Rejestracja | Logowanie »


Taka tam miesięcznica…

29 września 2013
Ćwiczenia odbyły się w kompletnych ciemnościach. Nz. stanowisko ogniowe na jednym z dachów, obsadzone przez żandarmów/fot. Marcin Ogdowski

Ćwiczenia odbyły się w kompletnych ciemnościach. Nz. stanowisko ogniowe na jednym z dachów/fot. Marcin Ogdowski

Żołnierze na stanowiskach ogniowych, utworzonych wewnątrz bazy, uzbrojone patrole i schrony pełne ludzi. A wszystko to poprzedzone informacją ze szczekaczek o kompleksowym ataku na bazę.

Brzmi niepokojąco?

Na szczęście to tylko ćwiczenia. Przeprowadzone wczoraj wieczorem – równy miesiąc po ataku z 28 sierpnia.

Taka tam miesięcznica…

A przy okazji co nieco o konstrukcji mojego posłania – śpię na drewnianym łóżku z bardzo wysokimi nogami. Właściwie to mógłby to być stół. Na tym leży gruby na wysokość dłoni materac; miękki jak diabli. Zawinięty w śpiwór (bo w nocy nieco ziębi), kulam się w tym posłaniu jak odwrócony żółwik. Dziś rano zdałem sobie sprawę, że i ja muszę poćwiczyć – szybkie wstawanie z tego ustrojstwa.

Tak na wszelki wypadek.

To tylko ćwiczenia, więc atmosfera w schronach bez napinki/fot. Marcin Ogdowski

Atmosfera w schronach zupełnie inna niż 28 sierpnia. W końcu to tylko ćwiczenia/fot. Marcin Ogdowski

5 komentarzy do “Taka tam miesięcznica…”

 1. Witam. Bardzo proszę na przyszłość nie zrażać się i nie rezygnować z bloga nawet gdyby nie było licznych odwiedzin i komentarzy. Dziękuję za bloga i informacje ponieważ mało jest wiadomości w tv co u naszych żołnierzy słychać. Pozdrawiam ! TRZYMAJCIE SIĘ TAM CHŁOPAKI !
  Z wyrazami szacunku Michał


 2. Ale odwiedziny są…
  tylko czasem tak po cichutku i bez śladu :-)
  A takich “rocznic” oby jak najmniej!

  pozdrawiam,
  A.


 3. @2 i 3 Szanowni, mam dostęp do statystyk, z których jasno wynika, że odwiedzin jest sporo. Nie mam więc powodów do niepokoju :)
  Być może wyczerpał się potencjał komentarzy, może rzecz w tym, że wtyczka FB załatwia ten obszar? Pewnie każda z tych rzeczy oraz fakt, że póki co niewiele się tu dzieje. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że wkrótce okres “plaży” będzie już za mną :)
  Pozdrawiam,
  M.


 4. Napisz coś o dzisiejszych “ćwiczeniach” ;)


 5. a, i uważaj, bo są nowe empiki na dzielni