Rejestracja | Logowanie »


Trzysta w jedną, osiemset w drugą stronę

11 kwietnia 2014
Autorem wszystkich zdjęć jest ppor. Radosław Gruźlewski

Autorem wszystkich zdjęć jest ppor. Radosław Gruźlewski

Chodzi o liczbę paczek, które przyszły do Afganistanu, i które żołnierze wysłali do rodzin w Polsce.

Jak donoszą służby prasowe kontyngentu, podarunki dla wojskowych ważyły ponad 900 kilogramów. Prezenty od żołnierzy – które są już w drodze do Polski – niemal dwie i pół tony.

W sumie zatem kilka tysięcy kilogramów szczęścia, dla którego pretekstem są zbliżające się święta wielkanocne.

To ostatnie świąteczne paczki wysyłane żołnierzom i przez żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

002

003

004

005

006

007

8 komentarzy do “Trzysta w jedną, osiemset w drugą stronę”

  1. Niemcy też wysyłali paczki z okupowanej Polski a to ze szpekiem, a to z jajkami. Każdy okupant ma rodzinę która chce żyć :)


  2. A ja życzę, chłopakom i dziewczynom, żeby zrobili najlepszy prezent swoim rodzinom i nam, i wrócili cali i zdrowi!


  3. Komu służymy w Afganistanie ? “Cokolwiek Waszyngton powie, jest prawdą. Cokolwiek Waszyngton zrobi, jest zgodne z prawem, tak jego wewnętrznym, jak i międzynarodowym. Kiedy Waszyngton dokonuje inwazji na obce kraje i niszczy je, wysyła drony i rakiety, zabija uczestników wesel, pogrzebów i dziecięcych gier, jest to uskutecznianie praw człowieka i przynoszenie ludziom demokracji. Kiedy taki kraj próbuje bronić swej suwerenności i integralności terytorialnej, ogłasza się, że jest to państwo zaangażowane w terroryzm, ma powiązania z Al Kaidą, gwałci prawa człowieka i tłumi demokrację.” Mamy powody do dumy ? Ale ja tu o dyrdymałach, a naszych Niezłomnych Bojowników o Wolność Waszą i Naszą obchodzą fanty zdobyte w krwawym znoju. Trza jakoś podreperować budżety rodzinne :)


  4. Oj, Maślana -przez te jajca nie wpuszczą cię do Media Markt :) :) :)


  5. Wyslal bym paczke chetnie. Jest jakis adres gdzie mozna wyslac?


  6. Nie przejmujcie się wpisami idiotów(1) tylko nie wiem czy pożytecznych czy nie. Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt. VII i XII zm.


  7. Ciekawe, co nasi wojacy mogą wysłać w paczkach z Afganistanu do Polski. Kałacha kupionego na bazarze chyba nie wyślą. Pewnie w paczkach do Polski znajdzie się obowiązkowo koran, czy maszynka typu “obrzezaj się sam”.