Rejestracja | Logowanie »


Forum “zAfganistanu.pl”

21 września 2009

Z Afganistanu » Forum
Nie jesteś zalogowany.
Pisanie na tym forum wymaga zalogowania.
141740 - zarejestrowani użytkownicy.
Profil użytkownika SophieCherry
(Wyślij wiadomość)
Imię: Zosia
Nick: SophieCherry
Status użytkownika: Forumowicz
Posty:3
Strona www:
Gravatar:
Jeżeli chcesz mieć awatar na forum,
zarejestruj się w serwisie Gravatar.com
O sobie:
Ostatnie wpisy:
Wpływ zachowań żołnierzy w obliczu zagrożenia życia na proces dowodzenia – licencjat
Data: 27.06.2016 19:07
Witam,
Piszę własnie pracę licencjacką na temat “Wpływ zachowań żołnierzy w obliczu zagrożenia życia na proces dowodzenia”. Pozostał mi jedynie rozdział badawczy, który tworzę na podstawie wywiadów eksperckich. Do wymaganego minimum brakuje mi jednego respondenta, a musi nim być weteran współczesnej misji, który pełnił stanowisko dowódcze, nawet najniższego szczebla.
Z nadzieją, że znajdzie się osoba, która zechce udzielić mi wywiadu, podzielić się swoimi doświadczeniami albo po prostu pomóc, proszę o wiadomość pod tym postem lub na maila: zosia.wiszniewska@gmail.com
Pozdrawiam
Przedstaw się
Data: 27.11.2011 18:29
Licealistka, w przyszłości, być może studentka WSOWL Wrocław.
Starszy Strzelec ZS ”Strzelec”.
Pytanie o wojsko.
Data: 27.11.2011 18:06
Jeżeli swoją przyszłość wiążesz z armią, liceum wojskowe lub klasy mundurowe to jest jakaś alternatywa, jednak musisz się z tym zapoznać bliżej, bo czasami bywa tak, że do liceum wojskowego idą wszyscy, którzy nie mają na siebie pomysłu albo traktują to jako rozrywkę, chociaż nie jest to regułą. Mówię to na swojej podstawie, takie liceum w mojej okolicy z tego słynie, że jest tam strasznie słaby procent zdanych matur. Dlatego wiele zapytanych o to osób, odradziło mi tą opcję, poszłam do liceum ogólnokształcącego, które jest w opinii wielu ludzi, dobrym liceum. Mówisz o późniejszej szkole oficerskiej, otóż taka szkoła to nie tylko sprawność fizyczna, dobrze zdane testy ale bardzo ważna, czasami najważniejsza jest dobrze zdana matura.

W WP nie ma takich stopni jak komandos bądź snajper, tak samo w USA ;) , komandos i snajper to nie jest stopień. Komandos to żołnierz elitarnej, specjalnej jednostki. Oczywiście w naszym kraju mamy wielu komandosów (GROM, 1 Pułk Specjalny Komandosów i inne). Snajper to natomiast żołnierz, wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu na dużą odległość, obserwacji i maskowaniu. Również w WP.

Myślę, że powinieneś jeszcze raz przeczytać swoje pierwsze pytanie i sam sobie odpowiedzieć na to 3, bo jest to Twoja własna decyzja.

Zobacz wszystkie wypowiedzi