Przeżyli wojnę… | Z Afganistanu
  Rejestracja | Logowanie »


Przeżyli wojnę…

07 lipca 2014
Fot. Adam Roik

Fot. Adam Roik

W mediach pojawiła się już informacja, że jedną z ofiar sobotniej katastrofy lotniczej w pobliżu Topolowa jest Adam „Struna” Strużyk, były żołnierz JWK w Lublińcu. Komandos z 21-letnim stażem, trzykrotny uczestnik misji w Afganistanie.

Niestety, wśród zabitych jest też trzech innych wojskowych – wszyscy z 6. Brygady Powietrznodesantowej. Dwóch z nich – starsi kaprale Cezary Młyńczak i Andrzej Otręba – również walczyli w Afganistanie. Młyńczak, który służbę w armii rozpoczął w 1998 roku, był u podnóża Hindukuszu cztery razy (ponadto stacjonował w Iraku i na Bałkanach), Otręba (w mundurze od 2007 roku), wziął udział w jednej afgańskiej misji.

„Przeżyli Afgana, śmierć dopadła ich w kraju” – przyszło mi do głowy wczoraj, gdy poznałem personalia zabitych szturmanów.

Los lubi płatać okrutne figle…

13 komentarzy do “Przeżyli wojnę…”

 1. Młynek w Afganie był cztery razy nie liczę Iraku i bałkanów


 2. [*]


 3. chłopcy z brugady przegrupowują się w niebie…


 4. K…A mać!!!!!


 5. [*]
  wyroki boskie są niezbadane …


 6. Masakra byłem z Młynkiem w plutonie w Afganie Nie mogę w to uwierzyć [*]


 7. [*] [*] [*]

  Rodzinom wyrazy wspòłczucia.


 8. Mądrzy ludzie powiadają, iż Nasi żołnierze nie umierają, tylko idą do Nieba, żeby się przegrupować i walczyć dalej. Coś w tym jest. Smutne to jak cholera. Nie jestem wojakiem, nigdy nie byłem i nigdy nie będę, ale smutno mi, że tak głupio Ci panowie pożegnali się z tym światem.


 9. Młynek… Przecież jeszcze miesiąc temu widzieliśmy się w Gliwicach… Odpoczywaj Przyjacielu..


 10. Żołnierska śmierć…


 11. [*]


 12. Nie mogę w to uwierzyć że Młynek nie żyje-bardzo dobry kolega,świetny żołnierz od którego można było się wiele nauczyć-WIELKA SZKODA ŻE JUŻ NIGDY NIE POGADAMY.18 BATALION NIGDY CIE NIE ZAPOMNI.