Rejestracja | Logowanie »


Regulamin

04 lipca 2010

I. REGULAMIN

1a. Zdecydowanie zabrania się ujawniania na Forum i w komentarzach pod wpisami Autora Blogu informacji o wydarzeniach, w których zginęli bądź zostali ranni nasi żołnierze, a które miały miejsce w polskiej strefie w Islamskiej Republice Afganistanu do czasu oficjalnego komunikatu wydanego przez Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

1b. Informacje sugerujące wystąpienie w/w sytuacji krytycznych będą usuwane, a ich autorzy stracą możliwość pisania na Forum i w komentarzach na Blogu.

1c. Zabrania się publikowania postów, w których ujawniane będą dokładne informacje na temat lotów rotacyjnych (dzień i godzina lotu).

2. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników oraz ich rodzin.

3. Moderatorzy i Administrator mają prawo do usunięcia postu bądź komentarza, który obraża w jakiś sposób innych użytkowników.

4. Tematy niezgodne z tematyką danego działu Forum (tzw.: NTG) będą przenoszone do odpowiadających tematyce, zamykane lub całkowicie usuwane.

5. Treść tematu powinna świadczyć o jego zawartości. W przeciwnym wypadku patrz pkt 4.

6. Zakaz umieszczania tego samego postu na kilku działach Forum.

7. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) będą kasowane.

8. Zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów (nie tylko w języku polskim). W przypadku cytatów oraz wyjątkowo akceptowanych sytuacji, gdy użycie wulgaryzmu wpisuje się w charakter narracji, wszystkie litery występujące po pierwszym znaku winny być wykropkowane/wygwiazdkowane. Jeśli idzie o epitety – patrz pkt 2.

9. Unikaj WIELKICH LITER w tytułach i treści.

10. Nie będziemy tolerować analfabetyzmu. Nie chodzi tu o czepianie się „ortów”, lecz skrajne przypadki. Post powinien być czytelny i zrozumiały. Zdania oraz nazwy własne pisane z wielkiej litery, ze znakami interpunkcyjnymi i spacjami po nich (a nie przed nimi). Jeśli ktoś chce pisać posty bez polskich znaków, to nie stanowi to problemu, lecz zasady ortografii i interpunkcji nadal obowiązują.

11. Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwia się prywatnymi wiadomościami (PM).

12. Zabrania się aktywnego używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalnego zakładania kolejnego konta, aby uniknąć nadzoru.

13. Zabrania się kasowania postów nienaruszających powyższych punktów regulaminu – zanim coś napiszesz, zastanów się, czy rzeczywiście tego chcesz.

14. W razie pytań użytkownik kontaktuję się najpierw z Moderatorem, a dopiero później (w razie nieotrzymania odpowiedzi ) z Administratorem.

15. Osoby działające na niekorzyść Forum i Bloga otrzymują bana.

16. Administrator zastrzega sobie prawo do informowania właściwych służb o przypadkach łamania prawa. Użytkownicy ponoszący odpowiedzialność będą łącznie z ich postami usuwani z Forum i Blogu.

17. Użytkownik nie może używać takiego samego avatara jak Administrator lub Moderatorzy.

II. BAN

1. Zablokowanie dostępu do Forum/Blogu odbywa się poprzez nałożenie bana na nick, IP lub jedno i drugie.

2. O zablokowaniu dostępu dla użytkownika decyduje Administrator po konsultacji z Moderatorami.

3. Po otrzymaniu bana osoba ma 3 dni na wyjaśnienie sytuacji. Po tym czasie ban jest ostateczny.

III. ADMINISTRATOR

1. Ma prawo zmienić regulamin.

2. Nie  ponosi odpowiedzialności za zamieszczane na przez użytkowników komentarze i posty.

3. Nadzorując działanie Forum i Blogu, przyjmuje uwagi na jego temat pod adresem: marcin.ogdowski@firma.interia.pl, jednocześnie zastrzegając sobie prawo do nieodpowiadania na wszystkie maile oraz nieuwzględniania zawartych w nich sugestii bez podania przyczyny.

4. Administrator ma prawo usunąć daną osobę z grona użytkowników bez podania przyczyny.

5. Administrator zastrzega sobie prawo do wykorzystania dowolnych fragmentów komentarzy i postów – w formie cytatów bądź przytoczeń – we własnej działalności publicystycznej. W jej ramach – jeśli uzna za stosowne – wybrane fragmenty podda obróbce redakcyjnej, tak, by spełniały wymogi poprawności gramatycznej, stylistycznej i logicznej. Umieszczanie komentarzy i postów jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na takie ich wykorzystanie.

*          *          *

W przypadkach, których niniejszy regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku.

Regulamin powstał wspólnym wysiłkiem kilku osób najbardziej zaangażowanych w funkcjonowanie Forum. Od strony „społecznej” prace nadzorowała Farciara.


29 komentarzy do “Regulamin”

 1. Brawo ;) A teraz byle go wszyscy przestrzegali i będzie porządek ;)


 2. Amen :D


 3. kropka nad i:):)co mnie bardzo cieszy:):)


 4. Dobra robota, mam nadzieję, że każdy weźmie go sobie do serca.
  Brawo siostro :)


 5. brawo, oby tylko dotarło i było przestrzegane.


 6. Cieszę się, że nie ja jedyna w necie zwracam uwagę na w miarę poprawną polszczyznę :) dziękuję


 7. czyli jak rozumiem od 4. lipca posty typu “dobranoc, dziewczyny” pod moimi watkami beda usuwane? dopoki nie zobacze, nie uwierze


 8. Witajcie. Trafilam tu niedawno z polecenia znajomego. Faktycznie forum dotyczy tej nieco niszowej tematyki, ktora bardzo mnie interesuje. Skoro juz pisze, pozwole sobie cos wiecej o sobie powiedziec, mam nadzieje, ze moja gadatliwosc nie bedzie upierdliwa ;)

  Na imie mam Martyna, 2 lata temu ukonczylam biotechnologie na SGGW w Warszawie. Nie pracuje w tym zawodzie, ale zajmuje sie hobbystycznie zywnoscia GMO. Nie chce przynudzac na ten temat, w podpisie umiescilam kilka stron, mam nadzieje ze nikomu nie bedzie to przeszkadzac.

  Jestem teraz na urlopie macierzynskim, wiec moge aktywniej uczestniczyc w zyciu forum, oczywiscie tylko w wolnych chwilach ;)


 9. Żywność GMO to trucizna, fajne masz hobby Martyno. Polecam zbieranie znaczków tudzież kapsli, tudzież zapalniczek, łorever. Żywność GMO to dno.


 10. Wybacz Basiu, ale najpierw poczytaj conieco o GMO i inżynierii genetycznej, bo piszesz bzdury.
  Czym się niby mozna zatruć? Zmodyfikowanymi genami? A wiesz chociaż, co to?


 11. http://demotywatory.pl/2137675/Gdyby-kobiety-rzdziy-wiatem
  _______________________________________________________________________
  @basiu pozdrawiam… mam nadzieję,że to co był minęło i że u Ciebie i Twojej Calineczki wszystko w jak najlepszym porządku :)


 12. Szanowny Panie Marcinie co Pan za bzdury wypisuje o swoim pobycie w Afganistanie a szczególnie w Ghazni. Także jesteśmy w tej bazie i z kolegami śmiejemy się z tego do rozpuku jak ubarwia swój pobyt tutaj i jak kłamie, za przykład podam ostatni kod 2 i jak Pan niby w kamizelce musiał pójść na DFAC kompletna bzdura bo wtedy kolega miał służbę i niech Pan sobie przypomni co pan mu odpowiedział że jest Pan cywilem a cywile nie posiadają kamizelek. Takich kwiatków o Pana pobycie w Ghazni jest więcej ale muszą być i tacy bajkopisarze.


 13. Jurek,
  nie skasuje tego postu, bo byłoby to nieetyczne. Świadczyłoby bowiem o tym, że nie ma we mnie wyrozumiałości dla człowieka, który najpewniej chwilę przed jego napisaniem wrócił z koszmarnie trudnego patrolu na DiFAC.
  “Nic się nie dzieje, jest miodzio” – to ja śmieję się do rozpuku (choć uwierz mi, jest to śmiech przez łzy), gdy czytam relacje utrzymane w tym tonie.
  Jesteś żenujący i pamiętaj – dla mnie nie jesteś anonimowy, bez względu na to, co wpisałeś w podpisie i mailu.
  Pozdrawiam Cię i uważaj, by salwa artyleryjska, która za chwilę ma się rozlec, nie zrzuciła Cię z wozu. Bynajmniej nie rosomaka.


 14. Faceci ;p


 15. z historii zasłyszanych:
  ‘obrazić może mnie tylko ktoś na moim poziomie’
  -powiedziała nauczycielka do ucznie który z kwiatami przyszedł przeprosić za zachowanie poprzedniego dnia :)

  Jurku -pozdrawiam…i odpoczywaj chłopie, odpoczywaj…bo w PL nie będzie lekko…:)


 16. Szanowny Panie Marcinie.
  Pragnę Pana przeprosić za swoją przednią wypowiedź, wiem że robi Pan kawał dobrej roboty choć czasami mam odmienne zadanie dotyczące opisów. Miałem dzień pełen niepowodzeń i efektem tego był ten post, wiem że to mnie nie usprawiedliwia ponieważ człowiek jest istotą rozumną i powinien panować nad swoimi emocjami jednak tutaj czasami nerwy puszczają. Jeszcze raz przepraszam.


 17. sobota -dzień nawrócenia czy jak?!

  w każdym razie pozdrawiam Ghazni :)


 18. jasne


 19. Szefie: jest mi przykro troszkę, że nie zgodziłeś się usunąć moich wpisów. Prosiłam jeszcze zanim został ustalony jakiś regulamin… Później prosiłam o usunięcie mojego profilu. Też się nie udało. Trudno. Obiecywałam sobie, że już nic więcej nie będę pisać pod Twoimi postami na blogu i chyba czas się zastosować do tego postanowienia. Zwłaszcza biorąc pod uwagę pkt.5 części III. Ale z czytania z pewnością nie zrezygnuję :) Pozdrawiam. Joanna


 20. http://www.sfora.pl/Bedzie-wiezienie-dla-internautow-Za-wpisy-na-forum-a44251

  Ciekawe kiedy zaczniecie na rozkaz strzelac do Polakow w Polsce?


 21. Witam!
  bywam tutaj w ostatnim czasie rzadko, natomiast śmiem twierdzić, ze ten blog jest dla mnie bardzo ważny od bardzo dawna zresztą. Ze względu na moich najbliższych, którzy niestety bywali i bywają nadal w Afganistanie . Cenie Pana Marcina za całokształt i za możliwość “bliższego poznania tego świata i tego życia które tam jest” . Brak aktywnego uczestniczenia w dyskusjach czy tez udzielania się w postach nie zmienia faktu ze nie czytam , bo czytam :) dla mnie to w chwili obecnej niezbędne informacje dla poczucia pewności i spokoju o najbliższą mi osobę.
  Martwi mnie jedna sprawa, iż powtórzył się – powielił się mój nick ” siostra ” . Czy to nie będzie miało wpływu na np. komentarze które ktoś będzie podpisywał moim nickiem?? Jak to wygląda od strony regulaminu? proszę o informacje od administratora ewentualnie moderatora na mój e- mail. Dziękuję i pozdrawiam . Siostra !


 22. @ Siostra – w sensie technicznym to żaden problem :) Poproszę drugą siostrę, by zmieniła nicka
  M.


 23. Dziękuję :) panie Marcinie :) pozdrawiam :)


 24. Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum:)


 25. hejka ;)


 26. nie wiem czy ktos moze pomóc szukam znajomego jest teraz na misji nie wiem do kogo moge sie z tym zgłosic


 27. ania12

  Zapytaj kolegów zielonego,być może oni udzielą ci informacji gdzie twój poszukiwany jest.


 28. Witam wszystkich, wpadlem przypadkiem na ta strone… fajnie ze ktos o tym pomyslal. Dla rodzin takrze bardzo przydatne. Aktualnie jestem na polnocnej stronie Afganistanu.


 29. Czytam pana bloga od chwili wyjazdu mojego dziecka do Afganistanu. Przyznam się , że dzień zaczynam od czytania informacji – bardziej pana spostrzeżeń , choć w taki sposób mogę pana oczami być tam. Od dość dawana czytam książki reportaże o tamtych stronach, jednak to od wieków kraj wojowników, więc tym bardziej wielki szacunek dla wszystkich naszych żołnierzy i “cywili”. Dzięki za wiadomości codzienne i zdjęcia, które dużo mówią. Mama