Rejestracja | Logowanie »


Pożegnanie…

10 czerwca 2013

001

002

003

004

005

006

007

Pożegnanie Jana Kiepury odbyło się dziś popołudniu na helipadzie w Ghazni/fot. Dariusz Osowski, Marek Pawlak

Pożegnanie Jana Kiepury odbyło się dziś popołudniu na helipadzie w Ghazni/fot. Dariusz Osowski, Marek Pawlak

38 komentarzy do “Pożegnanie…”

 1. smutne kolejny nasz żołnierz odszedł [*]


 2. smutne jest to, że umierają dla beznadziejnego lizusostwa naszego nieudolnego rządu… CZEŚĆ I CHWAŁA!!! [*]


 3. [*]

  z innej beczki, to już nawet z naszego MI24 sciagneli karabin? (vulcan) hmm w sumie zawsze lataly nieuzbrojone.


 4. [*]


 5. chwała mu niech spoczywa w pokoju


 6. szacuek…


 7. “Modlitwa za poległego żołnierza.”

  Panie, Boże Wszechmogący, polecam Twemu miłosierdziu duszę poległego żołnierza plut. Jana Kiepury, który oddał swe życie na Piekielnej Ziemi przelewając swoją krew za „polską rację stanu”.
  O Boże, niech to Jego męczeństwo uwolni duszę z czyśćca i wyjedna wieczną nagrodę
  w niebie.
  Błagam Cię o to przez Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela, przez Jego Najświętsze Serce, przez przyczynę i zasługi Jego Niepokalanej Matki oraz świętych Patronów i Patronek naszego Narodu.
  Amen

  RiP [ * ]


 8. Nie tak wyobrażałeś sobie powrót do kraju , nie takiego powitania w rodzinnej ziemi oczekiwałeś.
  ” Niech się Polska przyśni Tobie ” Spoczywaj w pokoju !!!


 9. RIP


 10. Wyrazy współczucia !!!! BÓL i Smutek :( wielki żal…… spoczywaj w pokoju !


 11. Żona i Dzieci przeżywają piekło bo Tatuś pojechał na tam gdzie nie musiał, tam gdzie nie powinno go być, tam gdzie Go nie chcieli…

  I co Rodzinie teraz powiedzieć? Bo kariera, bo dodatki finansowe, bo…

  Tak to już jest, że na wojnie giną nie tylko cywile i nie tylko “wróg”…


 12. Żadne słowa nie są wstanie ukoić teraz krwawiącej duszy rodziny zmarłego ;(.
  Spoczywaj w pokoju [*]…
  “Wszystkie modlitwy wędrują do niebios i wszystkie są ważne, Modlitwa w której nic nie prosimy, przyjmując to co otrzymaliśmy, trafia tu bezpośrednio. Taka modlitwa nigdy nie jest bezużyteczna, Pomaga i zajmuje poczesne miejsce w świetle. Trzeba szukać w sobie zdolności akceptacji, cierpieć tylko za siebie, a nie za tego który odszedł. Módl się, módl się…”


 13. a może przy okazji tej tragedii zrodzi się poważna dyskusja, która wyjaśni dlaczego tylu mężczyzn i kobiet chce jeździć w dalekie strony i siłą sterować życiem innych ludzi?

  smutek, modlitwa, jak najbardziej, ale nie zapominajmy o tym, co kieruje naszymi żołnierzami (miłość do Polski? miłość do Boga? miłość do pracy?) i czy ich decyzje są moralnie uzasadnione?


 14. Kaśka

  Jak by nie jeździli na ochotnika to by jeździli z rozkazu tak jak jest w innych krajach. Stan kontyngentu musi się zgadzać. To że politykom łatwiej mówić że jeżdżą na ochotnika nie zmienia faktu że to oni ich wysyłają.


 15. Nie został ściągnięty żaden karabin. A poza tym w tym wątku chyba to nie jest najważniejsze…I latają uzbrojone kolego Rav. Nie śiej tu fermentu skoro nie masz pojęcia o czym piszesz.


 16. “Śpij Żołnierzu…”


 17. @15 pilot MI24 – spoko, moglem się mylic bo zdjecie jest niewyraźne, ale Panie kolego karabin może i jest ale co z tego skoro nie strzelacie? nawet gdy widzicie “taliba” ponoc macie zakaz otwierania ognia, fajnie. poza tym ostatnio coraz częściej nasza strefe odwiedzają Apache, ciekawe dlaczego Panie pilocie.

  ps. biorac pod uwagę ile uzbrojenia może zmiescic MI-24 to tak,nasze smigla lataja NIEUZBROJONE.


 18. lukaszcbc – ty bzdur dziewczynie w z wojskowej rodziny nie opowiadaj, nie wypada.
  u Nas akurat to szczęście, że jadą sami ochotnicy, a że rodzinom wmawiają, że ich przymuszono… ot chłopcy z wyobraźnią.


 19. Kaśka.

  A jakie ja bzdury napisałem???

  Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem @14.

  Faktem jest że większość jedzie na ochotnika i bardzo dobrze ale gdyby sytuacja byłaby odwrotna i nie byłoby chętnych na misję taką czy owaką. To myślisz że misja by się nie odbyła? Bo żołnierze nie chcą jechać.


 20. wszyscy jadą na ochotnika – takie są fakty, jeśli twierdzisz inaczej to po prostu ktoś celowo wprowadza Cię w błąd (dlaczego Cię / dziennikarza / żonę okłamuje to inna sprawa). i tak nie odbyła by się, bo dla każdego obozu rządzącego łatwiej zasmucić (tylko nieco bo w globalnym rozrachunku jesteśmy im obojętni, a My i tak nic na wojence nie zyskujemy, absolutnie nic nie generujemy prócz kosztów) sojuszników niż wywołać ferment w społeczeństwie zmuszając je do wojny. Afganistan / Irak – tu nas nikt nie zmuszał, społeczeństwo samo się pchało i nadal pcha… niestety.


 21. Kolego Rev—-znowu opowiadasz bzdury. Nie ma zakazu stzrelania i strzelamy w takich samych sytuacjach jak i piloci z Apacha. A Apache tak samo odwiedzają naszą strefę jak i kiedyś i nie ma tu nic dziwnego. Ilość uzbrojenia p. “specjalisto” jest dopasowana do warunków panujących w Afganistanie i Apach zabiera też połowę swojego uzbrojenia. Inaczej by się nie uniósł. Zeby wypowiadać się na pewne tematy trzeba mieć podstawową wiedzę a nie siać ferment. Nadajesz się na wysokiej klasy “specjalistę” do TVN 24 :) )

  Szkoda wchodzić w polemikę z kimś takim ukrytym w domku za monitorem komputera i piszącym bzdury nie poparte żadnymi dowodami. Może czas wrócić do szkoły i poczytać trochę książek a nie wypisywać bzdury.


 22. @22 pilot MI24 – Panie pilocie a wiec tak :

  ” strzelamy w takich samych sytuacjach jak i piloci z Apacha” naprawdę chciałbym w to wierzyc ale nie raz na własnej skorze przekonałem sie ze to nie prawda, osobiście byłem w miejscu gdzie lataliscie nad “szuszakami” meldowaliscie ze maja bron i uciekają i wie Pan co? strzeliliscie ale tylko z rac… na całej zmianie lataliscie na “postrach” i niestety nie zawsze wam to wychodziło a jankesi mieli “sukcesy” co jakiś czas w strefie G.

  - “Ilość uzbrojenia p. “specjalisto” jest dopasowana do warunków panujących w Afganistanie” aha hmmm czyli nasze smigla w tych warunkach potrafią mieć tylko karabin (vulcan)? a apache lataja uzbrojone po zęby, jeśli to jest ich polowa uzbrojenia co widziałem to matko chron talibow, przeslac zdjęcia by nie było ze zmyślam?

  Podsumowujac wypowiedz Pana pilota, proszę taki kit wciskać swoim znajomym w domu a nie komus kto był i widział co się tam wyczynia, naszczescie w naszej strefie lata nad nami sporo amerykańskiego sprzętu (A10,apache itd.) których to chlopakow zawsze można poprosić o pomoc bo nasi sa przecież tylko na “wezwanie z pola walki”… przylecą za 30 minut, postraszą, dobrze ze ruskie mieli te smigla dzięki temu Afgance pamietaja co one potrafią a w latach 80-tych nie miały one tylko karabinu…


 23. Nie będę dalej z takim dyletantem rozmawiał bo mija się to z celem. Za dużo chyba filmów się naoglądałeś :) Nazywasz nasz karabin vulcan hahaha dobre. Nie będę cię wyprowadzał z błędu. Widocznie wiedzę na temat Mi-24 masz z “Rambo”. CZy kiedykolwiek widziałeś co dokładnie Apache mają załadowane? Bo ja wiem doskonale bo wiele razy rozmawiałem z pilotami Apachy….ale ciebie i tak nic nie przekona. Widocznie masz większą wiedzę niż mój 4 krotny pobyt w Afg i setki godzin wylatane i przegadane z pilotami różnych nacji. No ale jak wiedzę czerpie się z filmów Made in USA to nic już tutaj nie poradzę. Nie będę cię wyprowadzał z błędu. Fachowcy wiedzą swoje a dyletanci tacy jak ty i tak będą żyć w swoim wyimaginowanym świecie.

  Z tego vulcana dalej się śmieję:))))) Fachowiec się znalazł….hahaha


 24. A dodam, że wg ciebie Hydra (jeśli wiesz co to w ogóle jest) w Apachu załadowana w połowie plus po 1 max 2 Helfire na prowadnicach to pełne uzbrojenie? Poczytaj ile zabiera Apach na maxa i z chęcią zobaczę zdjęcie tego załadowanego Apacha,które niby posiadasz. Ostatnio Apach zalany zbyt dużą ilością paliwa spadł po starcie w rejonie szpitala p. dyletancie. Czyli dał radę na full załadowany….pięknie mu się udało. A czy nasz Mi-24 załadowany 64 rakietami, plus 1000 sztuk do hmmm haha vulcana, plus 1200 sztuk do PK, plus 1,5 do 2 ton paliwa to mało wg ciebie? Czas wrócić do szkoły i poczytać podręczniki z fizyki na temat wpływu temperatury i wysokości na jakość powietrza. Ale to już aerodynamika o której nie masz najmniejszego pojęcia. Bo tego w zielonych szkołach nie uczą…..

  Najgorzej jak wiedzę się czerpię z internetu…wtedy jest się fachowcem nie z tej ziemi na każdy temat jak ty. Dlatego zdecydowanie nadajesz się na “specjalistę” do TVNu…tam byś znalazł zajęcie. Potrzebują takich:))

  Amen


 25. Muszę poprzeć pilota mi 24 były sytuacje gdy nasze 24 likwidowały talibów. Prawda jest taka że wielkiego uzbrojenia nie trzeba żeby tego taliba zlikwidować w sytuacji gdy zostanie namierzony jest w zasadzie bez szans. Namierzenie i pozytywna weryfikacja celu to jest największy problem bo jak przeciwnik nasz usłyszy śmigła to rzuca broń i udaje zwykłego wieśniaka.


 26. @24 i 25 no i tak się zachowuje Pan pilot, zapewne oficer, zaczyna wyzywac, Ja podalem konkretne argumenty, może popelnilem jakies bledy, specem nie jestem.

  “czy nasz Mi-24 załadowany 64 rakietami” – hahaha no to dobre jest :) musza to być niewidzialne rakiety :)
  noo i widze wkoncu Pan pilot mnie zrozumial, wyjasnie może jak dziecku, w porównaniu do apacha (nawet gdy ma polowe uzbrojenia) to wasze przy tym jest znikome, mowi się ze to “latający czołg” a w Afganistanie zaczeli po prostu mowic “Taczka”

  i radze Pilotą wyrobić tempo bo czekac 30 min az się laskawie poderwiecie, będzie już po kontakcie.

  @26 – nie powiem ze nie,moze i kiedyś kogos trafili, ale bądź co bądź poki co to od roku strzelają tylko z rac oświetleniowych.

  “przeciwnik nasz usłyszy śmigła to rzuca broń i udaje zwykłego wieśniaka” – (wyżej opisałem sytuacje w której to było calkiem inaczej) ale miejmy nadzieje ze zawsze tak będzie jak mowisz bo gdy przeciwnik dojdzie do tego ze smiglaki tylko strasza to może być inaczej, tak jak to miało miejsce niestety 24 października 2012r :/


 27. Przekazuję wyrazy współczucia dla rodziny poległego.

  RiP


 28. “Na straganie, w dzień targowy takie słyszy się rozmowy:
  może Pan się o mnie oprze,
  Pan tak więdnie, Panie koprze”[...]

  Rev, coś Ty tutaj zasiał? I co z tego chcesz zebrać? Ferment? A to nie ma lepszego miejsca na blogu niż “Pożegnanie” zmarłego żołnierza, żeby udowadniać wszem i wobec wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy? No luuudzie… To się w d…e nie mieści, a mam pojemną.
  “Szanuj bliźniego swego, jak SIEBIE SAMEGO”!!! Które to przykazanie, Panie Rev? Wujcio Google podpowie, ale jeszcze trzeba umieć zrozumieć i zapamiętać.
  A pianę też trzeba “umić ubić”, coby na głowę nie spadła!
  Wstyd i sromota, POLACY!


 29. @30 zgadzam się z Toba, po prostu nie lubie gdy ktoś kłamie. poprosiłem o usuniecie ww postow.


 30. słabe te informacje dziewczyny z wojskowej rodziny wychowanie też mało wojskowe…
  najlepsi są Ci wszechwiedzący


 31. Ojczyzną moją jest łan,łan Polski,prostej,serdecznej,niech mi pozwoli Pan w nim znaleść spokój wieczny…./J.Tuwim-Ojczyzna Moja…/


 32. cześć bohaterom!!!


 33. spoczywaj w spokoju


 34. RiP [ * ]