Rejestracja | Logowanie »


Forum “zAfganistanu.pl”

21 września 2009

Z Afganistanu » Forum
Nie jesteś zalogowany.
Pisanie na tym forum wymaga zalogowania.
89449 - zarejestrowani użytkownicy.
Profil użytkownika
(Wyślij wiadomość)
Imię:
Nick:
Status użytkownika: Forumowicz
Posty:259
Strona www:
Gravatar:
Jeżeli chcesz mieć awatar na forum,
zarejestruj się w serwisie Gravatar.com
O sobie:
Ostatnie wpisy:
Rypło się, że \\”misjonarze pokoju\\” mają krew na rękach?
Data: 01.08.2010 23:03
Krewetki

Wierze w sprawiedliwość jest to dość naiwne, gdyż jak wiadomo niestety nie ma sprawiedliwości, więc się nie oszukuję że siły koalicji są w Afganistanie tylko po to aby uchronić świat przed terroryzmem, ale jest coś za coś.Mamy wspólny punkt a mianowicie też uważam że nasze wojska powinny zostać jak najszybciej wycofane.Wspomniął pan o rocznicy powstania…
Proszę sobie wyobrazić że my Polacy w większości przypadków mamy blade pojęcie o historii, dobrze zostawmy historię, opowiem anegdotę dość jasno pokazującą naszą edukację, będąc w Muzeum Narodowym na wernisażu, przeszłam sie starym znajomym szlakiem,zahaczając o obrazy J.Matejki w chwili kiedy to dumny młodzian tłumaczył przed tym że obrazem swojej zapatrzonej dziewczynie słowami: “Kochanie spójrz jaka piękna fotografia” tak to właśnie jest z nami Polakami i z naszą tożsamością narodową jak z tym tłumaczeniem obrazu……
Oj chciałabym doczekać czasów kiedy to będziemy dumni jak dumni być powinniśmy.I chciałabym doczekać czasów kiedy to nasz rząd będzie wiedział co robi i co mówi…i brał odpowiedzialność za cały naród patrząc z szerszej persepktywy i długofalowo.
Bo krótkowzroczność jest kosztowna.

Z boku tematu, kilka słów a propos hipokryzji.
hipokryzja współczesnego świata najbardziej uderza w zwykłego człowieka, bo tak się dzieje między innymi w Chinach, jak wiadomo ten kraj jest potęgą jeżeli chodzi o produkcję, import i eksport trybiki pracują nikt sie nie pyta jakim to ludzkim kosztem wyprodukowane,naprawdę miałam nadzieję że to nie będą puste slogany, kiedy to wczasie Olimpiady, ruszyły hasła “Wolność dla Tybetu” i po “wolności” jak i po Olimpiadzie, Tybetańczycy jak nie żyli tak nie żyją w wolnym kraju.Podałam przykład Tybetu, bo jest najświeższy.
Hipokryzja, pozwala przymykać oczy na wyzysk ludzki, na śmierć, czerpać zyski.To tylko przykład, wiele jest miejsc na świecie gdzie, czerpane są zyski z biedy, z zabijania się, z wojny i haosu.Korporacje nie “podskoczą” Chinom więc pozwalają na to co się dzieje, gdyż liczy się kasa, kasa, kasa….
Co mnie już dobitnie zszokowało polskie Ryłko już jest produkowane w Chinach…
Ja ambitnie nie kupuję dziecku ani sobie rzeczy made in China.
Jak mam wybór, kupuję coś innego, ale żeby nie być hipokrytką nie za wiele mam do wyboru, czosnek też już bywa chiński….
b.

VII zmiana
Data: 01.08.2010 20:21
witajcie

Malites jesteś moim guru spacerowym, musze ci napisać że miałam ci napisać że mój numer nie działa starego gg, jakbyś chciała przesłać jakieś fotki to my sobie chętnie z Paulą oglądniemy.

Byłyśmy się spacerować w parku i nad jeziorem Paula obiecała że bedzie cacy jak pojedziemy nad jezioro, dosłownie, urządziła taka histerię że na bank para mi poszła uszami ale byłam dzielna z uśmiechem przyklejonym do twarzy powiedziałam że niestety kazdy ma własne nóżki po kilometrze regularnego ryku,oraz próbowania wyrwania mojej nogi ze stawu biodrowego :) )poprzez szarpanie za spódniczkę, moja śliczna calineczka skapitulowała, złożyła broń w postaci
wysokich tonów i mi powiedziała mamusiu już mi lepiej więc dzis my byłysmy atrakcją turystyczną, jeden pan pocichu powiedizał do żony pamiętasz?? hihihi czy że co? nie tylko moja?? hipp hipp hurra, nie tylko ja mam histeryka K byłby ze mnie dumny, bo nie uległam szantażowi.

odpoczywajcie sobie.miłego wieczornika i tu i tam.

VII zmiana
Data: 01.08.2010 13:46
KASIA
ja ci napiszę tak jak ty napisałaś jednej dziewczynie pare stron wcześniej przestan siać panikę!
VII zmiana
Data: 01.08.2010 10:22
Malites
ja nie wiem co to ten ducan, chociaż ciągle on sie tu przewija ale zyczę wytrwałości jeżeli cię to uszcześliwi :) )
ja za to w drugą stronę walczę o zapełnienie stanika i nie tylko, byłoby miło gdybyś wysłała chociaż jednego małego ślicznego fluida, bo ja chcę aby było mnie troszkę więcej :) )
VII zmiana
Data: 01.08.2010 10:19
Asya
Pewnie że dzieci są rózne dlatego tak trudno je wychować, inaczej sie chowa chłopca inaczej dziewczynkę :) )
Tobie by się przydała dziewczynka do kompletu a mi chłopczyk, nie uważasz?? :-) ))))
VII zmiana
Data: 01.08.2010 09:38
Asya

Sytuacja z przedwczoraj szłyśmy z Paulą do biedronki młoda zaszalała i wybiegła na ulicę nie patrząc na samochody to złapałam ją za łokieć cofnęłam kucnęłam i skarciłam ją słownie, wolę ją czegoś nauczyć niż mam trupa zbierać z ulicy, na co odzywa sie starszy pan, że mam na nią nie fuczeć bo ona jest malutka i nic nie rozumie(Paula lat 3 :) ))tylko się spytałam go czy już skończył…Wszędzie jest potrzebna proporcja kiedy matka w dobrej wierze karci dziecko to jest niedobrą matką, ale kiedy pijana matka kupuje piwo będąc z dzieckiem to jest ok, ludzie odwracają głowy….Nie wiem czy ta ustawa jest potrzebna czy też nie, w moim przekonaniu jest potrzebna zmiana ludzkiego myślenia, a na tym polu będzie trudno…..A przecież dziecko trzeba nauczyć, dziecko szcześliwe to dziecko znające granice co mu wolno a czego mu nie wolno.

VII zmiana
Data: 01.08.2010 09:21
dzień dobry ;-) )

Farciaro,
któż to robił za gwiazdę hyhy?, bo w naszej bajce Kubuś Puchatek…:)))robi za gwiazdę spełniającą życzenia.

U nas miło, słonecznie, cieplutko, było puszczanie statków i było niedzielne wycieranie podłogi, ale jak się kogoś kocha to się czasami przymyka oczy na powódż, sąsiad nie przylazł do góry znaczy się jego sufit suchy, albo jest w markecie hyhy i wizyta sie nieco z ochrzanem za sufit odroczy w czasie :-)
cóż jak bum cyk cyk obydwie zrobimy oczka kotka ze shreczka :-)
cóż nam pozostało??Pauli się kończą wakacje i od jutro żłobek już od rana słucham o Piortku i Patrycji, wow, ale to moje dziecko towarzyskie, ma przyjaciół z którymi to regularnie rozmawia przez fon :-) ))

Rypło się, że \\”misjonarze pokoju\\” mają krew na rękach?
Data: 01.08.2010 08:37
Krewetki.

W moim przekonaniu znów zabrakło wyobrażni, bo Misja w Afganistanie, która w moim przekonaniu jest misją stabilizacyjną, została niefortunnie nazwana “Misją pokojową”.
Skoro giną ludzie, to jaka to jest misja pokojowa?

Odpowiadając na pytanie:
Napisałam już dla mnie śmierć nie jest czarna czy biała.
Chcę żyć w świecie gdzie nie rządzą terroryści, gdzie dzieci nie są porywane by zrobić z nich małych zabójców, nie chcę by Ktoś przymykał oczy na ludobójstwo w Rwandzie, gdzie zginęło w 100 dni 1994roku, od 800.000 do 1.071.000, było to zaczątkiem IIwojny domowej w Kongu gdzie do 2008 roku zginęło 5,4 miln istnień ludzkich,Kogoś to obchodzi?? kiedy na tapecie jest Afganistan?Chcę żyć w świecie gdzie dzieci nie mają w szkołach łatwego dostępu do narkotyków.Pójdżmy dalej, Olympiada w Pekinie, nagłośnienie uciemiężenia Tybetańczyków, kogoś to jeszcze obchodzi??Mnie tak, bo Tybetańczycy wciąż giną w chińskich więzieniach. Nie wiem czy kiedykolwiek zginie więcej ludzi jednorazowo w tak krótkim czasie niż 11.09.2001 roku, ja nie chcę żyć w świecie w którym rządzą terroryści, patrząc z takiej perspektywy, to jest nasza wojna.
Zawsze będzie to nasz interes, bo ja nie chcę bać się wsiadając do samolotu, pociągu metra………….
Taką mamy najnowszą historię, tak w Afganistanie giną niewinni ludzie, przede wszystkim z rąk terrorystów, naturalnie można powiedzieć to nie jest nasza sprawa, będzie naszą sprawą jak w Polsce zaczną się ataki terrorystyczne. Moje patrzenie nie jest jednokierunkowe, ja patrzę z szerszej perspektywy co się dzieje na świecie kiedy przymyka sie oczy na dziejące się do okoła zło……….
Ja nie wiem czy to że nasi są Afganistanie to jest dobre czy złe, podzielam po części zdanie pani Serafińskiej, że nie jesteśmy technicznie na to przygotowani, bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze, a na wojnie liczy się przygotowanie techniczne, bo polscy żołnierze nie raz udowodnili, że potrafią walczyć z sukcesami.
b.

VII zmiana
Data: 31.07.2010 23:00
Skoro u Farciary przewidywane są małe lokate Calineczki z kredkami tylko li jedynie brązowymi to budze młodą i lece :) hyhyhyhyhy tyle ze nie wiem where??
VII zmiana
Data: 31.07.2010 22:57
Agawa
hyhyhy oni tam dziwgają po 35 kilogramów jak się już ubiorą do roboty :) myslę że zdązy złapać karkówkę :) )
ależ mam piekny humor :) )

Zobacz wszystkie wypowiedzi