Rejestracja | Logowanie »


Czarterem do domu

10 października 2012
Boening 767 na płycie krakowskiego lotniska/fot. Bartek Bera

Boening 767 na płycie krakowskiego lotniska/fot. Bartek Bera

Niech Was nie zmyli widok tego samolotu. Owszem, to “cywil”, ale na pokładzie – poza załogą – niemal sami wojskowi. Spadochroniarze z “szóstki” oraz personel z 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych (w Afganistanie wchodzący w skład Samodzielnej Grupy Powietrzno-Szturmowej).

Czas akcji – dzisiejszy poranek. Miejsce – tak, tak, Kraków. Port Lotniczy Balice. Dla wielu rodzin to szczęśliwa wiadomość – na pokładzie samolotu linii “Omni Air International”, który przyleciał dziś z Manas, wróciła do Polski kolejna grupa żołnierzy kończącej się XI zmiany.

Przed nami jeszcze kilka takich lotów.

82 komentarze do “Czarterem do domu”

 1. Dostaję świra ze szczęścia, że to już! :)


 2. Już wkrótce:) Następne transporty na dniach!


 3. JUUUUUUUPI!!!!!!!!!!!!


 4. i są : ))))


 5. Mój nim wrócił ;) ;) ;)


 6. Czekam z niecierpliwoscia….. jeszcze tylko kilka dni……


 7. Pamiętam, jak ja czekałam :-)


 8. zazdroszcze:)


 9. już tak blisko ….. oby szczęśliwie wszyscy wrócili :)


 10. Łezki w oczach usmiech na twarzy!!:)serce wali jak szalone….:):):)


 11. Zazdroszcze.. Ale ja też czekam… Oby do kwietnia:))


 12. A w kolejnym wraca mój Ukochany!:D


 13. Już czas wracać.Polska ponad wszystko.


 14. Już za chwileczkę, już za momencik i mój też już będzie w domu :) jeszcze kilka dni…


 15. łzy wzruszenia… ja jeszcze trochę poczekam… na kolejny lot :)


 16. Życzę wszystkim żołnierzom szczęśliwego powrotu do swoich rodzin i domów :) :) :)


 17. mój też nim wrócił, aż nie mogę się doczekać naszych igraszek Bacha Bazi


 18. Cała jestem w skowronkach :) Zostały tylko godziny:))))


 19. odliczamy juz dni…..tak nie wiele ich zostalo i bedziesz znowu z nami BOCIANIE


 20. Zazdroszczę…ja muszę poczekać do kwietnia…! damy radę!


 21. dla nas jeszcze nie czas , XII czekamy z utęsknieniem , oby szybko czas zleciał i wtedy jesteś mój kochanie tylko mój :)


 22. Wszystkiego Najlepszego dla XI Zmiany w czasie Rotacji.
  “Flying home flying home
  to the land that you once have known,
  to the peace that once was true
  for a little girl like you.”

  http://www.youtube.com/watch?v=CdWWWOgCPVs


 23. Koniec krwawego znoju. Utrudzeni rycerze przytulą do piersi płowowłosą progeniturę. Tylko gdzieś tam daleko pozostanie po nich cichy płacz matek …


 24. Widzę że Marbella ma straszny problem ze zdradą … Cóż możesz puknąć czymś o ścianę bo nas ie wzruszy twoje skomlenie…

  Mężu i wszyscy żołnierze cieszymy się że XI zmiana dobiega końca i wierzymy że wszyscy wrócicie cali z zdrowi!!! A chłopakom z XII stki i ich rodzinom dużo siły i wytrwałości- będzie dobrze – musi być !!!!!!!


 25. Jeszcze kilkanaście dni i mój Misiaczek też będzie przy mnie :) Już odliczam godziny!


 26. oj tak dziewczynki! cieszymy się razem z wami…na nas XII zmianę też przyjdzie czas by witać naszych chłopaków!


 27. Tak strasznie tęsknie…. jeszcze tylko kilka dni nas dzieli……. ale juz niedlugo buziaki dla Ciebie Przystojniaku :* :* :*


 28. Tak tak….jeszcze ostatnia prosta i bedziemy razem……:) :*


 29. szcześliwego powrotu !!!!!! ale Wam zazroszcze ja też czekam do kwietnia:)


 30. Choćby nie wiej jak długo niektórzy myli ręce, krwi z nich nie zmyje. Obrażanie interlokutorów tylko świadczy o was “drogie” panie, po wypowiedziach niektórych z was czuć powiew zielonego garnizonu … jak to mówił mój przyjaciel – baba ze wsi wyjdzie, wieś z baby nigdy.


 31. Mam pytanie Fossil oprócz tego że szukasz zajęcia żeby zabić czas to jaki masz powód pisania tych swoich farmazonów na temat naszych mężczyzn ? Pytanie chyba proste?


 32. Fossil a ja Ci powiem tylko jedno :) Życzę Ci pięknego, spokojnego życia w szczęściu i dostatku. Ale gdzieś baaaardzo daleko ;) Znajdź sobie jakieś inne forum skoro to Ci nie pasuje. Nie wiem, może skomentuj wywiad w Gali z Moniką Richardson na pudelku ;)


 33. Fossil taka mała informacja na wstępie: nie jestem żoną żołnierza lecz mężczyzną, który w przyszłości zamierza związać swoje życie ze służbą w WP, a następnie w GROMie. I teraz tak: nie wiem czy ty jesteś jakiś niedowartościowany, nie wiem może, któryś z żołnierzy zrobił Ci krzywdę i teraz jeździsz po jego kumplach, albo też służyłeś w WP tylko MON Cię wystawił do wiatru. Nie wiem i nie wnikam. Ale z łaski swojej ODWAL SIĘ OD ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO, BO ONI ZASŁUGUJĄ NA NAJWIĘKSZY SZACUNEK WŚRÓD SWOICH RODAKÓW. TO ONI W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI BĘDĄ BRONIĆ TWOJĄ ZASRANĄ, GRUBĄ I PRZYROŚNIĘTĄ TO FOTELA DUPĘ GDY ZAJDZIE TAKA POTRZEBA!!! Więc może zastanów się sto razy zanim jeszcze kiedykolwiek obrazisz żołnierza WP.
  Wracajcie bezpiecznie do domu XI zmiana, a i XII życzę spokojnych patroli i dni spędzonych w bazie. Oby to się jak najszybciej skończyło. :D


 34. Jeszcze tylko kilkanaście dni i będę mogła mówić, że “Orzeł wylądował”. Czekamy z niecierpliwością. Każda z nas miała swoistą “misję” tutaj taką szkołę przetrwania w dosłownym słowa znaczeniu mimo,że nikt do nas nie strzelał. Przez te 7,5 m-ca dowiedziałam się o sobie samej tyle ile nie udało mi się przez całe moje 32 lata. Jestem prawie samowystarczalna potrafię ogarnąć pracę, dom, szkołę i przedszkole moich 2 córek, zakupy, psa, zepsuty samochód i inne nie mając wsparcia ze strony rodziny, która mieszka w całkiem innych rejonach Polski. Myślę, że wiele żon, kobiet żołnierzy wie o czym piszę. Jeszcze tylko 3tyg ;-)


 35. Dziewczyny dacie rade!!!!!!!!!!!!! Ja tez straszliwie dlugo czekalam ale teraz dziela nas juz tylko dni do naszego spotkania!!!!!!!!! Nawet nie potrafie wyrazic swojej radosci w slowach….


 36. aaa podpisuję sie pod twoimi słowami dwoma łapkami,ja też jeszcze czekam i mam nadzieje że to już tylko kilka dni,a za XII zmiane trzymam kciuki-dacie rade !!!!


 37. Fossil – dodam tylko do postu aaa jako kolejną opcję: być może nie cierpi żołnierzy ponieważ któryś mu kobitkę odbił?


 38. Fossila jeszcze “zniese” ale od tych słodkości robi mi się niedobrze……..


 39. aaa – piękne imię, zresztą na miarę elokwencji i inteligencji okazywanej przez kandydata na żołnierza. Testy psychologiczne już zdałeś, czy liczysz że ktoś to zrobi za ciebie ?
  Ale do rzeczy – jakby nie patrzał, w swoich wypowiedziach nie obraziłem żołnierzy tylko krytycznie odnoszę się do zajęcia w jakie zostali wmanewrowani. A skoro już tak się stało, to nie widzę powodu aby tym cię chełpić lub chwalić. Podobnie jak niektórym prezentującym się tu paniom, lepiej by niektórym wyszło gdyby zamilkli. Bowiem robienie za cyngli czy jak kto woli za cieciów od mokrej roboty u amerykanów raczej chwały nie przysparza.
  No i beze mnie gotowe byście kobitki ogłuchnąć od tych waszych Ochów i Achów, a tak przynajmniej pobudzam wasze szare komórki do chwili refleksji, aczkolwiek ich wyniki nie powalają. Cóż, z pustego i Salomon nie naleje.
  BTW jak już przestaniecie się gapić w sufit napiszcie coś jeszcze. Wszak śmiech to zdrowie :)


 40. Fossil – apropo wmanewrowania, próbowałeś jęczeć do tych na Wiejskej 4, czy tak sobie lubisz pogadać do ściany?


 41. Fossil… my jesteśmy tylko kobietami, które rozłączyły się ze swoimi ukochanymi, co w tym dziwnego, że jest tu tyle “ochów i achów”? No co? Każdy kto kocha kogoś i czeka na niego tyle miesięcy w obawie o jego życie chyba ma prawo cieszyć się ze zbliżającego się spotkania.
  Nie wierzę, że Ty nie cieszysz się kiedy zbliża się moment spotkania po długiej rozłące z bliską Ci osobą…


 42. SUPER!! CZEKAMY NA RESZTE!!!!!


 43. Dziewczynki ciesze się Waszym szczęściem:))) Ja na swoje musze poczekac… do kwietnia, a potem to już wróci spokój i Raj na Ziemi.


 44. HEJ dziewczyny nie rozumiem was dałybyście spokój już na zaczepki fossila,nie warto się odnosić do jego słów on i tak pozjadał wszystkie rozumy,najlepiej by było jakby każda zlała go ciepło może w ten sposób by zniknął,cieszcie się z powrotów swoich żołnierzy a nie zadręczajcie się panem fossilem który nie wie z czym się co i jak je.


 45. Monis – mądrej osoby to miło posłuchać. Obiecuję, że w tym wątku już się nie odezwę. Pozdrawiam stęsknioną :)


 46. Fossil – zaimponowałeś mi, nie wierzę, że Cię na to stać ;)
  Dziewczyny trzymam za Was kciuki i za szczęśliwy powrót Waszych chłopaków :)


 47. Mój mąż wraca po roku na misji był X i XI zmianę czekamy na niego strasznie .Będzie w domku 17.X.2012 juz tak niedługo .Dzieci szaleją z tęsknoty a ja………….. normalnie z tęsknoty jestem 10 lat młodsza normalnie kochany mężu…… KOCHAM CIĘ:-) pozdrawiam dziewczyny i żony które czekają najważniejsze KOCHAJCIE ..


 48. Do @22 ccassiumm7

  Mimo , że jesteś żoną żołnierza, o pewnych rzeczach nie wiesz.
  Nie znasz znaczenia słów piosenki , którą cytujesz. Pierwszy lepszy “forest” zrugałby Cię jak burą s…kę, na VI zmiamie widziałem , że nawet jeden Polak dostał po mordzie bo tak bardzo cieszył się że wraca do domu. Niestety , ale ta piosenka jest o powrocie do domu , ale w trumnach, więc jak czegoś nie wiesz/ nie znasz się to tego nie rób.
  Pozdrawiam wszystkich klegów z XI zmiany, jeszcze 3 tygodnie i wszyscy będziemy w komplecie w Polsce, a XII zmianie żołnierskiego szczęścia.


 49. @army78afgan
  Zacytowałam: Peter Sue and Marc -” Birds of paradise”.
  http://www.youtube.com/watch?v=CdWWWOgCPVs

  “Rajskie ptaki…”

  Kim jesteście, kim jestem ja?
  Czy to prawda, dotykamy nieba?
  Nic nie jest prawdą – wszystko mirażem
  Odpowiedziały rajskie ptaki.

  Boję się, czy nie widzicie?
  Powiedzcie, gdzie mnie zabieracie.
  Wkrótce tego dowiesz się
  Odpowiedziały rajskie ptaki.

  Lecąc do domu, lecąc do domu
  Do tej ziemi do ziemi, niegdyś ci znanej,
  Do spokoju co niegdyś był prawdą
  Dla małej dziewczynki jak ty.

  Lecąc do domu, lecąc do domu
  Wprost ze świata stworzonego z kamienia
  Dopóki twe serce jest lekkie i wolne
  Takie jak niegdyś miało być.

  Jak mogę iść naprzód,
  Gdy moje oczy stają się mokre?
  Nie płacz już – wytrzyj łzy
  Odpowiedziały rajskie ptaki.

  Ależ czas mija wciąż i wciąż,
  Powiedzcie, jak długo mamy tak lecieć?
  Księżyc zajdzie, słońce wzejdzie
  Odpowiedziały rajskie ptaki.

  Lecąc do domu, lecąc do domu
  Do tej ziemi do ziemi, niegdyś ci znanej,
  Do spokoju co niegdyś był prawdą
  Dla małej dziewczynki jak ty.

  Lecąc do domu, lecąc do domu
  Wprost ze świata stworzonego z kamienia
  Dopóki twe serce jest lekkie i wolne
  Takie jak niegdyś miało być.

  Lecąc do domu, lecąc do domu
  Wprost ze świata stworzonego z kamienia
  Dopóki twe serce jest lekkie i wolne
  Takie jak niegdyś miało być.

  “Rajskie pataki” znam z misji ONZ.
  Tam piosenka ta była bardzo popularna i lubiana.
  Przepięknie, między innymi grał ją na gitarze i śpiewał pewien lekarz.
  Tradycją było, że cały dzień towarzyszyła Żołnierzom w dniu rotacji.
  A ten, który 3 x objechał Camp w czasie jej grania miał “zagwarantowany” powrót na Misję.
  U Was są inne zwyczaje ? – no cóż to skutki restrukturyzacji…
  Na marginesie.
  Kultury to cię Mamusia nie nauczyła czy tak całkiem schamiałeś wśród Forestów?
  Burą sukę głupcze poszukaj sobie w rodzinie!


 50. Dla Forestów “Rajskie ptaki” są o powrocie na łono Abrachama…
  Dla wielu pokoleń polskich Żołnierzy – szczęśliwym powrotem do domu.
  http://zabek72.wrzuta.pl/audio/425m8F266S6/birds_of_paradise_-_flying_home
  “slavko1968 2 lata temu
  Świetna piosenka, smutna, ale świetna. Pamiętam jak pod koniec misji mogła jej słuchać non-stop zmiana powracająca do kraju. Zawsze będzie przypominała mi misję.”


 51. “Golanczyk 3 lata temu
  Przesyłam słowa tzw. lużnego tlumaczenia, bardzo popularnego jeszcze w kontyngencie logistycznym na Golanie (słowa T. Dobrzyński (XXXVIII zmiana), muzyka na melodię “The birds of paradise”: Gdzieś jest dom, gdzieś jest dom, kwiaty bzu i łany zbóż. Zapach lip, kępy brzóz i bocianich skrzydeł szum. Jest gdzieś dom, jest gdzieś dom, dzieci śmiech i żony głos. Słodycz ust, oczy blask ciała Twego wdzięk i czar. Ref. Lecieć tam, lecieć tam, gdzie mój dom i gdzie jesteś Ty. Rajski ptaku zanieś mnie, ja tak bardzo tego chcę. Lecieć tam, lecieć tam, patrzeć słońcu prosto w twarz. Nie kryć łez – nie na to czas. W niebo wzbił się rajski ptak. Słowa Twe w uszach brzmią: “zapamiętaj, gdzie Twój dom”. Własny kąt, polny mak. Razowego chleba smak. Otrzyj łzy miła ma, lecę tam, gdzie jest mój kraj. Gdzie ojczystej mowy śpiew – tam zostało serce me. Ref. Lecieć tam, lecieć tam … Dosyć już nagich wzgórz i pustynnych krętych dróg. Suchych traw, “Czarnych Wdów”. (nazwa pająków) Kamienistych szarych pól… “


 52. @ 48 masz zajebista racje. wiekszosc baranow puszcza ta piosenke pod koniec rotacji (chociaz sa losie ktore tego sluchaja od poczatku rotacji) a jak probowalem im tlumaczyc o czym ta piosenka tak naprawde jest to nie wierza :)

  casium7 polecam czytanie ze zrozumieniem to naprawde nie boli!!! on cie nie nazwal “bura suka” tylko powiedzial ze bylabys pojechana jak “bura suka” a to zasadnicza roznica!!!!!!!!

  nie rob obory :)


 53. Do @49 ccassiumm7

  Kultury mamusia nauczyła i to chyba lepiej niż Twoja Ciebie, ja nie napisałem że jesteś burą suką a Ty mnie nazwałaś/eś głupcem , więc kto tu nie ma kultury ?

  Tak jak napisał peet – czytanie ze zrozumieniem nie boli :)


 54. army78afgan = peet i wszystko jasne ;)
  Nie chodzi jak zwał.
  Chodzi jak zwykle o twój rynsztokowy język.
  “Łosie”, wierzące w przesłanie “Rajskiego ptaka” zawsze, powtarzam zawsze szczęśliwie wracali i wracają do Domu.
  Inne, mniej liczne łosie i jelenie wierzą w łono Abrahama.
  Demokracja ;) – każdy wierzy w swojego Boga i nie warto wszczynać i zdrowie tracić w wojnach religinych.
  Peet? wróciłeś szczęśliwie do Domu?
  Zdrowia życzę i czas już wyluzować.
  Skończył się pobyt w sanatorium :) – prawdziwe wyzwania dnia codziennego przed Tobą.
  ps
  “Bez bólu i cierpień nie istniejemy.”
  ~Eurypides


 55. Przykro czytać. :(


 56. Elizabeth, faktycznie czytać bardzo przykro jak żołnierz Wojska Polskiego do starszj kobiety wyraża się w sposób urągający godności munduru i honoru.
  Tym bardziej przykro, że to nie pierwszy przypadek na tym blogu.
  Denerwujemy się jak gościnnie obrażają nas różni tacy anty nastawieni do Żołnierzy Misji Stabilizacyjnej.
  Tym bardziej zastanawia brak reakcji na karygodne zachowanie się żołnierza.
  Pociesza fakt, że jest to przypadek odosobniony.
  over


 57. ccassiumm7 , nie równaj mnie z peetem – nie znam człwieka. Nie wiem co masz do niego i średni mnie to obchodzi.
  Z tego co zauważyłem to Ty masz rynsztokwy język , a do tego nie potrafisz przyznać się do błędu. Bardzo ładnie zmieniasz temat , ale dalej nie zmienia to faktu , że to Ty obraziłaś/eś mnie.

  P.s. Sanatrium to było, ale w Golanie. Tu znowu popisujesz się swoja ignorancją i chamstwem.


 58. Staram sie nie udzielać na blogu ale nóż sie otwiera w kieszenie kiedy czyta sie posty które przekraczają pojęcie kultury osobistej.

  Panowie

  Szanujcie zdanie innych mimo różnicy poglądów.Nie trzeba sie zgadzać ze wszystkim ale zdrowa polemika to zdrowa polemika a nie ujadanie jak pies.

  Blog przypomina targanie na słowa i kto ma większe pojecie o tym o czym ma znikome pojęcie.

  Ccassiumm

  Pisz,pisz,jak zawsze lubię cię czytać:)


 59. hej ludzie wyluzujcie…,
  czytać wszyscy powinni ze zrozumieniem, blog nie powstał po to aby się nawzajem błotem obrzucać, ale po to aby wszyscy, którzy do tej pory słyszeli o Afganistanie mógł to wszystko zrozumieć….

  …a co do obrzucania błotem starszej kobiety ccassiumm7 – przecież nie masz w profilu podanej daty urodzenia, zresztą człowiek nie pisał bezpośrednio o Tobie a jedynie przytoczył fakt, który miał miejsce i słowem nie była to mowa o Tobie….

  zresztą zamiast pisania takich tekstów, w których już wszyscy zaczynamy się z błotem mieszać powinniśmy być szczęśliwi z powrotu Naszych do domów Rodzinnych

  Dobrego Dnia :)


 60. aha z tego wszystkiego chochlik drukarski się wkradł:) powinno być tak :

  czytać wszyscy powinni ze zrozumieniem, blog nie powstał po to aby się nawzajem błotem obrzucać, ale po to aby ci, którzy do tej pory nie słyszeli o Afganistanie mogli to wszystko zrozumieć….i poznać całą sytuacje związana z misjami


 61. A ja myślę, że do ccassiumm7 najzwyczajniej w świecie trzeba się przyzwyczaić i nie zwracać uwagi.
  Niech sobie pisze sama do siebie i sama sobie odpisuje jak w większości przypadków.


 62. Kiedyś to było fajne miejsce, teraz zaglądam tu rzadko. Mam dość tych przepychanek.
  Jak na ten moment pozostały trzy zmiany i miejmy nadzieję, że żadne misje już nie będą miały miejsca. Może skończą się również przykre komentarze, w większości krzywdzące. Może wtedy ci, którzy tu plują jadem odejdą na właściwe fora.

  Kochanie czekam na Ciebie :) Jeszcze kilka dni :)


 63. Witamy w Domu. :)


 64. Tworzenie jakiś seriali czy filmów o tak mało chwalebnym incydencie w historii WP jak okupowanie Iraku czy Afganistanu przypomina robienie filmów o walce z komunizmem dzielnych żołnierzy Waffen SS. Oni też wierzyli że walczą w słusznej sprawie i dawali z siebie wszystko. A nawet więcej. Więc nie mamy się co puszyć, walczymy w brudnej wojnie i wychodzimy utytłani z niej aż po czubek głowy. Tam nie ma żadnego patosu, jest tylko interes USA i polskie służalstwo.


 65. Czasem mam wrażenie, że oglądam “Dzień świra” – bo moja racja jest ‘najmojsza’ i lepsza jak ‘twojsza’.


 66. jeszcze tylko kilka dni…. juz nie moge sie doczekac az bede mogla Cie nareszcze przytulic… tak strasznie tesknie… nikt kto tego nie przezyl nie potrafi zrozumiec jak sie czeka na Żołnierza ktory na tak dlugo wyjechal, kazdego dnia modlilam sie aby wrocil do domku caly i zdrowy!!!!


 67. Ale wy macie problemy na tym blogu !!!


 68. Moja miłość tez jest na misji i muszę to wytrzymać . Jest cieżko ale daje radę :) pocieszaja mnie dni pisania z nim i 5 min rozmowy :) kochanie strasznie tęsknię.


 69. Dziewczyny macie smutek , ból i cierpienia rozstania już za sobą , przed Wami radość, śmiech i miłość. Bez tego co za Wami być może nie potrafiły byście docenić prozy dnia z Waszymi “Zielonkami”. Czytam od kilku misięcy Wasze wpisy i jestem z Was dumna, za otwartość, wyrozumiałość i miłość jaką przekazujecie swoim żołnierzom prawie w każdym Waszym wpisie. Nie odzywałam się do Was bo uznałam, że starsza pani [50+] nie bardzo pasuje do Was. Mam też w G. swojego żołnierza i cieszę się gdy czytam z jakim utęsknieniem i miłością czekacie na ich powroty.


 70. Halo – czy coś wiadomo co się dzieje z powrotem z XI zmiany . Część wróciła a pozostali wyruszyli z Gazni 3.X. 2012 i do dziś siedzą na lotnisku w Kirgistanie. Coś to długo trwa przerzut do Krakowa


 71. Barbara czy ważny jest wiek ? Ważny jest człowiek :) Zapraszamy do nas póki jeszcze wszystkie dziewczyny nie pozaszywały się ze swoimi “mundurkami” w domkach ;) Mój też stacjonuje w G i czekam na niego cierpliwie :)


 72. Dziękuję za zaproszenie ale ja nie bardzo do Was dziewczyny pasuję. Choć jak nie zaglądam w kalendarz to też mam lat 19 i tak samo jak Wy kocham swojego Żołnierza. Mój też stacjonuje w G. i przed chwilą rozmawiśmy na skypie. Dziś następna tura wraca z G . do domu . Za 2 tygodnie następne Panie powitają swoich “Zielonków”


 73. Basiu, ja też jestem w podobnym wieku, a dzielę z dziewczynami radości i smutki;) Chcieć, to móc i metryka nie ma tu nic do tego, więc przyłączam się do słów gogi25 :)

  Przy okazji pozdrawiam całą XI zmianę i tą już tulącą swoich, jak i wszystkie czekające jeszcze :) :)


 74. Ktos wie kiedy wracaja chlopacy z Bydgoszczy ?


 75. a ja wciąż czekam…..:)


 76. Cierpliwośći – już za chwileczkę już za minutkę , będzie tylko do Twojej dyspozycji.
  Oczekiwanie też jest piękne i może dać czas na wiele przemyśleń i marzeń które wkrótce będą w Twoim zasięgu.
  Powodzenia myszka40


 77. tak my żony kochające swoich mężów czekamy na ich każdy powrót, a kiedy wraca cieszymy się z jego bliskości ,że jest cały i zdrowy,że wrócił ojciec naszego syna czy córki, osoba,która narażając swoje życie powróciła cała i zdrowa, ale ……dni mijają i taki żołnierz musi wracać do swojej pracy do jednostki macierzystej , gdzie myśli, że jest ok.wrócił i teraz do pracy , ale…. zazdrość,zawiść jaka dopada go w pierwszych dniach po powrocie jest tak wielka, że człowiek się załamuje,stwierdza, że jego misja była bezcelowa i to doświadczenie jakie pojechał zdobyć także, że przełożeni to mają w d…e., że jest tylko żołnierzem który pojechał na ..wakacje”tak twierdzą, jakie wakacje!!my dbamy, aby naszą kochaną osobę nie dopadł stres, aby przeżycia z misji nie zniszczyły naszej rodziny, a wojsko?tak wiele się mówi o stresie bojowym, ale czy tacy wysoko postawieni oficerowie wiedzą jak jest za murami na misji,nie nie wiedzą bo siedzą ciepło za biurkiem, a potem niszczą człowieka, który zna znaczenie słów: BÓG,HONOR , OJCZYZNA,a czy oni awansując znają te znaczenie?wątpię.serce boli bo tak czekamy na powrót ukochanej osoby a potem patrzymy jak jego zapał ,siła, chęć życia, zapał gdzieś znika..a odznaczenia nadane od Prezydenta taka Gwiazda Afganistanu za dwie zmiany odbiera gdzie?W PALARNI !I jak my możemy mu pomóc, gdy tak jest człowiek traktowany przez przełożonych, ale czekamy, kochamy i wierzymy,że nasza miłość wystarczy, aby nadal pojawiał się uśmiech na jego twarzy…….to jest nasz kraj,tak dba Państwo o swoich żołnierzy…


 78. Cicha masz racje , żołnierze powracający z misji są niedoceniani , ale nie decydowali się na wyjazd dla medali i uznania ich bohaterami po powrocie do kraju,większość z nich wierzy w ideały wolności i równości. Kraj dla nich to właśnie ich żony , synowie ,córk i i ważne jest dla nich aby to najbliżsi docenili ich poświęcenie i ich rozumieli. Po powrocie najważniejsza będzie miłość najbliższych i to w oczach żon chcą być bohaterami ,widzieć uznanie i miłość- a miłość zwycięży głupotę i zawiść.
  Głowa do góry bądż dumna ze swgo mężczyzny niewielu jest takich jak ON.
  Pozdrawiam
  Barbara


 79. czekam na ciebie!!!!


 80. i już ta ulga …… cala rodzinka się cieszy , jest w domu :) :):) wszystkim tego życzę :) tych chwil radosnych i tylko radosnych :) pozdrawiam :)


 81. I have been browsing online greater than 3 hours as of late, yet
  I by no means found any fascinating article like yours. It’s beautiful
  price sufficient for me. In my opinion, if all web owners and bloggers made good content as you probably did, the internet
  will likely be much more helpful than ever before.