYWOJENNE W KLUBIE POWIKESZENIE W WARSZAWIE!

  11.06.2010 Godz.17.00 ul.Nowy Swiat 27
  DNI ANTYWOJENNE

  POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO “Przemyśl Afganistan” (USA, 2009 r., 75 min)

  g. 18:30 – DYSKUSJA po filmie dotycząca wojny afgańskiej.

  Udział w niej wezmą:
  PROF.JOLANTA SIERAKOWSKA – DYNDO

  Afganolożka i iranistka, dziekan Wydziału Orientalistycznego Uniwesrytetu Warszawskiego, autorka szeregu książek dotyczących Afganistanu.

  dr FILIP ILKOWSKI

  Działacz Inicjatywy Stop Wojnie od jej powstania w 2002 r. Pracownik Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

  g.20.00 KONCERT “Muzyka przeciw wojnie” – koncerty Bauganu i Tymona Tymańskiego (bilet 10 pln)

  koncerty – wstep 10 pln

  Pozdrawiam,


 77. @79
  :)
  http://www.youtube.com/watch?v=U4pxnFSYSa4

  ja tu mieszkam , jak będziesz miał chęć to wpadnij na kegę piwa albo gąsior bimbru:)


 78. Pan Cichy!

  Do kogo skierownae byl komentarz? Byl Pan w Afganistanie?

  Pozdro.


 79. @82 a konkretnie to który komentarz ….dużo ich ostatnio piszę.
  czy byłem w afganistanie….cóż a czy moja odpowiedż coś zmieni?


 80. Afganiczyk a ty byłeś? Ewentualnie masz jakiś bliskich których zmuszono do wyjazdu tam?


 81. @54
  Z wielką chęcią wysłałbym Priv ale nie mogę na forum odnaleźć użytkownika :( Może w odwrotna stronę się uda??

  @64
  Historia cywilizacji jest tak pokrętna, a jej przyszłość tak nieprzewidywalna, iż śmiem twierdzić, że faktycznie NATO kiedyś się rozpadnie, USA przestaną być największą “superpotęgą” jak to już z innymi supermocarstwami bywało. Na pewno przyczyn tego rozpadu nie jesteśmy w stanie ustalić ani dziś ani jutro, a przebyły kryzys tego nie spowodował. Wyciąganie wniosków z tak niewielu zmiennych może tylko ktoś tego nieświadomy. Przykro mi, że ostro – ale na dzień dzisiejszy nie potrafią tego wyliczyć nawet najmocniejsze superkomputery. Więc sorry Winnetou ale nie zgodzę się z niektórymi tak wywyższanymi poglądami niektórych uczestników tego forum.

  Cichy ogólnie
  Oj chyba problem jest z rozumieniem pisanego – trzeba powiedzieć więc inaczej – nie idąc na wybory pozwalasz decydować komuś za Ciebie. Czy robisz tak samo w domu? Obawiam się że nie bardzo. Odniesienie nieco na wyrost ale moim zdaniem trafne w małej skali. Skoro więc upoważniłeś innych o decydowaniu za Ciebie, faktycznie krytyka ich poczynań wydaje się nie mieć podstaw. Polacy jednak tego w większości nie rozumieją i/lub nie chcą. Kiedyś wybory faktycznie były przymusem, ale jak tu nazywać się patriotą skoro nie korzystam z jednych z podstawowych praw demokracji – prawa wolnego wyboru. Skoro samemu nie udzielamy się politycznie i są ludzie którzy się do tego garną i jest co wybierać to należy to robić. Może dojść do tego, że na ratowanie utraconych praw może być za późno bo mniejszość już zawładnie większością jak to już kiedyś było. Wtedy to właśnie będziemy w czarnej du..e nieprawdaż??


 82. W porządku:) by zakończyć ten temat wyborów i mojej postawy OBIECUJĘ że pójdę i oddam głos.
  co prawda pusty ale oddam.
  No . to sprawa chyba załatwiona:)
  pozdrawiam


 83. Farciara, kolega Kaziu Sikorski (pracowaliśmy kiedyś razem w SE) po prostu pojechał. Bo to straszna głupota jest. Wirus, poza ciałem nosiciela, bardzo szybko umiera – na pewno nie będzie go na zakrzepłej krwi.


 84. Marcinie, może i wirus jest nieaktywny, ale samo dostanie brudnymi igłami czy żyletkami (czystymi też nie) nie należy do przyjemności.
  Jedynym rozwiązaniem to wpuszczenie Chińczyków do Afganu. Oni się nie cackają.

  Marcinie, kiedy wyjazd?