Rejestracja | Logowanie »


Forum “zAfganistanu.pl”

21 września 2009

Z Afganistanu » Forum
Nie jesteś zalogowany.
Pisanie na tym forum wymaga zalogowania.
90492 - zarejestrowani użytkownicy.
Profil użytkownika
(Wyślij wiadomość)
Imię:
Nick:
Status użytkownika: Forumowicz
Posty:4
Strona www:
Gravatar:
Jeżeli chcesz mieć awatar na forum,
zarejestruj się w serwisie Gravatar.com
O sobie:
Ostatnie wpisy:
Zbórkę \\”trzynastek\\”…
Data: 22.04.2013 18:25
??? Ogdowski ma swój pseudonim w ”służbach”? Fanka? Nie sądzę….
Zbórkę \\”trzynastek\\”…
Data: 22.04.2013 17:43
Ważna sprawa

W regulaminie blogu jest punkt o zakazie podawania terminów i trasy przerzutu żołnierzy tam i z powrotem. A co my tu mamy? Jak tylko rozpoczęła się rotacja to: ”Dziś małż poleciał z K, jutro leci z M.” albo: ”Już dwa dni siedzi w B. ale jutro leci do S.” Czy jest możliwe, że skoro nawet Wy ten żenujący ”szyfr” rozumiecie, to służby specjalne go nie złamią? Sporo winy jest po stronie samych żołnierzy, którzy mają gdzieś swoje bezpieczeństwo i żeby ich baby w Polsce nie histeryzowały po kolei informują gdzie są jak długo i kiedy dalej… mielą bez opamiętania ozorami.

Irak i Pakistan kilka lat temu wybudowały przy granicy z Afganistanem supernowoczesne stacje nasłuchowe, które rejestrować mają rozmowy z tego państwa. Oczywiście chodzi im głównie o rozmowy wojsk koalicji.
Sytuacja wygląda więc tak, że stacje te rejestrują nr komórek i rozmowy z aparatów spoza granic Afganistanu… Wiedzą zatem jakie nr z jakiego kraju są w Afganistanie. Komputer filtruje i wyciąga, że w dniu takim a takim wyleciał z R, potem z M. potem z H. i obecnie ciągle loguje się w Z.
Żołnierz wraca i znowu po kolei loguje się w tych samycn miejscach… Potem jedzie na urlop do Egiptu, Maroka… i też się loguje… Łatwo namierzyć?

Właściwym rozwiązaniem (chociaż może nieco droższym) jest pożegnać się macierzystych koszarach. Potem cisza radiowa i zakup telefonu w Afganistanie. Kończy się misja, telefon do kosza i cisza. Następna rozmowa z koszar w Polsce. Może i drożej, ale warto te kilka dolarów poświęcić by zapewnić bezpieczeństwo sobie i rodzinie.

Ale co tam! Ja zawsze głupoty piszę!

Zbórkę \\”trzynastek\\”…
Data: 22.04.2013 16:57
Najpierw pisze, że codziennie modli się, a potem wizytę w kościele nazywa farsą. Ja się pytam zatem, czy ta modlitwa to czasem nie jest tylko wymysłem na potrzeby tego forum albo zwykłą hipokryzją. Bo człowiek modlący się nie umie w taki sposób traktować propozycji modlitwy (patrz: ”Modlitwa Pańska”) Tyle razy prosiłem żeby zamilknąć w sprawach, które są dla niektórych całkowicie TERRA ICOGNITA.

Jestem obecnie w Afganistanie. Mi się też łączność rwie. Ale moi bliscy (tak, tak, mam takie osoby ;) ) nie robią z tego tragedii. Cieszą się każdą możliwością łączności.
Też otrzymywałem propozycję pożyczek, nagle przypomnieli sobie o mnie moi ”przyjaciele”, itp. Jednak nie odrzucam od siebie nikogo i cierpliwie tłumaczę. Najczęściej się obrażają, ale to ich problem, bo co ja jestem winien ich głupocie? Mam czuć urazę, że ktoś pewnych spraw nie rozumie?

Zresztą… tu na forum większość z Was reaguje identycznie, gdy przeczyta prawdę. Obraża się i w dodatku, zwala winę na tego, kto prawdę pisze, że obrażam. Mam to w głębokim poważaniu.

Poczytajcie sobie co na temat tego typu wsparcia, jakie oferuje m.in. to forum, ma do powiedzenia prof. ILNICKI z Kliniki Leczenia PTSD na ul. Szaserów w Warszawie.
Podkreślam, że jest on ekspertem w tej dziedzinie.
Mam jednak niejasne przeczucie, że żadna z Was, ze strachu, z jego opiniami się nie zapozna.

Mordka232401. Moja siostra pracuje w Warszawie. Jeśli jesteś naprawdę zainteresowana kontaktem, to daj znać. Jeśli nie, to zignoruj tę propozycję. :)

Zbórkę \\”trzynastek\\”…
Data: 21.04.2013 16:22
Xenka: ”w serduszkach pusto, tym bardziej że cisza w eterze.”
Cieszę się, że jestem katolikiem. O ile jestem w stanie łaski uświęcającej, to w sercu nie ma prawa zawitać pustka. Jeśli nie ma tam Boga, to na pewno szybko znajdzie tam miejsce szatan. W przyrodzie pustka nie istnieje. A jeśli czasem czuję, że może być tam pusto (mimo wszystko), to biorę różaniec do ręki i modlę się. Modlę się bo jestem chrześcijaninem.
Gdy się modlę, wiem wtedy, że głupia wiara w zabobony typu latające nad domem bociany, słoniki z podniesioną trąbą itp. jest po prostu pusta i bez sensu.

Zobacz wszystkie wypowiedzi