Rejestracja | Logowanie »


Forum “zAfganistanu.pl”

21 września 2009

Z Afganistanu » Forum
Nie jesteś zalogowany.
Pisanie na tym forum wymaga zalogowania.
131527 - zarejestrowani użytkownicy.
Profil użytkownika "CICHY"
(Wyślij wiadomość)
Imię:
Nick: "CICHY"
Status użytkownika: Forumowicz
Posty:206
Strona www:
Gravatar:
Jeżeli chcesz mieć awatar na forum,
zarejestruj się w serwisie Gravatar.com
O sobie:
Ostatnie wpisy:
Oskarżeni o ludobójstwo w afganistanie
Data: 19.03.2015 14:15
http://fakty.interia.pl/polska/news-sad-wojskowy-zdarzenia-w-nangar-khel-nie-byly-zbrodnia-wojen,nId,1701179

”źle wykonany rozkaz.”…..oczywiście…bo przecież całe nasze wojsko łącznie z generalicją to kurwa ”amatorzy”…tylko ci co grzeją stołki są zajebistymi specjalistami znawcami i wogle są naj..a super bohaterowie prokuratorzy to wogóle BOGOWIE! wszytko wiedzą wszędzie byli wszytko widzieli.
a ja to bym pogrzebał ”głębiej”….to paru ”cwaniaków” też by się upierdoliło za niekompetencje a może i yjebało z armii…bo przecież przez co nie które decyzje kilku naszych zgineło.
Czekali jajogłowi z wydaniem wyroków bo widzieli co się dzieje ….pojawiał się ”syndrom nangarkhel” ludzie bali się czy aby przypadkiem nie podzielą losu oskarżonych.
Powiem jedno…w kolejnych misjach powodem do ”blokady spustu” będzie ”zle wykonany rozkaz” . Gratuluję kurwa…dzielnie się spisaliście i wy prokuratura i reszta pseudo sprawiedliwych. tylko sądzić zaczeliście od dupy strony

…żyjcie z tym i żebyście nigdy spokojnie nie zasnęli…

General Slawomir Petelicki
Data: 27.12.2014 22:55
„Jeżeli państwo usłyszą o mojej śmierci, to znaczy, że mnie załatwili” – zwykł podobno mawiać gen. Petelicki

https://www.youtube.com/watch?v=-KPm15ZmaII

https://www.youtube.com/watch?v=-vqF-vxLwRY

…etc…

Destabilizacja Państwa Polskiego trwa…..

Słowa z przeszłości
Data: 17.10.2014 06:46
wielu nas tu wraca :) pozdrawiam Cię
Oszusci
Data: 16.10.2014 10:18
:D :D dobre! pozdrawiam
Rozmowy w szoku
Data: 16.10.2014 10:09
http://www.wiocha.pl/1159466,Wybory
….23 męski pluton (!) różańca :D :D

A mu się martwimy o jakieś NSR czy GN…konkurencja rośnie :D
ech…i jak tu tego kraju nie kochać? :D

\\”Polska armia nie istnieje\\” !
Data: 03.09.2014 10:54
http://www.youtube.com/watch?v=_S5dqVrrlYU
\\”Polska armia nie istnieje\\” !
Data: 03.09.2014 10:19
A tak w temacie….to poważnie zastanowił bym się nad ewentualną zgodą na tworzenie miejscowych oddziałów GN. dlaczego? chociażby śląsk. no niech by tam sobie utworzyli oddziały GN. i znowu próbowali stworzyć swoje państewko. mieli byśmy wtedy drugą ukrainę ale u siebie . GN to nic dobrego…przynajmniej nie w naszym kraju jak na czas obecny
\\”Polska armia nie istnieje\\” !
Data: 03.09.2014 10:09
No i widzisz Cass ? :) mamy oszczędności? mamy , a jak że. sypnie sie delikatny dodatek do pensji i ot mamy “gwardię narodową”. policja straż straż miejska etc etc etc…cel osiągnięty małym kosztem. i czasem…zapomniałem dodać. A weż tu teraz twórz od podstaw GN. Przecież to również zmiany musiały by zajść w polskim prawie i innych formach państwowości. to zbyt długi i kosztowny proces a my mamy inne jak na razie zmartwienia nie cierpiące zwłoki niż pomysł paru ludzi bez doświadczenia..”hej wojsko nas nie obroni utwórzmy se gwardie narodową…kase przecież mamy”

Panowie! Gwardia Narodowa to nie kolejny interes przynoszący zyski :) jeśli tak bardzo czujecie się zagrożeni to kwoty które chcecie utopić w tworzeniu GN przekażcie na MON a jak nie to sponsorujcie grupy para militarne…one jak dostaną prawdziwą broń będą 100 razy skuteczniejszy niż cały nsr i gwardia narodowa razem.

\\”Polska armia nie istnieje\\” !
Data: 03.09.2014 09:04
polskich biznesmenów nie stać na sfinansowanie a potem utrzymanie GN. co oni mogą zaoferować i na jak długi termin? umundurowanie? ok…dla ilu gwardzistów? sprzęt bojowy? ok…jaki i gdzie miałby on stacjonować? kto finansował by szkolenia ? kto wreszcie i na jakich zasadach miałby objąć dowodzenie GN? biznesmeni? MON? Prezydent? ile czasu i kosztów finansowych pochłonął by taki projekt? kto mógłby wstapić do GN? Jeśli powstało by GN to na cholere nam NSR? Czy mam prawo obawiać się że GN sponsorowana przez biznesmenów to w pewnym stopniu była by formacją militarną na usługach prywatnych? nie nie moi drodzy…GN to zły pomysł. za dużo pytań za mało racjonalnych odpowiedzi. Po za tym mamy policję straż miejską mamy strażaków oraz inne formacje mundurowe które również można by było szkolić na wypadek ”W”….przy tym zaoszczędzono by pieniądze i czas oraz wiele sporów i niedomówień które zaistniały by przy realizacji projektu Gwardii Narodowej.
\\”Polska armia nie istnieje\\” !
Data: 03.09.2014 07:26
Witam Cię ccassiumm7 :)
Pytasz mnie co sądzę o powołaniu Gwardii Narodowej.
Mam mieszane uczucie do tego pomysłu -bo:
mamy już coś takiego jak NSR a i ten pomysł kuleje i nie jest w pełni sprawny jak zakładano. druga sprawa jest taka kto i z czyich pieniędzy byłby w stanie “zasponsorować” utworzenie GN? Bo jeśli by to miało uszczuplić wydatki przeznaczone na utrzymanie i modernizacje armii to wolałbym by ten pomysł nie wypalił. Moim zdaniem GN to zły pomysł. Wystarczyło by zwiększenie nakładu finansowego sprzętowego i konkretnych działań na szkolenia rezerwistów. Bo jak wygląda obecne szkolenie NSR to chyba wszyscy wiedzą-nędza i rozpacz i żal wyrzucanych pieniędzy w błoto.A GN to kolejny wrzód na dupie państwa. to musiała by być cała logistyka zabezpieczenie materiałowe finansowe etc etc…
Sumując
Wolałbym powiększenie armii zwiększenie nakładów na modernizacje zrezygnować z NSR a Gwardia Narodowa zawsze się samoistnie utworzy w czasie “W”. W czasie pokoju trzeba szkolić zawodowców i wyposażać ich w najnowsze techniki oręża niż wypiepszać pieniądze w błoto.
a tak na marginesie moim zdaniem jeśli ruscy mieli by wejść do polski to zrobią coś podobnego jak Blitzkrieg e czasie 2 wś. po to by zdążyć się umocnić nim nato i reszta państw zachodnich zdecyduje się nam pomóc.
pozdrawiam cię Cass i forumowiczów
widzę was
cichy

Zobacz wszystkie wypowiedzi